Orešany 2014-09-19

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Iwan
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut Máj 20, 2008 11:16 am
Bydlisko: Bratislava

Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Iwan »

napísal: Maroš

Cau pani, akcia dopadla nad mieru dobre. Bol to zazitok po vsetkych strankach. Dal som svoju prvu svahovacku na rogale. :)) Za to patri velka vdaka Ivanovi S. ktory bol ochotny urvat si zo svojho volneho casu a prist potporit zacinajuceho rogalistu, vytrepat so mnou kridlo na kopec a moralne ma podporit pri prvych pokusoch o svahovanie. Dnes to vydalo zhruba na 40 min., viac som uz nevladal. To slapanie do kopca ma dost odrovnalo a tak uz neostalo moc sil na samotne lietanie. Hold cez zimu to chce trochu nabrat na kondicke. ;) Na dnes uz toho bolo az az. :)
Prílohy
A tu sa lietalo...
A tu sa lietalo...
...a taakto vysoko...
...a taakto vysoko...
...nervozita pred štartom
...nervozita pred štartom
140919-184411.zip
Záznam z letu (treba premenovať na IGC)
(20.42 KiB) 123 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Rebro »

Parada chlapci. Gratulujem marosovi k prvej svahovacke. je to inspirativne, ked clovek vidi taky progres.
Este bude vola vyniest kridla na start? :) Vcera som si tam spravil vylet a kopec je to paradny i startovacka.
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa MilanNR »

No ked to pojde takto dalej tak sa zachvilu na straniku aj tlačiť budeme :-) super len tak dalej. A cez víkend sa vidíme
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Rebro »

MilanNR napísal:No ked to pojde takto dalej tak sa zachvilu na straniku aj tlačiť budeme :-) super len tak dalej. A cez víkend sa vidíme

Musime predsa tie meduzy trosku postrasit, ze je nas vela :D
Monotrike

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Maroš, my sa asi nepoznáme, no to nevadí. Gratulujem Ti. :)

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Maroš »

Cau Ivan, ani ma nenapadlo ze to hodis sem na forum. Ale este raz vdaka za tu podporu, ze si sa obetoval a vytrepal to kridlo so mnou na kopec. Dnes v dobe teranakov sa uz tento pridruzeny sport asi moc nenosi a o to je to pre mna cennejsie. Pravdupovediac by som to po par metroch otocil naspat, ale ked uz som ta na to nahovoril tak mi to nedalo. ;) Kazdopadne odmena bola sladka. V ten den som dal svoju prvu svahovacku na rogale. Nedavno som sice absolvoval pekny zlet z Kralovej Hole na ktory som bol patricne hrdy, kedze mi pri nom asistoval sam Gaspi, ale toto bol prvy let kedy to uz islo aj hore. :) Podarilo sa mi postupne nastupat cca 300 m nad kopec kde som poletoval v spolocnosti padackarov asi 40 minut. V jednej chvili som tam dokonca poletoval s nejakym dravcom. Mozno to bolo z toho slapania do kopca a mozno iba z nedostatku pravidelneho sportu, ale po chvili som uz bol dost unaveny a tak som sa zacal obzerat po pristavacke o ktorej sme sa pred tym bavili s Ivanom. Na moje velke prekvapenie som nijak extra nevyklesal ani po par otockach ktore som spravil nad upatim kopca. Posunul som sa postupne dalej od svahu a tam uz sa mi podarilo postupne vytracat vysku. Ked uz som sa videl vysmiaty na zemy tak to so mnou zacalo asi v 100 metrovej vyske celkom pekne lomcovat. Chvilu som si vravel ze to posadim kde sa podari, ale potom som zmobilizoval svoje sily, trochu pritiahol hrazdu, nabral rychlost a za obacsneho nadhadzovania, prepadavania som nakoniec pristal na mieste ktore som mal povodne vybrane na pristatie.

Za to ze som sa dopracoval po dvoch rokoch snazenia k prvemu ozajstnemu poletovaniu vdacim Dusanovi Kalinkovi ktory nas tento rok prevzal pod svoje kridla s celou nasou partiou zacinajucich rogalistov z BA a okolia. Taktiez Mirkovi ktory nam vydatne pomahal pri nasich zaciatkoch a samozrejme Deltaclubu BA ktory zastresuje cele nase lietanie.

