Balaton

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Balaton

Príspevok od užívateľa eduardo »

Dnes volne lietanie. Pocasie perfektne'dostupi 2000mnm, kumulostrada jak vysita.Po vetre sa dalo letiet az do Albanska. Poobede sa to naniektorych miestach trochu zlialo' ale bol som nastastie vysoko' tak som si uzial stupanie rovnym letom pod zakladnou. Uz tradicne ako v madarsku som letel v mode AUTOMAT (s full napnutym kridlom aj v termike). Ta bola pohodlne siroka, miestami 4,6 na priemerovaku. Letel som 3:30hod, chcel som urobit 100km tam/spet takze na 50tom km som to otocil, ale dotiahol som to len 15km naspat. Prekrasny den. Ostatny asi pristali pri Pecsi, zajtra uvidim. Mne sa nejak nechcelo nahanat km po vetre.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Daj neake fotkes ... inšpiruj :-)
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

aj tracklog...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa eduardo »

chlopi fotkes nemam fotoaparat a tracklogi az ked pridem domov, lebo Saniho i pod nema taky vstup. Som rad ze tom ... stroji dokazem aspon nieco napisat, lebo ptavdu poveiac viac sa hodi na krajanie cibule ako na pisanie prispevkov do for a. Dnes velkoriso vypisali 140km disciplinu po vetre do Szentgothard (pri rakuskych hr.) O 14stej bol ablak nyitva' ale samozrejme ako minuli rok trebalo ist na slavnostne otvorenie. Takze ablak sme posunuli na 14:30. Kedze boli iba dve vlecni a zaujem bol vacsi, trebalo mat ostre lakte na starte. Hoci som bol 3 v poradi pripraveny na start' po Endrem a Balazovi' , nas dobry kamarat Kiss Attila (vsak Pluco) ma po vzajomnej dohode poradia predbehol. Takze prvy start som mal o 14:20 za Gurigom, ktory ma kridlo 12,9m2 No chcel som byt cim skor vo vzduchu,vtedy beriete kazdu moznost. Trpel som za nim statocne kym ma neodmaval. Ruky ma boleli jak prasa. Ked som konecne letel sam, skusam nastavit uhol na postroji. Taham-nejde. Kukam a vedla mna veje snurka s kladkou od nastavenia polohy. No do ... pristal som do zeme s bradou na hrazde, ale pristal excelentne. Druhy start za Gaborom uz bola prechadzka rajskou zahradou. Aj som mu po pristati slubil, ze mu budem verny a nebudem s nikym iny,, iba s nim, sa vlekat. Totiz to pristal som zase, lebo akosi pocasie malo utlm. Samozrejme vsetci uz boli prec. Volam Sanimu do hangaru, ze treti krat nestartujem, lebom fizicky na dne, voda v postroji je tepla a som spoteny jak prasa. Zial rozkaz znel jasne, poletis kym je vidno, ziadne vyhovorky. Tak som to dal aj treti krat a stalo to za to. Sice po odpojeni sa to nebolo az take jednoznacne (absolutne som netusil odkial taha termika)krdel cajok mi to ukazal.Potom som uz len padal hore s 3.6 na priemerovaku, jednou rukou sa sprtal v nose a druhou pridrziaval hrazdu. Proste balada. Podarilo sa mi uletiet nejakych 40km, cestovna rychlost na preskokoch 75km, na 4 stupaky, 1hod 30m. Cely let bol nadhera, pozdlz severnej strany Balatonu, siroke stupaky, vyhlad na kotviace lode, do druhej termiky ma priviedli krkavce. Zakladna 2300 prijemnych 12stupnov, konecne som sa schladil, aj voda vo flasi. Pristavacku som zmenil na poslednu chvilu, kedze som do posledneho metra hladal termiku. chybalo 10 m a bol by som vyletel z obilia. No pristal som don. Na stastie bolo nizke, len po pas(nech mi skusi niekto rozpravat o geneticky modifikovanych plodinach):-) .Vyniesol som na travicku a cakal Saniho.Neviem kam doleteli ostatny, zajtra sa dozviem. Rano pojdem zase plavat, lebo cely clovek ma boli.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa juraj »

