Revine jul-aug 2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Zostava pilotov MiroP, TonoP, JaroS, RoboM. Po zaprsanej noci v aute a viacerych pokusoch ubytovat sa sme nasli krasnu agrofarmu / penzion a s Jarom sme si aj polietali. Neprijemne ma prekvapil akutny nedostatok pristavaciek. Mozno ked pokosia kukuricu bude lepsie ale moznosti lietania obmedzoval dolet na jednu pristavacku.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Po fantastických raňajkách sa ukazuje slnko. Pôjdeme pozrieť jednu pristavačku pod hrbenom na zapade a frčime na kopec.
Včera sme tu pri kempe videli aj laca ale ked prišiel bližšie nebol to on.
Laco ešte nedvíha telefony asi ešte spí. Asi zostal v Medune aj tam je dobré počasie. Nedobehol nás na pomalom Renolte, naša Tojota frčí jak raketa.
Možno dnes sa zídeme vo vzuduchu na polceste pri Aviane.
Včera sme volali miestnemu borcovi aby sme ohlasili prevadzku, bez problemov. Dnes je to bez obmedzenia.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa jaro »

dnes sme leteli všetci na čele s jedným miestnym PG, ten pristal na kopci pri aute a potom nás strašil s rotormi pred kopcom. Na rukáve síce fúkal tak 3 meter na komoru ale vystrašil nás hooodne :wink: Nasuvala sa oblačnosť tak sme skočili a cez hodinku polietali.
Z pristávačky sa mal ozvať Laco ale asi u došli baterky tak sme pristávali na slepo do nuličky. Kým šiel kúpiť druhé stihli sme sa pobaliť a isť na víno do cantiny v našom ranči. Fajne vínko Laco, som ti hovoril že baterky dobyješ aj z bandasky. Nezabudni že okolo cesty hore kopcom nie je zabradlie tak sa drž skaly na ľavej strane. My sa teraz držíme ... hlavne spolu a opakujeme si vybrané slová po "Ľ". Zajtra sa stretáme zasa ako obvykle.
https://www.youtube.com/watch?v=qjLQBvNCjL8

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Laco »

Na zaciatok si hned pre istotu urcime vinnika. Je nim Robo spolu s Jarom. A samozrejme aj Tono s Mirom.
Kedze som musel ist vlastnym autom, tak som popustil z pozornosti. Pred polnocou som presiel Budapest, a ked som sa blizil k hranici, tak som si na GPS nastavil ciel Revine lago. A lago je vraj jazero.
Ked som vas dobiehal,tak mi zdochol mobil. A to som vas volal vysielackou, a nik mi neodpovedal. Jasne mi to je, ked ja som vysielal na 143,10 a vy ste mali 147,52.
Nakoniec som soferoval celu noc a ked som rano hladal kemp pri jazere, tak som zistil pri zadavani do gps som namiesto Revinske jazero zadal Zemplinsku siravu. Tak uz sme s Robom B. polietali motorovo na zraze v Kaluzi, ale uz som na ceste. Rano sa dufam stretneme na starte. Nechajte mi na rano aspon kavu, bojim sa ze budem utahany. Dufam ze sa uz nic neskomplikuje.
:wink:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Laco, tomuto vôbec nerozumiem. Asi si fakt šoféroval celú noc :)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Páni, neviem, k čomu sú dobré tieto "slohové práce" s množstvom inotajov a neviem ešte akých "oblbovákov". :( :( :(
Myslel som, že to budú správy z výletu za lietaním, nie kopec balastu a "srandičiek"!!!
Mám rád humor, ale keď sa mieša aj tam, kde sa nemusí, tak je to ako fest presolená polievka...
:? :? :?
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Dobre si to napísal Edmond. Nečítaj to ked ti to nepasuje tak ako veľa iného nečítam ja. A urob si svoje vlákno :wink:
Pred obedom po večernom a nočnom výdatnom daždi vyražame do rovín, na JZ asi 100km na Monte Madonu. Pod kopcom stretáme meistneho borca ktorý stade lietal v 77om ale teraz je tam vysadený les.
Nechávame odkaz pre Laca aby nás dobehol skratkou do Semonza.
Dole je ruch jak na trhovisku a na štarte, na zákrute je nedeľná talianska siesta. Rýchlo rozkladáme a sušíme. Pohľad z rampy nám robí šteklenie v slinivke brušnej. Moja polovička ani nezvladla filmovačku tandemu. Nakoniec letím len ja, vozím sa s PG v slabých bublinách pod vrstvou hustých mrakov. Večer končíme v agrofarme na dobrej večeri bez startera a pasty.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Laco, my dnes vyrazíme skoro na Aviano po ceste ako chodíme. Môžeme sa stretnuť pri kantíne kde si kupujeme Tatranky, Vieš tam pri hlavnej ceste kde sa odbočuje na kopec.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Laco »

