Revine jul-aug 2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa jaro »

V noci som o pol druhej padol do postele po dlhej ceste. Ale rád že sme to všetko zvládli, s dobrým pocitom že toto je lietacia dovolenka. Výborná atmosféra s humorom Mira a Tona, trpezlivosťou Roba a Mirky. Mrzí ma len že sme po ceste stratili Laca a nevedeli sme sa v tej spleti viníc a kopcov nájsť :wink: . Teda nejaké závery.
V prvom rade sme šli polietať a vidieť miesto, kde sme ešte neboli a kde sme to ešte nepoznali. Vďaka Robovi sme riešili aj pristávačky aj možné štartoviská, o ktorých sú ake také zmienky na webe.
Revine a západne Revine Lago sú dva jazerá kde sa dá kempovať a kúpať. Hneď vedľa na západ je v podstate jediné pristávačka v údolí pre HG. Nejakú mapku potom prefotím a pokreslím. Predhorie, také kopečky ako Kohút a kapušaňák, vzadu hrebeň 1100 - 1500 m, na východe a západe končiaci hoľami s vysielačmi. Všade cesty a v princípe možnosti letenia ale nemá to zmysel vymyšľať, ked je tu riadne štartovisko s parkoviskom, rukávom a množstvom fleriek. Občas miestny alebo inostranný PG, hlavne večer, tých sme videli už zo spodu po 16tej hodine. Výhľad zo vzduchu krásny, do rovín ku moru, alebo dozadu na Dolomity. Pod oblačnosťou čo bola, mi to pripadalo naozaj ako skalná kolmá stena.
Problem je že v celom údolí sa robí víne Prosseco, bublinkové ľahké víno a vinice sú aj tam kde sa už aj kamene kotúľajú dole kopcom. No proste všade. A keď nebola vinica bola kukurica a keď nie kukurica tak sad alebo elektrika alebo burina v nejakom močiariku. No strašnééé. Receptom ale je mať dobrý rozpočet. Prvý deň sme aj my pristávali na našu pristávačku so stiahnutou ritkou, ja aj pomedzi posledné halúzky ale dá sa to. V utorok sme po údolí ponachádzali aj iné núdzové plôšky kde by sa to dalo položiť. Padáčik alebo plutvička pomôžu.
Ale v podstate to netreba lebo treba letieť. Je to v podstate letitelné, stúpania boli na hrebeni, na rebrách pod mrakmi. Aj keď terén je kus kostrbatý, (zlaté Nízke Tatry) po nejakých zoznamovačkách sme si aj my dovolili letieť ďalej a ďalej. Aj anténu na západe sme s Robom preleteli pod úrovňou hrebeňa a dalo sa. Už som písal aký je motivujúci pohľad do viníc pod kopcom?
Boli sme sa pozrieť aj na iné terény. Na JZ je to nepoužitelné, v Basane dobré, ale my sme namali slnko a mali sme ako obvykle v Basane mnoóóžstvo púpav ktoré pristávajú na tú istú lúku ako rogala. V Medune sa najviac páčilo moje pani, aj nám ale blízke military Aviano tu nedovoľuje úplné využitie terénov. Aj v Revine sme volali miestnemu borcovi.
Bývanie cez booking nám vybuchlo ale cez miestne turistinfo office sme zohnali krásne bývanie na vinici aj s raňajkami. Jedlo sa mi zdalo lacnejšie jak u nás, víno primerané a pivo 1E za 1 deci :shock: . Nalietal som si 10 hodin a bez materiálnej straty, pristávanie zo dňa na deň lepšie.
Kvôli doprave by bolo lepšie aby šli dva autá a viac. Piati v aute je ekonomické, ale únavné. Stále snívam o početnej výprava ale toho sa asi nedočkám. Teda nabudúce Revine určite áno, už nič hľadať nebudeme, budeme len chodiť za vínom, ležať, lietať a kúpať sa. Možno vhodne načasovať Meduno, je bližšie, alebo Dolada, Feltre.
Dnes som mal telefon a rozhovor o Canazei - Saso Lungo, kde už borci odrádzajú HG lietať, lebo je tam neskutočný pretlak PG. Lebo je tam krásne.
Takže jeseň určite istí Graifenburg alebo Brašov.
A Laco, nabudúce, ... :D

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Laco
cukor, čo si celý čas zbieral si nechal na našej kapote, odniesol som ti ku svokrovcom...
Robo

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa pegas »

To vaše vymieňanie si správ s Lacom sa mi strašne páčilo. Taký osobitý štýl - niečo ako duchovný rozhovor so zosnulým príbuzným, alebo listy Rasťa Piška premiérovi. :D

A Robo to zabil hláškou na spôsob "... tú sviňu, čo sme pre vás chovali, sme už zarezali."

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Revine jul-aug 2015

Príspevok od užívateľa Laco »

Pre tych co chcu suchu dokumentaristiku dodam kluc od enigmy. Staci vynechat kazdu vetu zacinajucu "Laco, ..." a necitat moje prispevky.

Napísať odpoveď