Straník 9.10.14

Letové dni 2014
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Straník 9.10.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Dnešnému dnu dávam sto bodov. Ja Erik Braňo sme šli na straník niečo polietať. Čakali sme že to bude bohapustá svahovačka no po štarte nás to hned vyviedlo z omylu. Pri skladani krídel ktore bolo o tom komu skorej krídlo prevráti sme sa presunuli radšej pod les aby sme nenarobili viac škody ako osohu sa privalio na štart autíčko z ružomberka a v ňom ružomberská letka o počte 4 kusy. Po zoznámení a obkecávaní to ako tak zoslablo ža asi by sa aj dalo do toho skočiť. Braňo prvý ja hned za ním sme to opáčili a spravili sme dobre lebo po nás sa to zas rozhučalo. Napokon sme sa všetci dostali do luftu a pozerali na jediného PG analfabeta ktorý si tam chcel evidentne niečo dokázať no naštastie ho niečo osvietilo a radšej tu handru zbalil a išiel het bo sa nemohol na to kukať ako nám to siedmim krásne lieta. Na oko to vyzeralo asi guuut ale realita bola niekde v západnom nemecku. Priestor bol tak rozbombardovaný strihmi vetra a turbulenciou že také figury som veru ešte nestváral nad hrazdou. Krídlo kvílilo krútilo sa vrzgalo až som mal strach. Asi po pol hodke brusenia svahu sa prebudila aj termika ktorá bola v počiatku celkom znesitelná ale neskor to zas začalo. Chlapy posadali ja ako posledný a veru mali sme sa o čom rozprávať. Nakoniec sme skončili u Antona pri haluškách a štipke borovičky. :D Dnes to bolo fakt pre nebojácnich :)

http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2014/11:20" onclick="window.open(this.href);return false;
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 9.10.14

Príspevok od užívateľa Rebro »

Vyborne Milanko, pozeram, ze to pocasie nie je pre zaciatocnikov. Takze nemusim lutovat, ze lezim doma s virozou...
Kedze ten start bol trosku magicky, tak ake to bolo potom na pristavacke? Tam tiez dulo ako o dusu?
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 9.10.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Rebro napísal:Vyborne Milanko, pozeram, ze to pocasie nie je pre zaciatocnikov. Takze nemusim lutovat, ze lezim doma s virozou...
Kedze ten start bol trosku magicky, tak ake to bolo potom na pristavacke? Tam tiez dulo ako o dusu?
No na atlasa to veru včera vobec nebolo. Mne sa už tiež stalo min rok že som prišiel na stranik a ani nerozbalil. Pristátia boli tiež čudné lebo ešte 150 nad zemou to bol mrdník a kolmím letom na pristávačku sa nedalo vyklesať...všade to nosilo všade kam si sa vybral. Včera zleták zo straníka trval 20 minimálne 20 minut.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
PeterV
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne Apr 27, 2014 10:59 am

Re: Straník 9.10.14

Príspevok od užívateľa PeterV »

Práve mi prestalo byť lúto, že som sa včera na ten Stránik neutrhol... Ale som rád, že ste riadne polietali! Možno cez víkend bude situácia začiatočníkom priaznivejšia...

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Straník 9.10.14

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Peťo, máš peknú fotku. To si sa fotil vo fotoslužbe, alebo to máš röntgenový snímok hlavy?
:lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 9.10.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Edmond PP napísal:Peťo, máš peknú fotku. To si sa fotil vo fotoslužbe, alebo to máš röntgenový snímok hlavy?
:lol:

:lol:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
PeterV
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne Apr 27, 2014 10:59 am

Re: Straník 9.10.14

Príspevok od užívateľa PeterV »

Edmond PP napísal:Peťo, máš peknú fotku. To si sa fotil vo fotoslužbe, alebo to máš röntgenový snímok hlavy?
:lol:
To vieš, my krajší si aj fotku do profilu môžme dať :lol:

Napísať odpoveď