Slopovo - 11.4.2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa Chefo »

V zlozeni Bohus, Jaro a ja sme sa vydali na slopovo. pre mna to bola prva navsteva tohoto velmi pekneho kraja a samozrejeme aj terenu. Vyvoz paradny na nive - my sme si dali turistiku a kridla nas cakali na starte aj vdaka palimu ktoremu chcem podakovat za vsetko. Dlho cakame na starte, padaky sem tam startuju, vpredu to je ale slabe, uzke. Nuz po dlhom cakani som sa vybral prvy do mierneho prifuku. Pod startom slabucky stupak, nebol som schopny ustredit. Skacem na prave rebro, kde chytam fajny trojmeter, zosilujuci na 5 meter. Po +50m va vytlaca nech robim co robim samotne jadro. Uz som nenasie :D. Sadam na pristavacku s celkom zaujimavou turbulenciou nad hlavou. Krasny to kraj, nabuduce hadam poolietam. CHlapci nech napisu za seba :)

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/11:30" onclick="window.open(this.href);return false;

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa Laco »

Uz dlhsi cas porovnavam zazitky (aj svoje) s tracklogmi. Ale vacsiu disproporciu medzi tracklogom a "pilotovou skzkou" som zatial nenasiel.
Chefo napísal:...kde chytam fajny trojmeter, zosilujuci na 5 meter...
Vypis z xcontestu:
flight duration : 0:07:49 h
max. altitude : 820 m
max. alt. gain : 0 m
max. climb : 0.7 m/s
max. sink : 3.0 m/s

Inak este vzdy som trochu pochorety, tak to pise asi zo mna zavist. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Laco, som normalne pafnutý, respektíve s pocitom "sledovaniaaa"
Ale dnes to bol deň plný akčných zážítkov s Palim. Najprv vývoz PG namiesto nás, potom radio značka tehla. Ale všetko klapalo až na prichadzajúci cirus. Papierové predpoklady splnila len sila stupakov.
Meškáme na štarte ale nebolo to také presvedčivé. Po štarte vľavo a potom vpravo balonujem bubilny ktoré Jaro feroidne točil ako Chuck Noris. 100 m nad rebrom to zabralo postupne na 3 m potom na 4,5 do 1700. S PG sa vozím nad Sincom ale nechávam ho. Tam kde som myslel že to skončí som vždy našiel krásne stupanie. Za Teplým vrchom sa rozzipsovaný stretám s 1,5 metrom do 750. Potom nastupil cirus a dosť. zas ku ďalej, kus slnka zase kus hore. Tak som balonoval až za Bátku kde som netušil či dačo fuka, tak to kladiem do bezvetria na široké čierne pole. Dnes bez rozpočtu 300 m od najbližšej trávičky. Malí romovia mi pomohli ja keď nevedeli ani ň po slovensky.
Pali to zavŕšil perfektným zvozom so zastávkou v krčme na kofolu. Tiež som bol dnes chvíľu nebohý ako Noro :-).

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa bohus »

Uzke stupaky, ktore obcas aj vyhadzovali. Inac pekne polietanie, len mohlo byt aj viac. Predpovedana deka Ci sa dostavila a robila pauzy v lepsich stupakoch. http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/12:12" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa Chefo »

Laco mal si tam byt a potom sledovat :D. Velakrat sa mi stalo, ze mi xc zobrazil uplne ine hodnoty ako vario.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Chefo napísal:Laco mal si tam byt a potom sledovat :D. Velakrat sa mi stalo, ze mi xc zobrazil uplne ine hodnoty ako vario.
Chefo tam je pristavacka do protisvahu? Je to tam easy ?
Wills Wing T2C 144

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa Laco »

MilanNR napísal:Chefo tam je pristavacka do protisvahu? Je to tam easy ?
Na túto otázku Ti najerudovanejšie odpovie Ivan Nay :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa sidewinder »

treba skusit.. :lol: :lol:
O statroch, letoch a pristatiach v bermudskom trojuholnik Kokava-Klenovec-Polom by sme vedeli vsetci rozpraaaavat - hejze laco :mrgreen:
pristavacka pod slopovom je dobra, ked sa pozeras ako niekto sada, alebo ked uz sedis... samotne priblizenie a finale tam nemam, nemam rad..
urcite je dobre si ju na prvy krat obzriet.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Okolo Tornale, aj Poltara je veľa veľkých a rovných lúk a pasienkov. O iných pristávčkach s novým Combatom ani neuvažuj. :D

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa Chefo »

MilanNR napísal:
Chefo napísal:Laco mal si tam byt a potom sledovat :D. Velakrat sa mi stalo, ze mi xc zobrazil uplne ine hodnoty ako vario.
Chefo tam je pristavacka do protisvahu? Je to tam easy ?
Ako sa to vezme. Je to do protisvahu sikmo na vietor z coho vyplyvaju pravidelne rotory a miestami vietor do chrbtu. Skracovat sa musis velmi tesne, lebo ak ta rotorik zodvihne, preletis pristavacku a zaroven na jej zaciatku su hned stromceky :D. Trochu mi stislo ritku ked ma to rozhadzalo pri zaverecnom skrateni ponad stromceky, ale nakoniec sicko v poradku.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

CHefo ty si pristával zbytočne vzadu pod kopcom trebalo tam kde Bohuš.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slopovo - 11.4.2015

Príspevok od užívateľa Chefo »

Opytaj sa bohusa jaro :D:D

Napísať odpoveď