Jamník 09.06.2015

Letové dni 2015
Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Jamník 09.06.2015

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Na Jamník na horný štart som prišiel večer, keď vietor kulminoval. 6-7 metrov sa mi zdalo trochu moc a rozhodol som sa počkať,
kým vietor trochu zoslabne. No neskôr pri zoslabnutí sa zmenil smer na čistý sever a opäť to nebolo čo som chcel. Tak som sa presunul
na dolný štart, dal som si len ležačku, kvôli tomu ďalšie úpravy a už pri takmer bezvetrí som odštartoval aspoň raz. Opäť pár sekundový
zleťák za deravý groš. No aspoň niečo. Presuny vo vysokej tráve, trochu som sa oprášil od prípadných kliešťov, pobaliť a už za tmy cesta
domov a vybavené.
Asi by som si mal zvykať pri štarte na silnejší vietor. No je dobré, keď má kto podržať pri menších skúsenostiach krídlo. Neviem od koľkých
metrov vie vietor na štarte robiť už riadnu paseku. :?:
Prílohy
001.JPG
003.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jamník 09.06.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ty si samouk?
Monotrike

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Jamník 09.06.2015

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Zatiaľ to žiaľ vyzerá tak. Minulého roku som sa pekne rozbehol, spravil som 76 štartov na rôznych výcvikových kopcoch. Aj partia pri výcviku sa zdala byť super. Tohto roku sa musím priznať, som na začiatku sezóny prispal dobu. Rátal som s tým, že veď sezóna je predo mnou a nič mi neujde. Až teraz viem, ako som sa mýlil, no doháňam to ako sa dá. Juraj mi aspoň na diaľku pomáha, informuje ma a konzultujem s ním, čo potrebujem. No chápem, že za mnou, jediným žiakom nebude behať do Popradu kvôli výuke, ktorú som už aj tak absolvoval. To od neho nikto nemôže požadovať. Úvodné lekcie, na ktorých som sa s ním dohodol, som zaplatil a tie som aj dostal. A doteraz mám od neho navyše ešte požičané aj krídlo. Posunul ma tzv. do ďalšieho levelu ku Edmondovi. Edmond mi bol min. roku rovnako tak veľkým prínosom, no tohto roku bohužiaľ, zmenil rétoriku a zabudol čo Jurajovi, resp. mne v podstate sľúbil. A to, že mi pomôže s pokračovacím výcvikom. Len že teraz si na to ako si už nevie spomenúť. I keď chápem, že nie je inštruktor.
No tešil som sa, že je dobrý kamarát. :(

Edmond píše:
Aj napriek všetkému, Juraj, klobúk dole pre to, čo robíš! Tvoja práca nie je ani docenená, ani ocenená! :(
Rád by som Ti nejako pomohol a myslím to vážne :idea:
viewtopic.php?f=20&t=1919" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jamník 09.06.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Co tak si dohodnut pokracovanie kurzu u Dusana Kalinku? Byvaju tam 2-3 vycvikove dni vkuse, dobra spolocnost a odborny dohlad. Vtedy vidiet progres najlepsie.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Jamník 09.06.2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Igor! Igor!
Plačeš na nesprávnom mieste a nad rozliatym mliekom, ktoré som nerozlial ja. :(
Tá citácia ma určite nezaväzuje k tomu, na čo myslíš Ty a na čo nemám oprávnenie!

Prečo si necitoval moju dobrú radu Tebe zo začiatku tejto letovej sezóny:
- aby si sa skontaktoval s inšpektorom ZL, nech Ti on kompetentný povie, čo a ako ďalej s Tvojím výcvikom
- aby si si vybavil žiacky preukaz a náležitosti, ktoré tomu predchádzajú
- aby si sa skontaktoval s technikom ZL a dal si na všetkých KZ, ktoré máš u seba, urobiť technicku prehliadku a vybavil pre ne Preukaz letovej spôsobilosti LŠZ

Nezaťahuj ma do problematiky, s ktorou ja nič nemám. Ak tvrdíš, že od Juraja nemôžeš požadovať dokončenie svojho kurzu ZL (aj keď by bolo logické, aby si ho dokončil tam, kde si ho začal), prečo to chceš odo mňa!?
Áno, zmenil som rétoriku, lebo som si uvedomil, že ináč Ťa nedonútim k niečomu, čo je výlučne Tvojou starosťou a zodpovednosťou.

Nie je mojou povinnosťou starať sa o Tvoje, či Tebou požičané krídla a vybavovať pre ne technickú prehliadku potrebnú pre vybavenie Preukazu letovej spôsobilosti.
Buď úprimný aspoň voči sebe a spýtaj sa sám seba, čo si splnil z krokov, ktoré je nutné urobiť pre to, aby si pokročil ďalej a vyššie...
:wink: :wink: :wink:

Si dospelý človek. Kedy už konečne pochopíš, že nie som Tvoj opatrovník??!!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď