Dubina 25.04.2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina 25.04.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Na základe predpovede Aladina som mal o dobrom polietaní dnes trocha pochybnosti. Aladin predpovedal podstatne nemej oblačnosti ako bolo včera, ale aj silnejší vietor. Jaro M. práve pre ten vietor váhal vôbec prísť. Ja som si však povedal, že situácia na mieste môže byť napokon priaznivá a treba to overiť na samotnom štarte. Tam to v podstate nebolo silnejšie ako včera a vďaka slnku bolo v tom vetre cítiť termiku. :wink:
Jaro došiel až po telefonickom overení situácie na štarte. Jemu robil zvozára Jano Ludvík, mne prišiel robiť zvozára Rasťo P. :D
Zdá sa, že Jano L. po dlhšej odmlke začne s lietaním asi znova. :D Verím, že k jeho rozhodnutiu s lietaním opäť začať ho presvedčil aj dnešný deň s nami.

Ja som sa teda dnes rozhodol konečne sa od Dubiny "odstrihnúť". Pri prvom vytočení bez pár metrov do 2 tis. m som si ešte netrúfol vydať sa ta het, ale pri ďalšom plynulom točení v termike do viac ako 2,100 m.n.m som už neváhal! ...a dal som svoj prvý ozajstný prelet. Bingo!

Viem, že sa nemôžem porovnávať s inými pilotmi, ale pre mňa bol dnešok aj tak veľkým dňom. Tie chvíle po odlete za hrebeň Dubiny som si naozaj užíval! :D Zvlášť, keď som sa na ten prelet uchytil už rozzipsovaný a rozhodnutý ísť na pristátie, lebo som už bol skutočne prekliato nízko.

...a musím dodať - lietanie v riadených priestoroch s rádiostanicou je paráda! To treba zažiť! :wink:
Mimochodom, po neustálom zlepšovaní kvality príjazdovej cesty na nový štart na Dubine, sa vyžaduje diaľničná známka už aj tam. :lol: :lol: :lol:

http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2015/11:50" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
Po pristáti pri Ľubici.jpg
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ne Apr 26, 2015 9:29 pm, upravené celkom 2 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 25.04.2015

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Tak gratulujem k odputaniu sa od kopca..

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 25.04.2015

Príspevok od užívateľa Laco »

Edmond, ta parada. Konecne aj mladi zacinaju :lol: s peknymi preletmi. Gratulujem.
A predsa este mi neda ( ja mozem, ja nemam problem lietat na spojeni s TWR :wink: )
...a musím dodať - lietanie v neriadených priestoroch bez rádiostanice, az to je paráda! To treba zažiť! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 25.04.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Parada Edmond. Doma sa počíta dva krát. :D

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Dubina 25.04.2015

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

...a lietať v riadených priestoroch bez rádiostanice zasa adrenalín...

Napísať odpoveď