3.mája Dubina

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno krásny deň no na kopci sme až po 12tej. Štartujem po 13 tej už do polotieňa nasuvajucej sa deky. PG zo Slubice už majú skoro 30 km za sebou. Vpravo točím 2,5 meter ale len do 4000 ft, potom zase kus a potom menej a menej. Potom letí Robo s Talonom a Jaro. Pristávame na starú pristávačku. Laco po polhodke skače do znova sa rozfúkaného juhu a hodinu sa vozí pod dekov a v začínajúcich sa kvapkách z mrakov.
Predpoveď podľa shmu aj podľa xcmeteo sedí jak riť na šerbeľ. Len čas štartu bol nanič.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa eduardo »

Reverzne inzinierstvo...preco ste nesli na Slubicu?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa Laco »

eduardo napísal:Reverzne inzinierstvo...preco ste nesli na Slubicu?
A budze padac?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja pri hlasenej južnej sutuácii som nemal odvahu a Dubina mala byť a bola výborná.
Podľa zaznamov lietania sledujem že som už vlastne mesiac neoddžubal deň takže to nie je až také zlé :evil:
Tá Slubica má ešte jeden podtext - ten transport na kopec, treba na to silné nervy.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Edo tiez som si ukladal tuto skoro "norovsku" otazku.
Ale myslim, ze chlapci urobili dobre. rozhodol by som sa rovnako. Kedze sa cely tyzden nedalo.. a dalsi dat nebude.. celi PG vychod od BB po Ublu bol na slubici. Nieco zaleteli len chlapci so s x-desiatkami hodin.. ostatny lokalne.. na budine mali aspon rodiinu atmosku..

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa Laco »

Ja sa tu snazim vytvorit sofistikovanu odpoved na otazku reverzneho inzinierstva... a Marian to zatial takto od pasa, ale uplne presne. Aj z Dubiny uleteli vcera 95km prelety vsetci rogalisti, ktori maju rocny nalet 150 az 200 hodin. My ostatni sme polietali len lokalne.
Len pre info, Robo zalietaval nove kridlo, takze on potreboval dobru starovacku a velku rovnu luku na pristatie. A teda ani nemal v plane nejake vykony.
Predpoved vysla podla mna dokonalo, fukat zacalo presne vtedy, kedy malo. Vzduch bol aj po zadekovani dostatocne instabilny, teda aj pod tou dekou boli stupaky. O ich forme nebudem... ale myslim, ze dobry pilot by to v tom mojom intervale potiahol aspon po Bardejov. A takmer som zabudol, ked som bol vo vzduchu, tak bol v lufte aj nejaky blanik a ten si lietak kade-tade.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

NO, bol som v 1000 m, bol som na svahu, kus aj fukalo len nebolo slnka a v čom som sa mal udržať? Toten blaňoš ma mal podržať za ftaka a bol by som prečkal tu poondiatu polhodinu čo dole fúkal SV-V :( :( :(
Už to neriešme, úloha dňa bola dobrá a splnená.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

A co robo a talon? T2? T2c? ako hodnoti.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Byť v práci, vnímať na oblohe pekné kumulky a všade vo vzduchu vidieť v termike krúžiacich dravcov, sú možno ešte väčšie nervy, než byť na kopci a čakať na interval. :(
V nedeľu lietali aj popradskí aeroklubáci s dvoma Blaníkmi a celkom im to fungovalo. Viem, že jeden z nich brúsil aj nad Kozími chrbtami (západná časť Dubiny) do 6.500 stôp (2.000 m.n.m.).
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ut Máj 05, 2015 7:04 am, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmond, ved si to videl, po 14 tej sa dalo na svahu paradne. Len tá 30 minutová medzera po 13:30 nemala byť s opadaním pod 1,5 m z výšky 900 mnm. :(
Daj nejaké časy ked už ide o to.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ja mám od dnes do konca týždňa dovolenku, tak do práce zisťovať spätne hodnoty z priebehu nedele asi nepôjdem.

Viem, že sa málokedy podarí vyraziť z domu načas a byť na kopci radšej v predstihu než neskoro - zvlášť, ak sa cestou robí zbieračka a čaká sa na druhých.
Nedeľa zrejme bola toho príkladom i poučením do budúcna.
Jedno také poučenie sme mali aj minulú jeseň, keď som sa zo štartu vracal na pristávačku pre meškajúcich chlapcov z východu, a napokon nepolietal nikto z nás. :( :twisted:
Je asi lepšie "vytrestať" a nechať na zemi jedného-dvoch, ako všetkých. Tak je to určite spravodlivejšie. Tých voľných a ideálnych dní nie je zas toľko, aby sme si ich hlúpo prepásli...!
Zovšeobecňujem; nechcem tým hodnotiť organizovanie lietania minulú nedeľu na Dubine. Jaro mi tak trochu nahral na smeč. :idea:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa Michal »

:shock:
Edmond PP napísal: do 6.500 m.n.m.
Edmond citam dobre ? Naozaj to nie je vo fitoch ?

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 3.mája Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Opravené. Ospravedlňujem sa; písal som to v chvate a dokončil až v nasledujúcom príspevku.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď