2.1.2016 - Stranik

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

2.1.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Lietať v zime má svoje čaro. Hlavne je to všetko rýchlejšie. Rozkladanie i skladanie krídla ako i samotný let. :)
Novoročné lietanie som zatial videl len na videách a počul o ňom z rozprávaní. Takmer posvätná udalosť. Takže jediná možnosť je si to "urobiť sám" Bolo mi jasné, že hneď prvého januára to nepôjde, keďže ešte poobede by sa len polovica ludí prebudila. Počasie i tak prialo až na druhý deň tj. sobotu.
Rozposlal som info a v piatok večer som mal prisľúbených účastníkov Maroša, Dušana a Paliho. Ostatní vyjadrili úprimnú sústrasť našim modzgovým bunkám, ktoré mali v tom chlade zahynúť.
Predpoveď bola krásna a priaznivá. Jasno, bez snehu a -6C Ráno odpadol Maroš pre chorobu v rodine a hned za ním Dušan pre chorobu auta. Ostali sme teda dvaja. I napriek tejto nepriazni osudu som sa rozhodol ísť si spraviť zleťáčik.
Zobral som so sebou zvozára (za čo mu je veľká vďaka) a hybaj na kopec. Rozhodoval som sa ešte či vziať Conchittu alebo Stellu ale tak Concha vyhrala :)
Až po Bytču ma počasie nechávalo na pochybách, či som dobre spravil. Medzitým ešte i Palo schytal 40min zdržanie pred Ružomberkom. Aspon som si trošku zdriemol na pristávačke. Pomedzi čakanie pár padáčkárov popristávalo. Dokonca sa jeden i uchytil. No a jeden voľajako divne si to zamieril k robotníckej ubytovni. Sanitku nik nevolal tak to asi tak chcel.
My sme sa medzitým vyteperili na kopec a teda... tam to žilo. Musela tam byt asi polovica Žiliny. Takže hájime farby. Ľudia sa nestačili diviť, čo sme tam priniesli.
Rýchlo rozkladáme a snažíme sa obliecť postroje na všetky tie vrstvy oblečenia. Podarilo sa. Prvý štartuje Pali. Začalo to byť trošku východnejšie. Dovtedy to bol krásny JV 2-3,5m/s Počkám na lepší interval a bežím čo to dá. Užívam si krásny kľudný vzduch. Je to čistá eufória. Conchittka reaguje na moje najjemnejšie pokyny. Dosadám krásne na nohy. Slnko sa stráca a rýchlo zbaliť krídlo a šup do reštiky na zaslúženú papanicu. :) Byť tam skôr, tak si dám ešte jednu jazdu :)
Polietanie splnilo svoj účel i keď nás bolo doslova len pár. Teraz už len počkať na poriadnu kopu snehu a letieť nad zasneženou krajinou. Ale na úvod roka dobré, nie?

https://www.youtube.com/watch?v=s-oZZDX ... e=youtu.be
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2.1.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa Chefo »

Taky olej sa len tak nevidi :). Chvalim pristatie aj starty :)

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: 2.1.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa Maroš »

Cau Mato, super videjko. Je mi luto ze som nemohol vyrazit s vami. Mali ste s Palom pekny let aj pocasie. Ja som mal rano vsetko zbalene a akurat som koncil s ranajkami ked sa ku mne dovalila s placom moja najmladsia dcera ze ju boli velmi hlava. Hned som jej zmeral teplotu a ked som zistil ze ma 39,4 tak mi bolo jasne ze je po lietani. :/ Moja zena sice vravela ze to zvladnu aj bezo mna, ale asi by som si to moc neuzil. Tak som sa aspon teil ze vas mozem sledovat cez web kameru ako si chystate kridla na starte a jeden po druhom vyrazate do vzduchu. Dufam ze na buduce to klapne lesie a budeme tam poletovat spolu. Mne uz prisla druha varka headsetu z ciny a zda sa ze tentokrat by uz mohla fungovat. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2.1.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Neboj Marosu, uz nam napadol trosku sniezik, tak mozeme si ist vyskusat lietanie nad zasnezenou krajinou :)
Monotrike

Napísať odpoveď