Edo, nemas trening, preto Ta boli cely clovek

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Edo vyzera, ze to tam je pecka.. ale to vlekanie.. no som asik bojko a posera, ale za vlecnu ma nikto nikdy nedostane :(

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa eduardo »

http://www.xcontest.org/world/cs/piloti/detail:dro4007" onclick="window.open(this.href);return false;
Akurat neviem preco mi dalo body iba za jeden prelet, a pri ostatnych mi cervenym pise, ze body nedostanem, lebo mam daco zo suborom, nejak ho nemam osetreny ci co.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa raf3 »

Edo a tracklogy su z toho isteho pristroja? Ak su cervene tak asi nie su "dig.podpisane".... Cudne...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ako to stahujes? ak cez go7towin zaskrtni pri ukladani g-secure.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ale lety pekne.
Nato ze cely rok v podstate nelietas, dojdes do Madarska a hned take pekne lety...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa eduardo »

IGC stahujem zos SeeYou, mam totu frii verziu.
Noro a prave preto volam kazdeho lietat do madarska. Pre zaciatocnikov upne idealne podmienky na skumanie termiky ,prve prelety a pristatia v terene mimo oficialnej pristavacky. Nieje nic lepsie ako rovina. Vsade je kde pristat, neskumas zmenu vetra v nejakom udoli ci za kopcom. Moj stvrtkovy let este mimo sutaz som si vychutnaval od zaciatku do konca. Letim si a aha, tam je jedna cukrova vata, idem ochutnat. Po vytoceni pozeram a zase dalej opat jedna chutnucka, podme skusit odkial saje termiku tato. Vytocim a dalej zase jedna... A toto som robil cely cas. Ziadna predom vytycena trat, letis tam kde su kumuli, alebo kam chces. Mozes skumat aj diery medzi oblakmi, proste laborovat, ale pri pracovnej vyske medzi 1000-2000 mnm kedy zem je 140mnm si uplne v pohode. Vlecna ma potiahla do prvej termiky (tutovka) a potom som uz bol sam sebe panom. Na kopci mas jednu, niekedy 2 moznosti chitit sa a potom je cely den v prdeli a zo zeme pozorujes ake je nadherne pocasie. Bol tam aj jeden pilot z rumunska, ktory sa cele tri dni ucil vlekat. Venovali sa mu dvaja instruktory (pilot vlecny a jeden pilot ZK). Rozpravali anglicky. V nedelu sa uz chalan vlekal uplne v pohode na bezstoziarkovom BAUTEKU.
Strach z vlekania je len a len o psychike. Povedal by som to asi takto: moj kamarat mi raz davno opisoval ako zbalil dievca a ako sa bal svojho prveho zazitku. No a ked bolo po tom, tak bol cely stastny a prekvapeny z toho, ze a to bolo vsetko? Coho som sa vlastne bal?
Vzdy sa da vybrat vlecna idealna pre dane kridlo. To ze som sa jeden den vlekal za vlecnou ktora pod 70km/h neletela bolo moje rozhodnutie, ale vedel som do coho idem. Ked sa vleka za vlecnou ktora je pomala, je to uplne v pohode. Samozrejme plati vsetko to iste, ale nemusis az tak rychlo reagovat. Ja som sa prvy krat vlekal na Atlase! Potom som sa na 4 aerovleky naucil vlekat s LaMouette Toplessom (to bolo doobedu) a poobede som uz startoval v sutazi.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa eduardo »

raf3 napísal:Edo a tracklogy su z toho isteho pristroja? Ak su cervene tak asi nie su "dig.podpisane".... Cudne...
Zo styroch tracklogov mi dalo body iba za jeden. Neviem co som urobil inak. Skusal som ich vymazat a nahrat druhy krat. Nepomohlo. Hat nemtudom.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa sidewinder »

to musis znova stiahnut s tym g-secure z pristroja..
uz ulozeny igc to raz nema nepojde to.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa eduardo »

Vysledky
https://sarkanyozas.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Balaton

Príspevok od užívateľa Rebro »

To si bol vlastne najlepsi zahranicny letec. Ci?
Monotrike

Napísať odpoveď