31.10.2015 - Oresany

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

31.10.2015 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

V krasnu sobotu sme sa bratislavska letka vybrali na Oresany, trosku si posvahovat. Predpoved bola viac nez priazniva 5-8m/s a veru ze sa nemylili. Akurat, ze sme startovali trosku neskoro, ale to je uz taka klasika :)
Prvy to odpalil Maros. S napatim sme cakali, kedy sa vrati pred start a ked tak ucinil, bol trosku pod jeho urovnou.Za Marosom sa rozbehol i MarianM a pekne ho hned vytiahlo na uroven kopca. Mozno lepsi interval.
Uz cely netrpezlivy som prisiel na radu ja a bez zbytocneho otalania som sa do toho rozbehol. Tiez ma pekne zobralo a uz som svahoval spolu s ostatnymi letcami. Za mnou odtartoval este PetoV. Neviem, aky mal umysel, ze isiel tak daleko od kopca ale postupne vyklesal a siel na pristavacku k Marosovi, ktory uz sedel na zemi.
Ja s Marianom sme sa tam povozili zo 50minut a sli sme na pristavacku. Tam vladlo bezvetrie, pripadne slaby V vietor a pristavacia draha je skorej na J orientovana. Mile som bol prekvapeny, ako to nechce ist dole. Opadanie tak -0.8 bolo najvacsie a tesne pred pristatim som narazil este na nejaky stupak, ktory mi prekazil moj rozpocet :) takto som doklzal skoro az na koniec pristavacky. Ako som sa venoval riadeniu, tak som sa neskoro prechytil a ked uz som odtlacil, tak bolo tesne PO a pristal na brusko :roll: Kridlo vsak dalo dostatocne dlho o sebe znat, ze chce pristat. Bol to len druhy let na Stelle, takze mam este co zlepsovat.
Ale lietalo sa mi fantasticky. Take nadsenie z toho byt vo vzduchu som uz davno nemal. Dokonca mi ani zle nebolo :mrgreen:
A dakujem MatoviK za support ;)
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/13:27
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 31.10.2015 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

A este videjko, skoda ze som to nejak pokazil a vypol zahadnym sposobom kameru :( :
https://youtu.be/FDu7pK7GkBc
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 31.10.2015 - Oresany

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Kód: Vybrať všetko

Toto video je súkromné.
Je nám to ľúto.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 31.10.2015 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

Vidis, to? a pritom som to ukladal ako Nezaradene.
Oprobujte teraz.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 31.10.2015 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

A tu je par fotiek.
Album je verejny, takze i bez konta si ho mozete pozriet :wink:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6681571054
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 31.10.2015 - Oresany

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Pěkné místo, mám dojem, že jsem tam už jednou byl, ale neletěl. Někdy bych tam jel rád létnout. Jde to??
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: 31.10.2015 - Oresany

Príspevok od užívateľa Maroš »

Kratky report z mojho pohladu. Pocasie nadherne, fukalo 3,5- 4 m/s v narazoch do 5-6 m/s. Na zaciatku to bolo lepsie, ale kym dorazila cela vyprava a kym sme sa vyskrabali na kopec, rozbalili kridla trochu to zoslablo. Pre mna to bol jeden zo smutnejsich letovych dni. Velke pripravy a dole som bol zhruba za 15 min. Snazil som sa udrzat, poletoval som nad stromami sem a tam, ale po kazdej otocke som bol o kusok nizsie. Nakoniec som to vzdal a odpalil to v bezpecnej vyske na pristavacku. Cestou na pristavacku je potrebne preletiet vynohrady a cestu. Mozno som mal pockat na silnejsi nafuk, mozno zavazilo jemne pretazenie mojho kridla (cca 10-15 kg nad limit) a mozno zo vsetkeho kusok. Bol to smutny pohlad ked som videl ako sa nad hrebenom vyvaza permanentne 20 handier z trubkami aj bez. Inac letovy den ako vysity.

Fotky a igc-cko najdete tu:
http://www.deltaclubba.sk/2015-10-31_Oresany.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/13:13" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 31.10.2015 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

Karel Haman napísal:Pěkné místo, mám dojem, že jsem tam už jednou byl, ale neletěl. Někdy bych tam jel rád létnout. Jde to??
Samozrejme Karle ze to pojde. Stavi nech fuka JV aspon 3m/s Inac potom G priestor je tusim do 300m nad kopec, nad je uz mCTR Malacky a pred kopcom je TMA Bratislava. Ale na svahovacku je to perfektne, no a ked mas radio tak sa da letiet smerom na Holic.

Maros: neboj, nie je vsetkym letovym dnom koniec ;) Ja som mal zletakovy cely rok. Kazdy pekny start a pristatie sa pocita. To medzi tym je uz bonus. ;) Ja som minule z Oresian zletel za 4min :)
Monotrike

Napísať odpoveď