20.3. Kapušanský hrad

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Na kopci som pred 11tou, pofukuje dole Z hore JV-JZ do 1 m. Cesta je výborná aj pre osobák. Obraciam kolečko s Lacom a Robom, lúčim sa s mojou polovičkou. Staviame ftáky, miesta je tu dosť ale keď bude fučať bude to chcieť pomocníkov. Prišiel aj Juraj so svojimi nasledovníkmi. Chalani skáču do +-2 m J. Majú veľmi veľký rešpekt pred strmým štartom. Zbytočne, to to treba nahuliť naplno od -1 sekundy.
Pred 13tou sa obliekame, riešime spojenie s vežou ale veža má asi obed alebo čo, je tam ticho. Robo to odpálil a po krásnom kĺzavom lete pristáva úplne pri potoku. čakáme, mládenci znova štartujú, vietor sa dole akoby chcel otočiť z V na J. Pár dobrých náfukov ma presvedčilo že treba už aj ísť, aj domov ...
Asi dva razi som to ťahal popod štart a potom to zabralo. Kus som rešpektoval krídlo po rozborke a zborke. Ale letí a je v pohode. Potom sa pridal Laco a neskôr aj Vilo na PG a blaník z letiska. Veža zanovito mlčí.
Letíme na Veľkú stráž. Stromy sú tam polámané, pováľané, kúsok slnka a bombovačka. Laco ma presviedča že mám výšku v stopách, ja jemu že je to priemerné, asi ho nerozumiem, letí ku mne a užíva si bordel pod vrcholom pri vysielači. Letím späť, beriem bubliny a svah. Fotím hrad vraciam s nad Laca. Je nízko na úpätí na rozhraní šikmej pastvy a lesa. Chce pristávať z čoho ho rýchlo vyvádzam lebo niečo podobné som tam už letel.
Bojuje a stúpa, dotáčame na svahu 700 m a vidíme vpredu krásny kŕdeľ husí (100). Prečo ale neletia na sever? ... raz,dva razy sa otáčajú ... mávajú krídlami, držia V formáciu a točia metrové stúpanie. Frčíme pod ne, stúpa to, ale oni sú predsa iné ftáky ako my a ulietajú nám v 850 m na sever. Bolo to ale krásne prekrásne, uvidím či bude nejaká fotka.
Po vyše hodke akosi bolo dosť, obloha sa dekla, Laco rozhoduje pristátie pri diaľnici na trávnatej ploche. Letím za ním, Laco to kladie tesne do oračiny. Ja otáčam a proti 2 m vetríku krásne dobieham na tráve. Laco ma videl, Laco je svedok. Nabudúce určite zasojkujem.
Po dlhej zime to veľmi dobre padlo, "nové" krídelko poslúcha a letí.
Idem ťahať igc aj nejake jepegy.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Laco, ako to že si ma prelietal? :(

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa juraj »

Laco nie je žiadna sojka! :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa Laco »

Rano o 5.30 zacala jar. O 8.00 som sa prebudil do prveho tohtorocneho jarneho dna. ...
Na kopci sme po 12.00 - 12.30 uz prestali hladat konika a lezerne sme sa rozhodli ze radsej zletime kym sa vietor zmeni na "bojkunoidny". Podla predpovede po 14.00 sa mal vietor nadobro otocit na sever. Nastupili sme na zletaky, Robo mal smolu, ze si vybral "najkratsiu zapalku". Jarovi sa zletak takmer podaril, keby startoval o minutu skor :shock:
Samozrejme po zime aj hodinka svahovania veeelmi potesi.
Este vysvetlim preco som pristal do oraciny (10m pred travnatou lukou). Mal som " perfektny" rozpocet rovno na luku, ked tu zrazu na tej luke niekto postavil taky velky bilboard. Zrazu. :lol: Tak som sa mu radsej uhol.
Este musim dosvedcit ze som videl pristat po mne rogalo. Chvilu som lamal hlavu, kto by to mohol byt, pristatie ako z velkej knihy. Jaro to predsa byt nemohol, to nie je jeho styl, ale nik iny tam predsa nebol :lol: :lol: Takze Jaro, gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Letisko malo novú radiovú frekvenciu 135,5 Mhz.
Pri všetkých našich aktivitách som kus prekvapený prečo sme sa nedostali ku tejto zmene včas. Ale dispečeri boli veľmi korektný.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

nikde na internete som nenašiel túto novú frekvenciu zatiaľ uvedenú....tak to musí byť novinka

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Chlopi super gratulujem len skuste používat viacerý ten AIRTRIBUNE. Bola by to super podívaná. Normálne som vypol televízor a sledoval Jara hned od štartu. Driapal som z nechtama omietku a škrípal zubamy jak som vám závidel. :D
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Milan má pravdu, je to tak jednoduchá propagácia a hlavne účinná. Milanko v nedeľu asik dáme Čihoc, bude to do 3 tisícok, tešíš sa?

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa MilanNR »

:shock: uff
Wills Wing T2C 144

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa Laco »

MilanNR napísal:Chlopi super gratulujem len skuste používat viacerý ten AIRTRIBUNE.
Suhlasim, len prosim ponizene, nech to nie je povinne :?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20.3. Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja by som na to dal zápisník veľkosti A6 s opačným kladom strán a väzbou na kratšej strane bez titulného listu, alebo ...

Napísať odpoveď