Dubina, 5. máj. 2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 5. máj. 2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Na dnes som bol s Rasťom z KZ dohodnutý, že prvý let na Thalhoferovi urobí on a potom, že si skočím aj ja. Lenže pred dvoma dňami ma (asi) z hrabania starého štartu na Dubine seklo v krížoch. :mrgreen: Aj keď mi dnes, po včerajšej rehabilitácii a po injekcii B12-ky mi bolo podstatne lepšie, aj tak som sa rozhodol, že ja štartovať radšej nebudem. :!:

Na novom štarte do 15,00 fúkalo až do 8 m/s., ale potom to zoslablo na ideálnych 3 - 4 m/s a stále z juhu. Rasťo odštartoval bez chyby, akoby sa s krídlom už poznal nejaký rôčik. 8)
Na TWR som pre neho vypýtal výšku 1.200 m.n.m. (bez spojenia) a jemu to to tých 1.200 m aj išlo. Rasťo si tam hore posvahoval dosýtosti, potočil pár desiatok 360-ok a stihol sa s krídlom dôverne skamarátiť.
Cestou dole na pristávačku, kým Rasťo lietal, som čo-to na ceste pobrigádoval (brigádovali sme aj cestou hore, keďže fúkalo jednožnačne dosť silno), zasypával som preliačiny kamením, ktorého je tam všade neúrekom. Medzitým mi Rasťo volal, že už pristál, že po 1 hod. a 10 min. lietania ho už bolia ramená , tak radšej šiel na pristátie. Pristátie mal tiež bez chybičky. Bol naozaj veľmi rád, že si po dlhej odmlke (naposledy lietal niekedy koncom októbra min. roku) mohol konečne pekne polietať.
Thalhofer ho príjemne prekvapil - vraj oproti Magicu je to úplne pohodové a poslušné krídlo.
Keďže viem, že Rasťo má pre lietanie cit, nemal som s požičaním krídla pre neho absolútne žiaden problém a ani obavy. :D
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 5. máj. 2015

Príspevok od užívateľa jaro »

:)
Tys jak náš otec Edmond.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 5. máj. 2015

Príspevok od užívateľa Laco »

Vzdy som obdivoval ludi co zvladali B12. A vraj su aj taki, co vedia dat aj B52.

Napísať odpoveď