Kapušanský Hrad 22.06.2015

Letové dni 2015
raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Kapušanský Hrad 22.06.2015

Príspevok od užívateľa raf3 »

Včera Kapušanský hrad, zostava: Laco HG, Majo HG, Robo HG a ja ako pomocník asistenta dopravy.
Lacov štart:
https://www.youtube.com/watch?v=Z1ZZqKM ... e=youtu.be
Vyrážali sme o 14.00 a tí čo chceli štartovali o 18.10.
Niektorí sa po hoďke už nudili a pristáli do mäkkého a niektorí s nastaveným zimným časom na GPs personál na pristávačke privádzali do zúfalstva :lol:
Poletová rozborka-zborka pri pizze a kofole,príchod na ubikáciu 22.30 :mrgreen:
Šak nech sa vyjadria účastníci zájazdu :)
Fotky: http://leteckaposta.cz/287768318
Naposledy upravil/-a raf3 v Ut Jún 23, 2015 11:48 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kapušanský Hrad 22.06.2015

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Po hodinke som si povedal, stacilo.. a sadal do mladuckej kukurice za cestu. Skoda toho mokreho poľa, trochu som si zaspinil postroj ako som slapal na kraj.
Z podmienok som bol trochu nervozny, ale nakoniec bez najmensich problemov od startu do pristatie..

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kapušanský Hrad 22.06.2015

Príspevok od užívateľa Laco »

... a mohol to byť taký pekný letový deň.
Po rannom telefonáte s Robom sa u oboch zúčastnených strán prejavila príliš slabá pevná vôľa. Ani vývoz sme nemali zabezpečený, ani zvozový šofér nebol, dostupy mali byť po biede ani nie do 1500, a ešte aj výškový vietor do 11m/s.
No má sa chcieť?
Pred obedom mi volal Jaro S, ako je na Dubine... a čo vraj nelietame v takom perfektnom dni... apoň na Kapušany vraj aby sme to stihli...
Napadol mi žolík v podobe terénneho auta zn. Honda, volám Mariánovi, samozrejme, každá možnosť ako skončiť v robote skôr sa počíta.
Okolo 14.00 odchádzame smer PO... Majo, Robo, RadoN (tech. podpora) a ja.
Na štarte fúka 8-10m/s, (pred 20 rokmi by som bol v "mžiku-oka" pripravený na štart), krídla nechávame na aute sadáme si na lavičky pri ohnisku v závetrí kopca a relaxujeme. (Robo zreštauroval stôl pre ďalších návštevníkov) Okolo 17.00 idem pozrieť na štart, vietor okolo 7-8 m/s, lenivo ideme po krídla, Robo to odpískava.
Po 18.00 štartujem, podávam hlásenie na vežu, hlásenie Majovi o kvalite ovzdušia... Marián nastupuje za mnou, ...vozenie, stupáky pod mrakmi nekonečné, základňa "prokletě nízko" (okolo 1200mnm tipujem)
Po dvoch hodinách som bol zase jediný, čo sa o(d)hlásil na vežu. Dovtedy bol rádiový kľud, až som sa bál, či sa nechystá útok. :lol:

Výstup reverzného inžinierstva:
Na Dubiune už po 10.00 hod letel nejaký padáčkar, aj niečo pritočil, ale zjavne to bol nejaký neskúsený mladík. Dalo sa zrejme štartovať aj skôr a v tých psích výškach aj pekne uletieť. tie mráčiky dávali (nie veľmi silno) ale boli pomerne husto.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kapušanský Hrad 22.06.2015

Príspevok od užívateľa sidewinder »

jak? "nejaký padáčkar" :mrgreen:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kapušanský Hrad 22.06.2015

Príspevok od užívateľa Laco »

sidewinder napísal:jak? "nejaký padáčkar" :mrgreen:
No na PG preletoch som našiel toto: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2015/08:18
:oops:

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Kapušanský Hrad 22.06.2015

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Nechajte ho :-) on sa vráti :wink:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kapušanský Hrad 22.06.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja som skončil síce prácu o 16tej v po a s pocitom zrady som sa dal do opravy postroja. Vymenil som jeden zips, vypil pivo a so závisťou o 22 nula vypočul Lacov report. :(
Dobre vám chlapci bolo.

Napísať odpoveď