9.8.2015 Háj

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

9.8.2015 Háj

Príspevok od užívateľa jaro »

Hájska sezóna teda začala a aj naprieh vysokým teplotám sa derieme na kopec v dobrej zostave 6 pilotov a početným doprovodom.
PG štartujú a pred malou muldou krásne stúpajú a v tom najlepšom opušťaju stupak a letia cez dolinu smer Zadiel. Juro sa stavi z nás prvý na lajnu, jednoducho odštartuje, jednoducho nastúpava a odlieta na západ do priestorov normálnych výšok. Ja čakám na ustatie vetra sprava, štartujem a stúpam 2 metrami vpravo od rampy, preskakujem ku Zádiela a tu sa musím kus vyhrabávať a strácať čas. Vidím Jura už pri Hrhove. Západná stena Zadielu dáva vždy dobrú 3ku alebo aj 5ku. Postupne sme tu všetci aj HG aj PG a poletujeme si tu do sýtosti, niekedy aj povievame v ostrej termike. Ja som volil režim prízemných letov a hobľoval som tie biele skaly. Keď bolo bublín dosť otočil som to kolmo od svahu a 200 m od kopca bol vždy výdatný 2 meter. Až neuveriteľne bolo citiť závany horúceho termického vzduchu. Aj som potom zapotený sám sebe smrdel, len pri odchode som zbadal a zavoňal v Turnianskom družstve silažne jamy s "vybavením". Bolo to teda dobré. Kus ma mrzí že som nemal L radio, určite by som pobudil personál na veži.
Kofola v Orgováne zasyčala a frčíme všetci spokojní domov.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 9.8.2015 Háj

Príspevok od užívateľa juraj »

Skupina rogalistov Východ pred štartom na Háji. Hádajte, kto z nich má menej ako 50 rokov :(
Prílohy
Resize of P1100216.JPG

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 9.8.2015 Háj

Príspevok od užívateľa eduardo »

Zeby ten chuducky celkom v pravo s klobucikom? :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 9.8.2015 Háj

Príspevok od užívateľa juraj »

Edo, dobrý pokus, ale nevyšiel. Skús priateľa na telefóne :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 9.8.2015 Háj

Príspevok od užívateľa eduardo »

Aha! Tak asi tesne vedla. Zeby potom Marian. Inak zavidim vam ten Haj.

Napísať odpoveď