Straník, 29.9.2014

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Straník, 29.9.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Včerajší Aladin zase šálil! Mal byť JZ-J aj s nárazmi a napokon fúkalo max. tak 3-4 m. Ráno mi Peťo potvrdil, že vývoz bude a dal mi kontakt na chlapíka od vývozu. O 10:30 ma čakal na pristávačke, zapichol som tam rukáv a frčali sme hore. Na kopci to na prvý pohľad vyzeralo celkom sľubne - fúkal JV a cca 2m/s. Hore už boli dvaja PG a postupne prichádzali ďalší. Kým som pomaly staval krídlo, prichádzali na štart ďalší, až ich tam, na moje prekvapenie bolo skoro toľko, ako v nedeľu. :mrgreen:
Prví, čo do toho okolo 12-tej skočili, to brúsili pred štartom a trochu aj nad ním, ale dlho sa neudržali a išli na pristátie.Čakalo sa teda ďalej, medzitým došli noví, a aj tí posadnutí (posadaní). Medzi druhou a treťou do toho naskákali toľkí, že som mal z toho hrôzu - hlavne preto, že hlavné kĺbko PG sa neustále motkalo popred štart. Termika nijakovsky neprichádzala, len niektorým sa podarilo v kotli západne od Malého Straníka pomaly nastúpať nad úroveň štartu, priletieť nad štart a potom zase vydochnúť až pred štart.

Okolo 16:00 PG začali poletovať trošku vyššie a viac pred kopec, tak som sa konečne odhodlal ísť na štart aj ja dúfajúc, že sa azda aspoň na pár minút uchytím aj ja, a že sa pomedzi PG bezpečne preštrikujem do voľného priestoru.
Napodiv, po štarte som sa uchytil a nezostalo mi nič iné, než bojovať s húfom PG o miestečko na JZ hrane Straníka . Lepilo mi celý čas, kým som to nevzdal. Dvakrát som krídlom skoro brkol o padákové šnúry PG - takmer som chytil zrádnik!!! :shock: Bol to boj o život, ale hanbu rogallistom som určite neurobil. :wink:
Ináč to bol pekný deň a som rád, že som si aspoň včera polietal. Ani neviem, či som bol vo vzduchu hodinu, alebo menej - GPS-ko ukáže, keď to dámm do PC.

http://www.xcontest.org/2014/world/cs/p ... 2014/14:44" onclick="window.open(this.href);return false;
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď