04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Letové dni 2015
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa juraj »

Doteraz na tom mieste nikto nelietal (aspoň o tom neviem), ale objavil som ho pri svojich cyklistických vychádzkach. Je to len malý cvičný kopec na jz. a z. vietor a okrem toho, že som trochu pocvičil nášho nového žiaka Jana, vyskúšal som si dva lety so svojím synom, no dobre, to prvé bol pokus, nie let : http://youtu.be/97R6X-DN8jM" onclick="window.open(this.href);return false;, ale ten druhý sa už vcelku vydaril: http://youtu.be/Ndrn2DKme_Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Bolo to dnes silno termické a vietor často menil smer a rýchlosť, takže náš žiak mal plné ruky práce. Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa Laco »

Môžeš dať presne miesto? (Len aby som si bol istý, či to nie je na mojej roli. Alebo nebodaj na Radovej...)
:wink:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa Michal »

Laco - vobec nedbas o svoje majetky , dakedy davnejsie som Ti ten teren spomenul :!:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa juraj »

Laco, je to južne od Trsteného, asi 100 m od maďarskej hranice, na západnej strane cesty do Kékedu. Je to súčasť podľa všetkého niekoľko sto metrov dlhého pasienku. Keď sa miestni zastavovali (rarita, rogalo tu videli prvý raz v živote a mnohí si mysleli, že vzlietneme do výšky :D ), povedali, že tam asi nikomu nebudeme prekážať, pretože to má asi viac majiteľov než metrov štvorcových. Škoda, že sme ten terén neobjavili skôr, je výborný pre úplných začiatočníkov, prípadne pri preškoleniach na Atlas, aj keď jeho celoročné využitie je otázne. Z garáže je to nejakých 21 km.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa Laco »

Viem.
Ešte v dávnej mladosti som sa na ten kopček pozeral, ale vtedy ho ešte obhospodárovali družstevníci z JRD. Vzdialenosť z Barce : 55 minút na SOBI20.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa raf3 »

Laco prečo si chodil z Trsteného do Barce na SOBI 20 ??? :D
Laco napísal:Viem.
Ešte v dávnej mladosti som sa na ten kopček pozeral, ale vtedy ho ešte obhospodárovali družstevníci z JRD. Vzdialenosť z Barce : 55 minút na SOBI20.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

juraj ty mas tandemovu licenciu? ci to bol cierny pasazier? :lol:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa Laco »

raf3 napísal:Laco prečo si chodil z Trsteného do Barce na SOBI 20 ??? :D
No bo taký som mal. :idea:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa juraj »

Ivan Plucko - NAY napísal:juraj ty mas tandemovu licenciu? ci to bol cierny pasazier? :lol:
Ivan, veď Tebe niekto tú Tvoju tiež musel udeliť a ak sa dobre pamätám, tak som to bol ja. Prečo by som ju nemohol udeliť sám sebe? (keď som prvé lety v tandeme robil niekedy v roku 1994)
A okrem toho neviem, či sa tomu môže hovoriť let. Nás kedysi učili (strašne dávno), že let začína meter nad zemou (inak sme tam boli v CTR KE) :D

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Samozřejmě nejen já věřím, Juraji, žes to měl co se týče bezpečnosti plně pod kontrolou, ale když slyším Tvého synka, nezdá se mi, že by to byl projev nadšení. Byl bych rád, kdybych se pletl...
Znám případ, kdy tatík nadšený do létání vytvořil podobně svému synkovi strach z letu. Dávej bacha i na tohle...
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa Rebro »

Na zaver krici:"Este..... Ano...."
Ale to mohol zacut i doma....
Monotrike

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa juraj »

Karel Haman napísal:Samozřejmě nejen já věřím, Juraji, žes to měl co se týče bezpečnosti plně pod kontrolou, ale když slyším Tvého synka, nezdá se mi, že by to byl projev nadšení. Byl bych rád, kdybych se pletl...
Znám případ, kdy tatík nadšený do létání vytvořil podobně svému synkovi strach z letu. Dávej bacha i na tohle...
Karle, už po tom prvom šúchaní sa po tráve sa mu to veľmi páčilo, takže tým druhým podareným letom bol celý nadšený. Myslím, že už nebude problém ho vylákať von na lietanie. Už mám v merku trochu vyšší, ale ešte stále plochý kopček

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa eduardo »

Juraj trenuj, neskor Ti zverim aj toho mojho.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Tak to jsem rád Juraji. Jestli kričal od radosti :-) je to OK. Mám tu zmiňovanou příhodu pořád v živé paměti a jsem moc rád, že se v tomto případě mýlím. A přeji samé krásné lety :-) .
Karel

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 04.04.2015 Trstené pri Hornáde

Príspevok od užívateľa Laco »

Karel, ja ti prezradim svoju vlastnu skusenost. Ked moj syn bol taky maly, tiez som ho "povozil". Bol z toho nateseny. Ked mal 15, tak velmi chcel a zacal s vycvikom, ... (a to ho mal s otcom "ultraalesinklusive"). A potom to nejak nechal do stratena.
A ja som v podstate aj takto spokojny. :? V zivotopise ma " lietal som na rogale", zena ma o jednu traumu nenej, a ked ma prazdniny, tak mam sofera, ktory vie ako sa pri rogale spravat.

Napísať odpoveď