Straník 28.10.2015

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Veru veru, kazdy letovy den, kedy nerozbijes ani seba ani kridlo je uspesny :)
Zaujimave je, ze som prvy krat nemal obavy z tak silneho vetra. Asi to bolo tym, ze kridlo sa na starte nestavalo na "zadne" ako to robi Conchitta. Tu stacilo sklopit nos a slo to i bez asistencie dalsich ludi. :)
Skoda ze nam nevyslo ten povodny umysel, vyskusat si kridlo v kludnych podmienkach. Takto neviem rozlisit, ze to, ze ci to zatacanie do prava slo tak tazko koli vetru alebo je nieco kridlu. Ale zas ked som siel proti vetru, slo to pekne rovno...
Dat si kridlo na ramena a nasmerovat ho proti vetru bola malina. Tie siroke trapezky maju nieco do seba. No ale ten prvy pocit, ked som vzlietol nebol moc prijemny. Kridlo sa prepadalo, hadzalo so mnou akoby som osedlal divokeho kona. Az ked sme sa so Stellou (ano, ma meno :) ) dostali nad kopec tak sa ukludnila. Zakruty robit bol uplne iny pocit. Take hladke, citatelne, dokonca ma po chvili prestali i ruky boliet. Tie sa rozboleli ako som zo zaciatku zapasil s kridlom a vetrom.
Co mi vsak pokazilo lietanie bolo, ze mi pocas letu prislo strasidelne zle. Nepomahal ani studeny vzduch na xicht. Uz som premyslal ako sa grcat v intergale ale narazil som na problem, ze kukla sa mi dala stiahnut len pod nos. :)
A zle mi ostalo i po pristati i cestou domov a skoncilo to az na koncerte Jany Kirschner, na ktory som sa ponahlal zo Stranika. Ten tiez stal za to :)
Polietal som si 1:20 a pristatie tiez som zvladol. Na pocudovanie to dunelo i uplne pri zemi. Pristal som pekne na nohy, skoro ako harrier ale bol som nalezite pouceny o nutnosti tahat hrazdu az do konca. Ja som sa totiz v 15m postavil a divak na zemi mal pocit ze to malo taham. Budem si davat vacsi pozor na totok.
Musim povedat, ze to bol vydareny den a kto neprisiel, moze lutovat :)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Pánové, byl to krásně pohodový letový den v přátelské atmosféře. Dušane, ještě jednou děkujeme za dovezené věci. Chystám se udělat i nějaké videjko. Prozatím jen obrázek z úterka, kdy mě padáčkáři vyprovokovali (na startu furt mleli, že na rogalo to prý bude až zítra, že je to dnes slabé), abych dokázal, že rogalo je lepší i když nefouká :D . Jinak na Kirschnerku bych se šel podívat taky, je skvělá..
Prílohy
G0010597wm.jpg
Karel

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Ja neviem čo napísať ... :shock:

https://youtu.be/ePh9PpwvRX4" onclick="window.open(this.href);return false;
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Nema niekto natocenych tych dvoch dravcov, co spolu s nami svahovali?
Inac, najlepsi bol ten jeden padackar, co tam tak stal v tom vzduchu a potom ho zafuklo do Zastrania :)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

ZHRNUTIE:
Ked sa to na teraz s odstupom pozriem, tak pouzijem slovo: NADSENIE :) Mozno to vyznelo ze sa stazujem, ale len vdaka tomu kridlu som sa mohol povozit v podmienkach, ked by som s Conchittou radsej ostal na zemi. Ked som konzultoval s ostatnymi fliegrami to zatacanie, tak mi potvrdili, ze i oni mali obcas co robit udat rogalku spravny smer. Pri tom vetre sa veru nebolo co cudovat. Ale ovladanie mi prislo prijemnejsie nez na jednopotahu.
Normalne mam teraz pocit, ako ked dieta dostane novu hracku a tesi sa zo skolky domov sa hrat :) Takze kedy ideme lietat? :)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa jaro »

Pekne ste to dali chlapci. Darmo, rogalovanie je predsa len kolektívny šport. :D

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Gratulujem a zavidim!
Hlavne ze ste to prezili... :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa eduardo »

Gratulujem chlapi!!! Parada.
Milanko moj ocuvaj. Kritika: Add.1 Z toho startu som mal zimomriavky na chrbte. Ufff. Add.2 Preco si pristaval v 8-9mvetre na brucho? Prave vtedy treba trenovat. V slabom vetre,alebo bezvetri sa pototo...
Pochvala: Tesim sa, ze si ho vo vzduchu nakoniec dostal do pazurov. Cit pre lietanie mas. Konecne dalsi bezstoziar do týmu. A ešte k tomu Aeros!

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa MilanNR »

eduardo napísal:Gratulujem chlapi!!! Parada.
Milanko moj ocuvaj. Kritika: Add.1 Z toho startu som mal zimomriavky na chrbte. Ufff. Add.2 Preco si pristaval v 8-9mvetre na brucho? Prave vtedy treba trenovat. V slabom vetre,alebo bezvetri sa pototo...
Pochvala: Tesim sa, ze si ho vo vzduchu nakoniec dostal do pazurov. Cit pre lietanie mas. Konecne dalsi bezstoziar do týmu. A ešte k tomu Aeros!
Edu dakujem :) Add 1 na štarte sa to krutilo z východu k juhu pred hranou to fučalo riadne. Add.2 preto na kolesa lebo som mal fakt strach z každeho pohybu a nechcel som aby ma to neak otočilo po vetre alebo my to vyplavalo a ja zostanem v strese a dačo sa stane. Pokus do stojačky bol ale hned som si to rozmyslel. Neboj ja ho nejak precítim a slubujem že sa polepším :) .

P.s Inak neviem čo napísať. :wink:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ok, ok,

tak i ja davam video, asi nebude moc pekne, ale ja to inac neviem :)
https://youtu.be/5DmEWdX35Ks
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

https://youtu.be/rbt7SSvZKo4" onclick="window.open(this.href);return false; :D
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pekne videjko, hadam sme sa tam nasli vsetci :)
Jo a co sa tyka tej baterky, tak ja to mam to same. ALE, teraz som zistil, ze kamera vie nahravat i nabijat sa sucasne. Takze staci ti len externy USB battery pack kupit. Najblizsie to vyskusam vo vzduchu.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Super, díky za info..
Karel

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Karel Haman napísal:Super, díky za info..
Dobra hudba ... neni moj štýl ale dobraaaa aj videjo tradične super 8)
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 28.10.2015

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Milane díky. Ta hudba taky není můj styl, ale jak jsem při jejím poslechu zjistil, že se mi roztahuje pusa od ucha k uchu, nemohl jsem ji tam nedat :D .
Přidávám odkaz na krátký report z obou dní na Straníku: http://www.hanggliding.cz/aktuality/dva ... -straniku/" onclick="window.open(this.href);return false;
Karel

Napísať odpoveď