Ked nebudu zapchate cesty, tak skusim prist nacas.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Kopa balastu na leteckej frekvencii sukromneho radia Tatry Veza je OK ale na forum sa nehodi...?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Otvorený list Edmondovi:
Dnes sme boli lietať na Aviane1 a pristavali sme pod kopcom. Bolo to živé ale s malou výškou ponad udolie s vinicami ... :shock: Bolo dobre. Príďte všetci.
Ad:
Laco si nestihol tie tatranky. Aj s babou čo bola na Slovensku sme sa stretli a hovorila že takééého si v Košicoch všimla. Potrebovali by sme ťa lebo nás stále straší ten výberčí vstupného. Alebo pristáteho? Necháme to asi na teba, zaplať aj za nás lebo nestíhame zájsť do kempu.
Po štarte to búchalo do 1400. ja som sa musel vracať lebo som krachoval. Robo ma predbieha a vo výškach o 100 m menej otáča anténu. Vraj sme sa stretli ale ja som ho už neregistroval. Bol hore. Ja som kus skúšal na západ ale veľmi rozpačité, pohľad dole do viníc je neskutočne "motivačný". Smer Basano som si odpustil. PG o dve hodky pozdejšie to ale dal. Tí môžu kufrovať všade. HG priemerne 1x za 30 km. Cesta spať bola už rýchla a výživná. Po troch hodkách pristávam na našu skvelú obrovskú pristávačku 200 x 200 m medzi topole a vinice. Potom hľadáme poľné letisko ale všetko je zmenené na vinice. Aj súkromné letisko je obohnaté viničom.
Dnes si zase utvrdzujem heslo výletu "Iný kraj iný mrav".
Naposledy upravil/-a jaro v Ut Aug 04, 2015 8:45 am, upravené celkom 1 krát.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Laco »

Ked som zastavil v kantine, tak mi ta baba povedala, ze ani 5 minut co ste isli...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Ideme na kopec, večer je predpoveď nejakej zrážky, po mojom "džaby". Laco, ak pojdeš okolo brnkni, možno pôjdeme cez kupalisko, možno sa pôjdeme kupať až potom.
Dnes majú byť dostupy do 2500, skúsme otočiť antenu na východe. Anteny su vysielače na kopcoch podobných Kralovke, ale len asi 1500 m. Ale je to masív hodne rozľahlý a z našej strany strmý. Dozadu pozeráme na široké udolie a stenu kolmých veží Dolomitov. Je to krásne aj ked aj včera mali čiapky z oblakov.
Včera sme videli najaké PG na štarte, večer po 16tej leteli a potom priletel ten z Basana a dokončil 160 km, pekne. Ani sa nečudujem. Včera som sa už ani ja tak nebál skal a doliniek v hrebeni. Ale v podstate sa tu nedá normalne letieť ked dole nevidíš nič na zachranu. Ak budu dnes dostupy do 2,5 bude to podstatne lepšie.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Laco »

Skusal som vam volat z kupaliska, ale asi ste uz boli na kopci. Viem ze tam nie je vzdy signal... Potom som vas uz nestihol. Tak dajte aspon ako ste polietali.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Dones gitaru ked ides na izbu...

Napísať odpoveď