Sľubica 29.3.2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno vyrážame veľmi skoro ale aj tak nestíhame prvý vývoz. Záujem PG a ZK je veľký. Cesta zo Slatviny je nakoniec cez Vojkovce. Všade v lese pracujú poľovníci a iný, turisti, mládež, motorkári, štvorkolkári. No neskutočná záľaha ľudí po zime. Nás je na štarte tak 30.
Obliekame, Marian štartuje (pošlem ti videjko) pekne sa vozí s PG ponad hrebeň. My čakáme lebo to evidentne nosí a nenosí. Marian medzitým pristáva na novej pristávačke (skomentuj). Padáky trepú o štartovačku tak sa posúvam dopredu a do metríka na komoru rozbieham, vpravo vidím Pištu stúpať tak to mierim pod neho na pravé nasvietené rebro. Vario zahviakalo, točím a "vzdychám" 2,5 m hore. Volám Jara nech sa pridá.
V rádiu ho len len počujem a nejaký plachári na frekvencii mi trhajú uši od prebudenia. Je to na nič tote rádiovo kominikacie. Vypínam to.
Cieľ som si dal Smrekovicu a Čiernu horu nad Margecanmi.
Na Smrekovicu sa dostávam na asi tretí pokus. Pred dosiahnutím WP už ustreďujem dvojmeter a dotáčam 1650m. Valím späť na Slubicu, neberiem všetko. Na rebre pre štartom znova s PG stúpam spod hrebeňa. Za vrcholom kopca smerom na Margecany to ale hodne padá, Z vietor a málo slnka, je tu akurát tieň z pásu cirov. Vraciam sa na nasvietenú straň pod šatartom a stúpam zasa dvoječkou do 1600. Dolina, aj pre Braniskom aj za, je už pod altostratusom bez slnka. Postupne doberám cez 1700, volím cestu domov do PO . Vypínam rout, aby som videl lepšie vietor a klžem s vetrom 17 km v chrbte. Občas viac dole občas menej cez 80 voči zemi. Doťahujem to ponad Chminiansku, ponad dialnicu ku Svini. Prelietam most dialnice asi v 15 m, točím vpravo na pole smer JZ proti vetru, ktorí asi aj tak nie je. Krídlu sa nechce, sledujem sklon svahu, je to OK nejdem z kopca, odtlačam a jak po masle dobieham po mladej pšeničke. Kruci... :shock: napínak ostal na full on. Vrátim sa ...?
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/11:34
Naposledy upravil/-a jaro v Ne Mar 29, 2015 8:28 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vdaka za video, start mi prisiel v pohode. Tak som zvedavy.
Vo vzduchu vyzeralo to kopacie. Ale nerozlietani po 4mesiacoch mimo speedbaru. ma to prestalo bavit ked som sa nevedel vyhrabat.. neslo tocit.. tak som siel het.
pristavacka.. skuste uvidite... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

čo sa smeješ?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa sidewinder »

nesmejem.. Len mi nabehla myslienka naco vam preletovym pilotom info o somarskej luke. Po prvom pristati si myslim, ze stara je ovela ovela lepsia pre rogalo.
Nova pristavacka je "kopec", a podla toho co som zazil dnes (nemusi to byt pravidlo), ze z juznej doliny a tej severnej to natahuje na vrchol bubliny.. cize ak chces sadat proti vetru sadas dole kopcom, ak sadas na protisvah mas zadny vietor. To bola dneska moja situacia nad zemou. Jaro sadal do nuly na protisvah, takze to trafil dobre.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa jaro »


Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa jaro »


Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ta Slubica ma luxusnu startovacku :shock:
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa Norbert »

Za seba môžem povedať že som to pohnojil.
Pristál som podobne ako Robo asi po 1/2h.
Cestou hore som bol vybraný ako držiteľ krídel.
Teda som vyliezol dozadu na Pištove auto a musel držať krídla aby veľmi neposkakovali.
Pišta išiel hore kopcom na môj vkus až prirýchlo, krídla boli zle uviazané a šmýkali sa, popritom som sa musel
uhýbať aj hrubím konárom a dostal som nejednu ranu po hlave. Kým sme vyšli bol som úplne vyčerpaný.
Ďakujem Majovi že mi pomohol vyniesť krídlo.

Turbulencie počas letu som veľmi nevnímal.
Práveže som sa čudoval, že ako ľahko sa mi lieta s krídlom a že mi tie turbulencie už vôbec nevadia.

Keď som pristál tak som bol taký unavený, že som nevládal poskladať krídlo.

Po tejto skúsenosti nejak prestávam mať chuť chodiť na Sľubicu.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa Michal »

chlapik na Dobsinej pekne polietal: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2015/10:18

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa Norbert »

A este aj pristal na starte :)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Krásne fotky. Je zrejmé aký je to krásny terén a pristátia tam je všade dosť. No nabudúce ... Hlavne že tam je riadne cesta. Že je to z PO ďalej mi nevadí. Noro, ty si tam letel? alebo len Mišo? Napíš niečo ak ano.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa Norbert »

Mam tam jeden podvecerny zletak takze nemam velmi o com pisat.
Ale podla mna sa tam da polietat aj odletiet odtial aj ked zatial neviem presne pri akych podmienkach.
z Kosic je to 100km. Vyvoz na Slubici so startovnym v nedelu stal 12€ :idea:
Mne osobne sa pri podmienkach ake boli v nedelu viac pozdava ist na Eger.
Je to 120km z Kosic ale ak su 3 piloti v aute v konecnom dosledku to vyjde ovela lacnejsie.

A Nyikom je sice 200km z Kosic ale ak je dobra predpoved oplati sa ist.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Prečo stále ťaháš na to maďarsko keď na tej Slubici je to dobré. Uloženi krídel musíme doriešiť možno vlastným popruhom. Na druhom aute má plochú záhradku, tam je to bez problému.
A treba športovať aby si nabudúce vládal. Bicykel nie je pre rogalistu tak ako surf, PG a iné ... handry :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Jaro, keby si mal doma dvoch takých živanov, ako má Noro, vôbec by si sa nečudoval, že nevládze. Tam nič nepomôže, musia z toho vyrásť :D
Inak, kedysi som v Dobšinej posvahoval (1997), aj sme tam potom pár krát boli (a vyrúbali pár stromov, keď sme dávali dolu Vlada Vronku), ale nepovažujem to za dobrý terén. Určite sa dá uchytiť, ale aké by mohlo byť percento úspešnosti, to netuším. Nie je tam poriadne predpolie, odtrhová hrana, pristávačka je do protisvahu a ďaleko od štartu. Už starý Magic nedoletí na pristátie, takže aj ja som tam kedysi s Quasarom, keď som v pokuse o ustredenie stupáka stratil veľa výšky, musel pristávať zo zadným vetrom v strmom protisvahu pod hlavnou cestou. Na taký kúsok by som si dnes s Combatom už netrúfol.
Aj na Xconteste vedie v prelete stále Mišo z roku 2013, on to skúšal častejšie, takže by mohol pridať svoje vyjadrenie, ako to vidí on.
Ak by som si vyberal medzi Dobšinou a Egerom, je to síce 150, nie 120 km z KE, ale je predpoklad 100 km preletu.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sľubica 29.3.2015

Príspevok od užívateľa Norbert »

Preto stale taham na Madarsko lebo rad lietam roviny.
A z kopcov ako Eger a Nyikom sa daju robit dlhe prelety s podporou vetra.
A to je to co sa mi paci 8)

Napísať odpoveď