Víkend na Straníku

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Víkend na Straníku

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

V sobotu 3. 10. bylo super polétání na Straníku. Zatím sem vkládám videjko, ale bude i aktualita na stránkách.. : https://youtu.be/P7NxLMtESnw" onclick="window.open(this.href);return false;
Máte tam opravdu nádherně, myslím, že je to vidět i na těch záběrech. Pokud ovšem člověk nenarazí na nějakého sebestředného pitomce, ale to je u nás stejné... :D Naštěstí ve vzduchu to hrozí méně..
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Víkend na Straníku

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ked si prelietal nad Nededzou tak som ti kyval :) Na druhy raz uz dufam ze ta pozdravim zo vzduchu ;)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Víkend na Straníku

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Tak to je krásné, já tam viděl nějaké éra, ale na lidi už můj "ostrozrak" nestačil, jinak bych taky kýval. Tak díky..
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Víkend na Straníku

Príspevok od užívateľa Maroš »

Par zazitkov z vikendoveho polietania na Straniku pridavam aj za nas klub. Aj ked predpoved na vikend bola viac nez priazniva, este v polke tyzdna nikto nejavil zaujem o lietanie. Na moje prekvapenie sme sa stretli v sobotu nakoniec siesti. Predsa vyrazil ako prvy, zohnal “nove”, vykonnejsie a krajsie kridlo, tak sa uz nevedel dockat kedy ho z Dusanom zalietaju. Ja s Matom a Marianom vyrazame o trochu neskor. Podla predpovede malo fucat cely den a ci zacneme svahovat o jednej alebo druhej nam bolo jedno, zaklad je sa dobre vyspat. :D Cestou sme sa zastavili na Lukoilke doplnit zasoby a okolo jednej sme boli na Straniku. Tam nas uz cakali Peto s Tarekom. Vdaka chalanom s Ruzomberka sme sa pohodlne vyviezli na startovacku. Snad to zrovname pri najblizsom pivku. :wink: Vzhladom na silu vetra lietali iba rogalisti co bolo celkom pozitivne. Okrem Kaja Hamana sme stretli na startovacke este jeneho kaskadera z Polska ktory vyzeral ako Rumcajz a ktory nas prekvapil svojim prehistorickym kridlom (nieco ako opelichany Polaris s vytahanymi lankami) a tiez svojou huzevnatostou. Pri prvom rozbehu startoval s naklonenym kridlom a hned po starte to otocil proti kopcu. To vobec nerozhodilo jeho priatelku ktora sa tam dalej, nerusene venovala svojmu telefonu. Zjavne to s nim neotriaslo a len co sa oprasil vhupol do toho znovu. Tenkrat bol uspesnejsi, len mi je luto ze sme to nestihli natocit.
Medzi tym to odpalil Tarek ktory na nas reval zo vzduchu aby sme sa nesuchtali a skocili do toho tiez. Postupne sme tam naskali za nim. Vzhladom nato ze fukalo stabilne 6-8 m/s v narazoch do 10 tak to nosilo bez problemov. Chlani co mali rychlejsie kridla presondovali aj okolie, ja s mojim Polarisom som sa radsej drzal v bezpecnej vzdialenosti a odvaznejsie vypady som si tento krat odpustil. Po tristvrte hodinke cvicenia na hrazde ma uz zacali boliet ruky a tak som to radsej otocil na pristavacku. Na moje velke prekvapenie som cestou na pristavacku nestratil skoro ziadnu vysku. A ani po par koleckach nad lukou to moc nekleslo, tak som nasadil ostrejsi manever. Vyskusal som jednu ostru 360-tku, potom druhu, tretiu az som konecne mohol vysunut podvozok a dosadnut medzi oveckami. Len co sme pobalili svoje paksamenty vyrazili sme na jednu pizzu, cestou spat sme este zbehli pozriet Dusana na Nevedzu. Cvicil tam novu varku rogalistov. Stretli sme tam aj nasho predsedu ktory s Dusanom zalietaval svoje nove kridlo. Chvilku sme pokecali a vysmiaty vyrazili domov.

foto: http://www.deltaclubba.sk/2015-10-03_St ... ml?gen=178" onclick="window.open(this.href);return false;

igc: http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/13:16" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Víkend na Straníku

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Tady je konečně aktualita: http://www.hanggliding.cz/aktuality/rog ... stranikem/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kluci z Ružomberoka a Bratislavy byli samozřejmě perfektní a nemohli tam chybět. Všechny zdravím
Karel

Napísať odpoveď