DUBINA, 12.05.2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

DUBINA, 12.05.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Myslel som, že sa dnes od kopca odstrihnem znova, ale nebolo to to pravé orechové - aj keď to dnes bolo veľmi pokojné polietanie a v podvečer nad 1.200 m.n.n to nosilo skoro všade.
Keď už bol Jaro po pristátí, ja som nad kameňolomom dotáčal niečo cez 1.500 m.n.m. Mal som samozrejme aj zajačie úmysly, problém však bol v tom, že Jaro pristál pri Sp. Bystrom, jeho auto bolo na pristávačke a moje na štarte.
No, a vyber sa niekam po vetre od kopca, však nenecháš kamaráta kubašským cigánom napospas... :lol:
Napokon som zajačie úmysly zrušil a veľkým oblúkom ponad Hranovnický kostol som poslučne išiel na pristátie na starú pristávačku k Jarovmu autu a urobil mu zvozára. :(
On ma na oplátku potom vyviezol pod štart, aby som si mohol pohodlne zviezť dole svoje auto. :wink:

Jaro Mucha: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2015/13:24" onclick="window.open(this.href);return false;
Edmond PP: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2015/13:36" onclick="window.open(this.href);return false;

Poletový rozbor sa uskutočnil v našej obľúbenej pizzérii v meste - celkom vydarený deň, domov sme odchádzali vysmiati. :D
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: DUBINA, 12.05.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Tento kopec by som si rad vyskusal, ked bude prilezitost. Mozno uz koncom maja, ked budem na liptove.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: DUBINA, 12.05.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Na lietanie na Dubine potrebuješ rádiostanicu s leteckým pásmom a stále obojsmerné spojenie s TWR Tatry, resp. lietať tam s niekym, kto rádiostanicu má, a Ty budeš aj tak obmedzený dohodnutým priestorom a výškou. Asi vieš, že Dubina je CTR-ku.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: DUBINA, 12.05.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Daj vedieť termín. Ak vyjde počasie a prídeš s krídlom a budem mať voľno, tak si tú Dubinu môžeme dať.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: DUBINA, 12.05.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Este nemam radio na komunikaciu s TWR. Na to by som potom teda "zneuzil" teba :P
Ved este mame par tyzdnov do konca mesiaca. Ked sa to bude blizit, tak sa urcite ozvem.Urcite vsak budem na Liptove 30.5
Ked bude letove pocasie, tak i s kridlom tam pridem ;)
Monotrike

Napísať odpoveď