DUBINA 30.05.2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

DUBINA 30.05.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes hostila Dubina vzácnych hostí - Martina zo západného Slovenska a Paľa z L. Hrádku. Martin mal trochu smolu, že štartoval do intervalu so slabším vetrom, takže sa na svahu neuchytil. Trochu termiky počas letu okoštoval, ale nestačilo to na uchytenie sa.
Potom som štartoval ja a Jaro M., a vtedy to začalo fúkať pekne sviežo, takže sme obaja po štarte hravo nastúpali nad hrebeň.
Paľo štartoval po nás (krídlo UNO) a on si trúfol len na rovný let od kopca a nasadenie na pristátie.
Obaja mali zo zoznamovacieho letu na Dubine svoje vlastné dojmy; možno aspoň Martin niečo napíše.
Termika po zmenšení oblačnosti bola celkom výživná. Aj mne aj Jarovi sa podarilo nastúpať cez 1.200 m.n.m., ale na prelet to asi nebolo, tak sme šli na pristátie.
Môj záznam letu:
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2015/10:33" onclick="window.open(this.href);return false;
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: DUBINA 30.05.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Joooj, myslim, ze som ten firemny teambuilding velmi pekne vyuzil. :)
Predpoved na sobtu bola viac ako priazniva. 5m/s v narazoch 12m/s Niektore casti tejto predpovede sa i vyplnili.
Nieco po desiatej sa stretavame na pristavacke a potrasame si pravicami a zoznamujeme sa. Vyvoz hore prebehol bez problemov, dokonca to dala i Milla. I ked v zaverecnom stupani jej navierali vsetky zily. Na obed sme nachystani a obetneho baranka, teda predletca som vyfasoval ja, ako privilegium pre hosta.
Vietor zoslabol a cakali sme aspon na nejaky zavan. Predpolie sa zatiahlo od prisuvajucej sa oblacnosti. Zavan dosiel a vystartoval som v ustrety novemu letovemu terenu. Chyba lavky. Bol som nemilosrdne stahovany dole a dole. V jednej zakrute som zacal i stupat, ale na 360ku nebol priestor. Aspon mne sa nezdal. Tak len take mini S a za nim bol perfekty prepad. Na videu to vidiet ako sa kyl nasmeroval na stromy. Pochopil som, ze tudy uz nic nenakupim a isiel vyskusat luxusnu pristavacku, navyse cerstvo pokosenu.
Chalani vidiac moje rychle finishovanie si este pockali zo 20min a ako sa mracna rozpadli, naskakali do toho a fajne polietali. Pali dal uspesne svoj prvy start na Une. Na pristavacke potom krical radostou :)
Isiel som prirodzene skusit i druhy start, ale uz tam dulo na moj vkus/skusenosti/kridlo prisilno a nechal dalsie polietanie na Dubine na inokedy. Dufam, ze to nebude dlho trvat. :)
Potom sme skoncili na pizzi v Utopii :)

https://youtu.be/Q8k09g6rvc0
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/10:19

... a mozete analyzovat.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: DUBINA 30.05.2015

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Cerstvy pilot a este novy teren a poslali ta prveho ????

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: DUBINA 30.05.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

No vidis to? Ja ze sa tak na vychode vitaju hostia ;)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: DUBINA 30.05.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

sidewinder napísal:Cerstvy pilot a este novy teren a poslali ta prveho ????
Myslím, že v tomto prípade bolo lepšie radiť hosťujúcemu pilotovi a istiť ho na štarte, než zo vzduchu.
:wink:
Len škoda, že fúkať začalo až po cca 20 min. po Martinovom štarte. Určite by si užil pekné lietanie. :(
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: DUBINA 30.05.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Dubinu mam trosku z ruky, ale ist na vychod na cely vikend, tak tento kopec stoji i za radio skusky.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: DUBINA 30.05.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Martin, nabudúce daš Slubicu, tá ti dá krídla :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: DUBINA 30.05.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Mile rad znova zavitam na Vychod. Ved i na tento tyzden mam nahlasenu dovolenku od stvrtka az do nedele. Tak pome poviat.
Monotrike

Napísať odpoveď