11.7. Slubica

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

11.7. Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno Majo ruší účasť a pod kopcom sa stretávame s Robom a "zabehnutým" Jarom. Plno iných PG, veselo, tradične 11 ľudí v aute a jeden na kolese vzadu. Niekoľko vývozov ľudí ako šišiek v hore. Štart krásne poprataný a urobený, Andy palec hore, aj s latrínou.
Do vzduchu to ide pomaly, nie je to ešte ono. Prvá skupina aj s JaromM dačo nastupa a idú po hrebeni smerom na sever. Na štarte slabé závany občas aj zo S aj z JZ. Po 12tej mam už mrle tak sa obliekame a staviame do šoru. Vredu pred rebrom všetko padá ale po 10 minútach je tam nejaký malý pohyb hore u jedného PG. Skáčem do toho, vpravo kotol nedáva idem pred rebro a z pod pol kopca sa dvíham v hoooodne ostrých bublinách. Dnes veľmi strapatá termika. Dotáčam na prvý raz 1900 m a frčím na Smrekovicu. Tam je to dodrbané S vietor do 20 km a nič to nedvíha, vraciam sa a čakám na Roba. Vidím že aj pg kapú alebo sa ťažko dvíhajú, hľadám to pred kopcom, ale kopec je najlepší. PG sú skoro všade aj keď jednotlivo. Letím smerom na hrad ku žluťaskovi a spolu točíme aj bublinky aj dačo ucelené. Volám Roba, stretáme sa po chvíli, je podo mnou ale jeho maskovanie funguje dokonale. Po jednej otočke ho niet. Presuvam sa na Smrekovicu a po ceste to "zabralo". 3 metrami do základne 2450 m. Ale naozaj toľko. Rozhodujem sa letieť oblúkom ponad Lipovce kde sú mraky a potom smer cieľ MI. Zhora vidím na záhrade pohodu, bazén, zrelé čerešne.
V okolí Ražňan ma obzerá vetroň, asi Duo... Frčím nad Chminiansku ale akosi je mrtvo. Na druhej strane diaľnice konečne zaberá 2-3 meter. Letím smerom na Lemešany aby som veľmi nekrižoval CTR PO a TMA KE. Letí to paradne ani to extra neklesá a voči zemi 80 kilakov. Nad Mirkovcami si rozmyšlam o množstve romskych chatrčí a možnostiach pristátia. Musí tu byť stupak, nie,nie a aha za kamenolomom z 200 metrov nad zemou krásny 2,5 meter. Niet ale mrakov. Strácam to alebo to končí? Letím a skúmam zelenú slnečnicu a žlté obilie. Bublinky, bublinky, nič užitočné. Doťahujem sa pred Herľany na pokosenú šikmú lúku a normálne pristávam. Kus ubolený ale spokojný po 3:20 hodinách. Dalo sa ale ešte hodku letieť len mať kus šťastia.
Robo je v Lemešanoch a berie ma s úžasnou Ľubkou do Lipoviec. On pokračuje pre auto. Krásny deň ale vďaka slabému tréningu sme nevyužili jeho potenciál.
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/10:33
Kapitola radioveho spojenia je samostatná kapitola.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: 11.7. Slubica

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Prvý štartuje JaroS a po nedlhom trápení sa dvíha a hlási peknú výšku, ja sa ponáhľam za ním a kazím štart pri nečakanom pofuku z juhu a zlom výbere miesta štartu (>1%). Po povypľúvaní miestnej hliny, pofúkaní oboch rúk a kontrole krídla skúšam či ho udržím na štarte. Vyzerá že hej.. druhý pokus štartujem OK, ale točiť viem len do jednej strany. Pravá ruka nefunguje torzne a ľavá nevie ťahať. Trápim sa ešte viac, príchádza JaroS z prvej okružnej jazdy a po vytočení s náskokom volí podobnú trať. Mali sme vysielačky ale komunikovali sme len chvíľu. Zvoz strašne komplikovaný a dlhotrvajúci. Keď sa vrátim z traumačky - dám vedieť výsledok - ale mám s pravej ruky zlý pocit....hlavne keď obe ruky dám k sebe a porovnám hrúbku..

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 11.7. Slubica

Príspevok od užívateľa raf3 »

Jaro zaletel si krásne !!! skoro až ku nám :)
Na budúce zatopím do krbu a dám chladiť pivo :)
Rozmýšľal som čo sa stalo, že Robo neletel s tebou .... dúfam, že to nie je nič vážne Robo.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: 11.7. Slubica

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Prava ruka v sadre.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.7. Slubica

Príspevok od užívateľa juraj »

Robo Murin napísal:Prava ruka v sadre.
Hm, Ľubka má z toho určite veľkú radosť :( . Asi teraz kúpite auto s automatickou prevodovkou a budeš frčať ďalej :)

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.7. Slubica

Príspevok od užívateľa bohus »

Robo Murin napísal:Prava ruka v sadre.
Robo si druhý na Slovensku, čo lietal so zlomenou rukou, ale ja som ju už mal v sadre :)

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.7. Slubica

Príspevok od užívateľa bohus »

Jaro gratulujem, konečne zaletel rogalista ďalej ako padáčkári. Ja som bol opáčiť Baranovo, ale dosť fúkalo, boli bubliny na jednu 360-ku a dosť.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.7. Slubica

Príspevok od užívateľa eduardo »

Krasny let Jaro. Gratulujem.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.7. Slubica

Príspevok od užívateľa pegas »

V ten istý deň nad Martinskými hoľami to išlo tiež do 2500m. Inde nič moc, sotva metríky.

Napísať odpoveď