5.a 6.6. Pleše

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa jaro »

Dva dni krasneho počasia sme stravili v zložení Mirka, Bohuš, Martin, Jaro. Stravili kochaním sa a čakaním na ... kus lepšie niečo. Slabý vietor zo všetkých smerov potom aj na komoru do 1 m. Tak sme potrenovali štarty a pristatia. Martin aj s medzipristátim v BB.
Proste termika sa robila ale na leitanie trba iný tlak, rosný bod, teplotu a iné. Kráľovka chýba.
Kus sme si s polovoičkou povýletovali po doliách Hrona. Dobre bolo a bude aj lepšie

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 7.a 8.6. Pleše

Príspevok od užívateľa Chefo »

Jardo, ty si tam bol zajtra? :D:D Gratulujem k cestovaniu v case aj lietaniu :)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 7.a 8.6. Pleše

Príspevok od užívateľa jaro »

jak zajtra? :shock:

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: 7.a 8.6. Pleše

Príspevok od užívateľa bohus »

jaro napísal:jak zajtra? :shock:
Datum 5.až7. jun 2015

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: 7.a 8.6. Pleše

Príspevok od užívateľa bohus »

Skusil som to aj v nedelu, lebo sa zacali tvorit kumulky, ale vsetko po starom, vzduch sa este nevymenil. http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2015/11:45" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 7.a 8.6. Pleše

Príspevok od užívateľa Chefo »

Aj ja som bol o 12:00 s vetronom dnes, dva stupaciky, po par zakrutach to zdechlo. Krkavce 15 minut nadomnou hladali a nic :D. Treba pockat po fronte. Uz som ok, takze buduci tyzden mozme :)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa sidewinder »

opravil som datum

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Jaro aký by mal biť ideálny tlak a rosný bod? Lebo lúštim ten náš výlet v GF. Počasie ako z rozprávky a a a a ja som dva krát zletel. Vlastne nebol som jediný. V sobotu sa chytili aj menej skúsený ale v nedelu už len doskáče a max dve rogalá
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa eduardo »

JAro nevyhovaraj sa. Pozri tu http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/09:47" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa Rebro »

Tieto dva dni stravene v spolocnosti dvoch legiend Slovenckeho zavesneho lietania boli skutocne vynikajuce.
Konecne som si splnil predsavzanie, ze si chcem polietat i v rodnom kraji a spoznat tie slavne Plese.
Kraj skutocne krasny. Az budem ozajstny pilot a budem vediet robit tie prelety, nie len zlety, tak to bude pecka. :)
V piatok som si prvy krat zletel Plese a vybral sa hladat pristavacku. Krajina je to pekne zvlnena. Kazde policko ohranicene hradbou stromov. Raj pre novacika na jednopotahu :) Kedze mi nevychadzala vyska, aby som obletel pristavacku a otocil sa proti vetru, tak som sa rozhodol pristat s vetrom v chrbte do protisvahu. Musim povedat, ze velmi poucna skusenost :) Ano ano, viem ze uz sa trasiete na video, treba si pockat :)
V sobotu sa situacia s letovym pocasim vyrazne nezlepsila. Zas ten strasidelny hic a zas ma fajne osmahlo a tak nabuduce si musim i opalovacie pomocky nabalit. Blizila sa jedna hodina poobede a chlapci nasavali lucne vone pod rogalkom. Ja ako aktivny ***** som sa rozhodol do toho 2-3m/s zavanu odstartovat. V tom vzduchu skutocne nieco bolo. Ale asi nie pre mna, akonahle som zacal tocit tak to som mnou islo k zemi a ked som bol par metrov nad stromami, som sa rozhodol ist na pristavacku. Tentoraz s novou strategiou a pristatie uz bolo v poriadku ;)
Mirka prisla po mna a ked som videl, ze svieti hladove oko, rozhodol soms azbehnut este do BB natankovat.
Pridem na start a akurat sa pripravoval odletiet Jaro. Este ze mal v oblube behanie na ZS. Teraz akoby to nasiel. :)
Rychlo som poskladal Conchittku hybaj ho do vzduchu druhy krat. Miestami to dvihalo lepsie ako ten prvy let. Ale blizkost stromov mi velmi na pohode tocit 360ky nepridava, hlavne, ked po dokonceni obratu vidim strukturu listov. :oops: Smerom na pristavacku som poobzeral i stado oviec a krasneho hafana co ich strazil. Ked som sa priblizil na finale, zacalo vario saliet a ukazovalo 2m stupak. Ale co j a stym, ked uz som nachystany na pristatie. Ja to v 20m nad zemou tocit nebudem :) Natiahol som to co sa dalo a za velkeho jasoku miestnych lucnych kobiliek pristal pri Jarovi.
Toz, take boli pre mna Plese. Relaxacne a poucne zaroven. Uz sa tesim, az sa tam raz i chytim poriadneho termickeho stupania a nepustim sa :)

PS: docital to niekto az sem? :)))
Monotrike

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa bohus »

https://www.dropbox.com/s/xxmc6x0tk6xik ... 0.jpg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.dropbox.com/s/69pvv05c4h1q2 ... 8.jpg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa Laco »

eduardo napísal:JAro nevyhovaraj sa. Pozri tu http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/09:47" onclick="window.open(this.href);return false;
Edo, niekoho mi to pripomína. :lol:
Mimochodom, Pleše sa po maďarsky povie Nyíregyháza?
:lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa sidewinder »

noro tu nepise tak ho musim nahradit:
vidite ja som to hovoril, ze slubica bude cez vikend, ze to netreba rusit:
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/09:43" onclick="window.open(this.href);return false;
zbytocne daleko ste sli.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa Chefo »

Rebro napísal:Tieto dva dni stravene v spolocnosti dvoch legiend Slovenckeho zavesneho lietania boli skutocne vynikajuce.
Gratulujem k ochutnavke nasho domovskeho :). Nejak dobre ti to klze inak. kde si pristaval? Na vychod popri hnojisku? Na video sa tesime a docital som az do konca :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.a 6.6. Pleše

Príspevok od užívateľa jaro »

Tak tak Edo, MR malo pooodstatne inú predpoved. Ja mam skusenosť z výstupov a porovnania. Vedel som že treba vyšší kopec ale pleše boli málo. Nevadí, nevadí malo to aj iné pozitíva. V každom prípade sa lieta na kopci a nie doma na gauči.

Napísať odpoveď