29.10 - Oresany

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

29.10 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ach, ta predpoved na Oresany a na dnes na tom SHMU mi nedala spavat uz tri dni.
4m/s a v narazoch 10m/s a JV vietor. Ideal.
Presvedcil som IvanaS ze dovolenka na tak krasny den sa oplati. Boli slubovane hodiny vo vzduchu...
Pokusil som sa nabalit si co najviac teplych veci, ved hore je kosa. Akurat.. ze to malo maly problemik.
Dostat sa na Oresany je aktualne mozne len PESO. Takze sme si tych 350 vyskovych metrov vyniesli dve kridla na chrbtoch. Neviem ci sa mam tesit ze po dvoch hodinach sme boli hore a bola tam hmla.
Vietor tak 1m/s Kym sme to rozlozili a oddychli si, tak hmla ustupila a VFR bolo splnene. OK. Teraz ten vietor. Tak ten daval miestami aj 3m/s. To bolo tie narazy.
Par padackarov s nadejou do toho naskakalo a zmizli na pristavacku.
Ja som sa obliekol do svojho "noveho" postroja a hybaj ho do vzduchu. Vsak kde inde sa lepsie vyskusa postroj ako vo vzduchu.
Vystartoval som do mierneho bocaku a strasidelneho fucaku asi takeho 2m/s a siel som hladat kde to asi bude stupat. Jedine, co mi vario dnes ukazalo bol permanentny klesak. Vietor sa stocil na J, uplne zoslabol a viac sa s nami nebavil. Voobec ho nestvalo, ze na ten start trebalo prist peso.
Ale tak v polovicke cesty na pristavacku sa mi podarilo i uspesne zapnut postroj akurat ze pred pristatim mi nieco take ako rozopnut postroj ani nenapadlo. Zvyknuty z klasickej lezacky skratka...tam sa neodzipsuvava. Takze mam poucenie do dalsieho startu.
IvanS sa tiez o nieco snazil, ale jedine co dokazal, tak predlzit zletak o dve minuty oproti mne :) Ale i tak je skvele, ze sa na to dal nahovorit :)))
Poucenie do dalsieho vyvoja-neverit slepo SHMU. Potom z toho bolia nohy.
Naposledy upravil/-a Rebro v Št Okt 30, 2014 11:34 am, upravené celkom 2 krát.
Monotrike

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.10 - Oresany

Príspevok od užívateľa Laco »

Tak má vyzerať rogalistický "drájv" :lol:

Miro Lojka
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi Okt 26, 2007 8:18 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 29.10 - Oresany

Príspevok od užívateľa Miro Lojka »

Nuz ked vas to chlapci bavi...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.10 - Oresany

Príspevok od užívateľa sidewinder »

citat z relaxfly hovori za vsetko:
RadoGL 18.10.2014, 12:18
Aladin je uz skoro ako nadavka.

Napísať odpoveď