Dubina 14.10.2014

Letové dni 2014
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Dubina 14.10.2014

Príspevok od užívateľa Laco »

Edmond, Rasťo Paločko, Jarogalista a ja. Predpoveď celkom nevyšla, nakoniec tri zleťáky. Ja som sa rozhodol zbaliť na kopci. Keby som sa rozhodol o 3 sekundy skôr, nemusel som naháňať novú trapézu... :shock: Inak pekný deň.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 14.10.2014

Príspevok od užívateľa jaro »

Pekný deň a húf rogalistov :D
Edy má v esprese rezervovanú šálku na kávu. My si budeme musieť asi doniesť.
Prílohy
DSC_0219 – kopie.JPG
DSC_0162 – kopie.JPG
DSC_0164 – kopie.JPG

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 14.10.2014

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Laco ako sa ti to podarilo?
(som ti siel rano volat, ze ti jednu poziciam.. len potom mi trklo, ze ty mas iny profil.)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 14.10.2014

Príspevok od užívateľa jaro »

Graf na Lendaku hovorí že včera fúkal východ. Kde sa teda bral ten ZJZ do 6 m na Dubine? Katastrofa.
Ale v podstate SHMU predpoveď vyšla, aj napriek niektorým negatívnym hlasom. Sám som myslel že to dolina od Telgartu usmerní. Hold júnové počasie nie je október aj napriek teplotám. Druhá vec je že trebalo štartovať asi do 13:00.
Ednond vďaka za vývoz, obetoval si sa v náš prospech. Ale zase si získal bezkonkurenčnú skúsenosť zo štartu, letu a pristátia.
Môj včerajší highlight bola moja rada Rasťovi na štarte "Rasťo teraz neštartuj" :( A Rasťo :shock: to odpálil.
Ale dal to tak ako sa má. Predsa nie je až taký začiatočník. Počutie v prilbe sa dorieši s pribúdajúcimi skúsenosťami.
Včera bol vietor už veľmi zboku, pár pípnutí som mal od západných strán stromov a výbežkov. No katastrofa.
Už sa teším na nedeľu.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 14.10.2014

Príspevok od užívateľa Laco »

sidewinder napísal:Laco ako sa ti to podarilo?
Ako by som ti to... to je tak keď pošas štartu prekročíš rýchlosť V0 ale nedisiahneš ešte V1. A na zrýchlenie z V0 na V1 potrebuješ využiť gravitačné pole zeme. No a isté okolnosti (kriaky) ti zabránia, aby si tú gravitáciu využil. 8)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 14.10.2014

Príspevok od užívateľa juraj »

No a PG lietali na Haji a vy ste sa museli trepat tak daleko :(
Hm, v dnesnej dobe sa uz neda verit ani Aladinovi

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 14.10.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Najkrajšie z nášho včerajšieho "lietania" je to zátišie (foto) našich áut s rogallami na streche pri reštaurácii Delta(!). To sa pod Dubinou tak často nevidí! :o :(
Už nevidím čierne len horný koniec Hranovnice, ale aj jej samotné centrum! Celé sa to tam obracia na kravskú r.., keď našu reštauráciu s príznačným menom Delta majú po štvrtej už zatvorenú! :shock: Našťastie, oproti otvorili malú kaviareň len pre nás a pre miestnych predajcov lesných plodov a poberateľov soc. dávok. My tam môžeme chodiť na kávu; oni tak investujú sociálne dávky do hracích automatov, lebo espreso kávu nepijú. Tento podnik, vraj, nestojí na tržbe, ale na hracích automatoch. :shock:

Zo včerajšieho dňa si v každom prípade treba vziať nejaké zásadné poučenie. Poviem len, že včera vo mne strašne bojovala solidarita a kolegiálnosť so sebeckosťou. Keďže som charakter, zvíťazila kolegiálnosť, z ktorej napokon nemal nikto nič! :? :!: :mrgreen:

Ako samozvaný správca terénu Dubina týmto vyhlasujem konkurz na brigádu. Termín dohodneme podľa počasia a chuti. Ak nikto nepríde, stanem sa výhercom konkurzu sám. Dúfam, že konkurz neskôr nikto nebude spochybňovať! :lol: :lol: :lol:
V každom prípade - lesy na Slovensku sú v takom strašnom stave, že drobné kozmetické úpravy vo forme presvetlenia priestoru "CTR" určite nikomu nemôže uškodiť. :wink:
Toto je na Dubine aj po včerajšom "lietaní" úloha a cieľ č.1!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď