19.9.2014 Háj

Letové dni 2014
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

19.9.2014 Háj

Príspevok od užívateľa Laco »

Až teraz som sa dostal k písaniu. Piatok v zostave Robo M, Ivan J, Ivanov kolega Tomáš ako šofér a ja ideme "po 10.00" a rýchlej káve na Háj. Pri studničke dávame rukáv, ... jeden tam už je. Po zodvihnutí hláv pozorujeme na rampe dve rogalá pripravené na štart. Kým sme prišli na štart, tie rogalá tam boli stále a s nimi Vlado Vronka a Rasťo Paločko. Staviame krídla, prvý pripravený na štart Robo. Pod dekou svahuje a v nejakých škodlivých termických "izé" dotáča okolo 300m nad štart. Postupne doskladal Ivan. Štart a šup nad kopec, Rasťo štart a šup vedľa kopca... Klobúk dolu, s takým krídlom (ZK-15 made by Bubovice) a celý čas na úrovni štartu tam poletoval poľa môho odhadu možno 1/2 hodinky. Predposledný som štartoval ja, (skromne dodám) šup a hore nad všetkých. Kým sme len tak poletovali a nosilo to všade, Vlado nás istil na rampe. Potom odštartoval, aby skontroloval pristávačku. :lol: Jasné Vlado, robím si srandu, ale samozrejme dôležité je bezpečne odštartovať a pristáť. To medzi tým to je len bonus :wink:
Postupne sme vydochli, najdrsnejšie sme sa držali s Ivanom a to sme si nádherne precvičili pravidlá svahovania "vedľa svahu" (cca 10-20m pod úrovňou štartu).
Pre mňa nádherný deň, podľa hesla "radšej na slabšom lietaní, ako v dobrej robote"

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.9.2014 Háj

Príspevok od užívateľa jaro »

Laco, ked ti začnem menovať pilotov, ktorí "sedlali" onoho Magica tak mu začneš vykať. :!:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 19.9.2014 Háj

Príspevok od užívateľa Ivan »

Uz ani nepamatam kedy som na lietanie bral naposledy dovelenku, ale tato stalo za to.
Laminar 13 R ...

Rasťo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So Apr 26, 2014 2:04 pm

Re: 19.9.2014 Háj

Príspevok od užívateľa Rasťo »

Presne 31 minút,max.80 metrov nad štartom,en krát pod štartom-škola rozpoznania svahového prúdenia od termického,plus prehánka a perfektné pristátie.Vo štvrtok to bolo o inom,termika,dostupi,zážitok.Moja Nikoletka má svoj vek(27),ale lieta nádherne.

Napísať odpoveď