DUBINA, 16.05.2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

DUBINA, 16.05.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Štartoval som pomerne neskoro a keďže to dnes bolo skôr o termike ako o svahu, tak som už po 3 minútach letu myslel, že skončím na novej pristávačke. Tam to ale stále pekne funguje a ja som sa opäť zachránil a vystúpal bezpečne nad kopec a polietal cca 80 min. Mraky nad Dubinou neboli žiadne, žiadny výcuc ako minule. Bol to dnes tvrdý boj s termikou. Pokusy dostať sa na západ od stožiarov boli stále neuspešné - tam to padalo tak, že som sa stále musel vracať späť východne od štartovačky. :wink:
Ináč, dnes naozaj pekné a pokojné polietanie a výhľady na okolie. Cestou hore na štart opäť trochu brigáda na prístupovej ceste. ...budú drahšie vývozy! :lol: :lol: :lol:

Dnes ma, pre mňa z neznámych dôvodov, GPS-ko nepríjemne prekvapilo - ukončilo mi záznam za letu, aj keď sa nevyplo. Okradlo ma o cca 30 min. :evil:, ale aj tak som preskočil kamaráta zo SnV. :wink:

http://www.xcontest.org/world/cs/poradi-hg-narodni:SK" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2015/14:17" onclick="window.open(this.href);return false;

Vie niekto, prečo GPS za leto zaštrajkuje? Asi treba záznamy letov v GPS-ku priebežne mazať, aj keď tam automatické mazanie asi mám nastavené.
Poloha GPS za letu je OK, bez tienenia pilotom. GPS-ko mám na trapézke na tom istom mieste ako inokedy a doteraz boli všetky záznamy bez problémov.
Čakám na rady skúsenejších pilotov.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: DUBINA, 16.05.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Mne sa to ešte na garmine nestalo. stale ale mažem pamať.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: DUBINA, 16.05.2015

Príspevok od užívateľa sidewinder »

co je to za garmin ?
zblbnut moze.. to sa stava..
Ak bola plna pamet.. a je vypnute premazavanie pri plnej.. tak proste nemalo kam zapisovat tak nezapisalo.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: DUBINA, 16.05.2015

Príspevok od užívateľa Laco »

Edmond chcel radu. :wink:
Edmond PP napísal:...Asi treba záznamy letov v GPS-ku priebežne mazať, aj keď tam automatické mazanie asi mám nastavené....
Edmond, v tejto vete vymen dvakrat "asi" za "urcite" tak, aby veta bola pravdiva. Az potom treba skumat dalej. 8)

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: DUBINA, 16.05.2015

Príspevok od užívateľa Chefo »

Niektore garminy, ktore maju SD kartu to robia tak, ze ked sa ti minie pamat v zariadeni, zapisuju este stale aspon na sd kartu. Takyto zaznam ale nema platnu G-security polozku, takze na xconteste za neho nedostanes ani cent :)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: DUBINA, 16.05.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Asi to bolo preplnenou pamäťou, lebo batérie boli ešte dobré. Odteraz budem pamäť mazať po každom stiahnutí IGC súboru do PC a natiahnutí na Xcontest; v GPS-ku sú tie údaje potom aj tak bezpredmetné.
A asi je dobré na každý let ísť s nabitými batériami v každom prístroji. :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: DUBINA, 16.05.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Foto 1:
Prílohy
DSC_0321a.jpg
DSC_0325a.jpg
DSC_0329a.jpg
DSC_0330a.jpg
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: DUBINA, 16.05.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Foto 2:
Prílohy
DSC_0331a.jpg
DSC_0332a.jpg
DSC_0333a.jpg
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď