21.3. Kapusiansky hrad

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

21.3. Kapusiansky hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Laco vytýčil cieľ a ja som ho splnil :D
Po 1/2h lietanie som mal toho plné zuby a chcel som ísť pristáť.
Silný vietor, turbulencia, ostré bubliny...ale povedal som si že kto sa bojí nemá chodiť do lesa.
Po hodine ma už všetko bolelo ale ostal som "trénovať" aby som prestal zápasiť s krídlom.
Potom sme sa s Jarom zdvihli v jednom stupáku,ale na odlet to podľa mňa ešte nebolo.
(na mojom tracklogu ten stupák nie je).
Ďaľší výdatný stupák som už točil s Mišom a ten už na odlet bol.
Takže z toho nakoniec vyšiel pekný záfuk na 4 stupáky.
Dostupy klesali a aj keď som mal výšku rozhodol som sa pristáť vo Svidníku, pretože ďalej už
nie sú také široké údolia a vietor bol silný takže som nechcel riskovať pristávanie v nejakých krkahájoch.
Naposledy upravil/-a Norbert v Ne Mar 22, 2015 9:01 am, upravené celkom 1 krát.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 21.3. Kapusiansky hrad

Príspevok od užívateľa juraj »

Noro, blahoželám! Inak za zmienku stojí aj lietanie nášho žiaka Milana, pri druhom štarte posvahoval vyše 10 minút, kým som ho neposlal dolu, aby som sa aj ja dostal k lietaniu. Aj napriek štartu o 16.45 a silnejúcemu vetru sa mi podarilo dostať nad Jarov blok (prvý raz v živote :D )

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 21.3. Kapusiansky hrad

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Noro, blahoželám k úspechu.
...a link na Tvoj XContest?
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 21.3. Kapusiansky hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »


Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 21.3. Kapusiansky hrad

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Prepáč, medzitým som si Ťa už na XConteste našiel.
Pekne si to dal. To si fakticky pristál na svidnickom letisku. Predpokladám, že Ti tam na privítanie urobili dobré presso. :D
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.3. Kapusiansky hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja som na Strážou dostal z Compea info o 44 km vetre. Na chvíľu. Ja som to velmi turbulentné nevnímal ale záfuk bol v stúpaní veľký. Ja som na Šarišskom hrade potočil bublinu a druhá už nebola. Prišla pauza a na 200 m svahu to šlo 2 metrami dole až na zem. Pristával som v podstate do bezvetri. Po 10 minutach sa zase rozfúkalo. Noro nás teda prekabátil. Bol v cieli aj keď vynechal 1. WP Kamenický hrad. Ale super že sme z Kapušaňaku pri tomto vetre toľko uleteli. Na budúce dáme Mišov cieľ v Krosne.
Laco a daj ešte skazku o zemepise. :lol: Aby sme toho Milanka načisto vychválili. Milanko drž sa nám :wink:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 21.3. Kapusiansky hrad

Príspevok od užívateľa eduardo »

Noro hlavne si daj dokopi ten svoj pristroj, aby si kvoli nemu neprisiel tento rok o dobre umiestnenie v MSR.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 21.3. Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Laco »

Po tomto krásnom letovom dni máme obsadenú ďalšiu funkciu - ZEMEPISÁR LAA. Stal sa ním Milan. Je to naša mová nádej lietania a ako zatiaľ jediný žiak asi bude aj dostatočne hýčkaný (hlavne preto, že môže robiť vodiča :lol: ).
Po prvom štarte pristál a dal malé info do vysielačky, že je v poriadku, len zlomil nábežku. Zhora to až na takú šupu nevyzeralo, ... no nakoniec stačilo vymeniť trapézu a krídlo bolo opäť letuschopné (viď jeho popoludňajšie posvahovanie na tom istom krídle). Ale ako žiak vo výcviku a v strese samozrejme nemusí ovládať názvy všetkých častí ZK.
Ale keď som pristál, tak som mu zatelefonoval, že sedím,... a medzitým mi dal info o ostatných pilotoch. Jaro pristál pod Spišským hradom a Noro sedí vo Svite. Na letisku.
To že Jaro to potiahol proti tomu vetru až pod Spišský hrad, to by som ešte žral, ale kedy vo Svite stihli postaviť letisko? ... :lol: :lol:
Doteraz používané zemepisné názvy sú samozrejme v predchádzajúcich príspevkoch.
Milan, samozrejme sranda byť musí, toto by ťa od lietania nemalo odradiť. Uvidíš že časom zistíš čo je kde. :wink:

Inak celkom pekný letový deň. Mrzí ma že Noro išiel bezo mňa. Ale teraz už priznám, s tým lankom som sa bál a už pri skladaní krídla som sa tak v duchu presvedčil, že počkám na podvečerný laminár.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.3. Kapusiansky hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Bez Milana by včerajšok nebol tak krásny :lol: :lol: :lol:
Miláááň aj o tomto to je. U rogalistov je ťažké nájsť hranicu medzi individuálnym a kolektívnym športom. Dúfam že ju nikdy presne nenájdeme :!:
Mne pri prvom veľkom prelete došla mapa nad Donovalmi, vpravo nejaké jazero podobné Šírave sa mi zdalo aj z výšky dosť blízko, keď som pristával čakal som od šarvancov poľštinu :roll: . Chvalabohu to bolo z Pleší, cez Ružomberok do Kubína. Od tej doby sú mapy mojím nepísaným koníčkom. :wink:

Napísať odpoveď