Ak sa zadari tak sa v kratkej dobe zacnu objavovat dalsi ludia s podobnymi zazitkami vid. Mato Forgac a jeho nedavna svahovacka na Straniku.

Kto ma chut, tak si moze pozriet nasu fotodokumentaciu na stranke ktoru sme vytvorili na prezentaciu nasich rogalistickych zaciatkov http://www.vrana.wbl.sk" onclick="window.open(this.href);return false; Momentalne tam chybaju posledne akcie z Kralovej Hole, Stranika, Oresian, ale to si nechavame na dlhe zimne vecery. ;)

Ak klapne pocasie tak sa pravdepodobne uvidime na presnosti pristatia, kde by sme mali podla planu absolvovat pilotne preskusanie.

@Igor, nie si cisto nahodou brat Dusana Michalidesa? Jedneho poznam este zo skoly z Brana. Ak hej, tak ho prosim ta odo mna pozdrav.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Gratulace!!! :wink:

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Ahoj Maroš. Ja som Bohužiaľ bez súrodencov a Dušana M. nepoznám. No nie je vylúčené, že je to môj vzdialený bratranec. Ak s ním budeš, spýtaj sa ho prosím, či jeho starý rodičia nepochádzajú
z Hybe. Ak áno, budeme vzdialená rodina. :)
Ešte stále neviem, či budem z Popradu štartovať na Straník. Uvidíme. No už by sa patrilo spojiť východ zo západom a makať na našom športe. :)

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Maroš »

Ahoj Igor, no pravdupovediac si uz nepamatam odkial pochadza, ale predpokaldam ze niekde zo stredneho Slovenska. Poznaju ho skor ludia lietajuci na motorovych rogalach a UL_kach. S tatkom totiz vyrabali vrtule. Tak ak nieste rodina mate aspon podobne konicky. ;)

Na presnost urcite dobehni, ako som pocul je to naprestiznejsia akcia v roku. :) Z nasho klubu by malo dobehnut podla planov okolo osem ludi. Dufam ze pocasie nesklame.

Prihodil som sem este zopar fotiek z Oresian. Kto to nepozna je to celkom pekny kopec v Malych Karpatoch nedaleko Trnavy. Prevysenie startovacky je okolo 350 m (JV), startuje sa z vyseku na vrchole. Jedinou chybickou krasy je ze sa tam da ist iba terenakom, alebo po svojich. No a co v nasich koncinach neodmyslitelne patri k lietaniu, ze sa clovek stale "podkyna" o nejake TMA-cko, MTMA-cko,...a pod. Na svahovanie je to zatial super a ked uz zacneme riesit termiku a prelety tak sa poobzeram po nejakej leteckej vysielacke. Zatial nemam ani vario samozrejme ak nepocitam to v mobile. :))
Prílohy
P1040285.JPG
P1040286.JPG
P1040288.JPG
P1040289.JPG
P1040290.JPG
P1040292.JPG
P1040294.JPG
P1040301.JPG
P1040309.JPG

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Tu nočnú v piatok mám ako päsť na oko. No čo už, aj do roboty treba chodiť. Ak sa len trochu bude dať, tak prídem aspoň pozrieť a
zoznámiť sa aj s ďalšími pilotmi od západu. Krídlo by som si samozrejme zobral tiež. Možno by som trochu polietal aspoň v nedeľu. Ja vario mám, no bude mi treba rýchlostnú sondu a tiež RS. A spraviť si školenie na RS. Potom budeme menej obmedzovaní.

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Orešany 2014-09-19

Príspevok od užívateľa Maroš »

No mna pre zmenu seklo rano v krizoch tak dufam ze to do soboty rozchodim. A to som ani nic tazke nezdvihal, len si som sadol do sprosteho autobusu. Na obed som prisiel po svojich, tak to hadam nebude take zle. Ak mi bude zajtra lepsie tak hodim kridlo na strechu a valim s kamosmi na Stranik. Strasne nerad by som prisiel o tu akciu a halvne o preskusanie na pilotak. ;)

Napísať odpoveď