Straník 03.04.2016

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 03.04.2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Veď predpoveď bola že hore bude Z. V tých kysuckých kopcoch by som to predpokladal tiež. Máš smolu že nie sú listy na stromoch.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 03.04.2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Z Bratislavy vyrazam sam. Nastastie som si nechal kridlo zo vcerajsieho lietania na aute, takze sa nezdrzujem.
Nacasovanie je uplne perfektne a vsetci sa stretavame na pristavacke o jedenastej. O chvilu uz nakladame kridla na taxi. Vsetci spozornieme, ked ma sofer problem sa vobec rozhenut s terenakom, potom pri kostole nevie zaradit redukciu a pri lese mu spadne jedno kridlo zo strechy. Nervy mam len jedny, idem peso hore.
Na starte je desattisicmilionov ludi. najdeme si posledne miesta a skladame. Pred startom este poprosim Dusana, nech mi skontroluje spiry, zeakoby neboli vsetky v rade. Tak to fixol. Odlietam a bojujem s kridlom, akoby bolo urazene a hovorim si ze takto sa lietat neda a idem na pristatie. Nad Teplickou vario sa zblaznilo a tak len zagulam ocami a vytocim prvy poriadny stupak sezony. Bolo zabavne pozerat, ako sa ku mne rozbehli ostatni rogalisti na cele s Vlastom a prizivovali sa na mojom uspechu :) Kusok ma hnevalo, ze mi kridlo neda oddychnut a neustale som bol v nejakej zakrute, ako na kolotoci. Neskor som natrafil este na druhy stupak a ten mi zabezpecil vysku 1359mnm co je zatial moj rekord nad Stranikom. Tak som sa kochal krajinou len sa okosi prirychlo tocila. Na moj vkus bolo kridlo prilis zarezane v tom stupaku. Ale ked odbornici hovoria, ze bola uzka termika, tak to asi potom tak ma byt.
Podstatne je, ze mi zas z toho tocenia prislo spatne a pobral som sa na pristavacku. Tak som to natahoval na rychlost nech tej vysky postracam co najviac a spravil si moj prvy vylet po okoli. Ten den mal hodne prvenstiev :) Nad pristavackou som zistil, ze sa len tak jednoducho nerozzipsujem a hooodne dlho som sa s tym trapil. Takze zmiereny s osudom, ze dnes to bude vynuteny boing som pristal na brusko a potom dalsich 10min zmietal na zemi, kym som sa dostal z postroja (tnx Pali). Na pristavacke sa potom viedli tie prehanacske reci, kto dalej a vyssie :)
A este sa mi cestou domov stalo to,z e som sa zastavil na pumpe bo Milla tiez vysmadla a z pumpara sa vyklul byvaly zamestnanec, kotry robil na vysielaci an Kralovej holi :) takze hned sa pytal kde som bol lietat :)
Takze musim povedat, ze tento lietaci vikend bo uzasny a teraz sa tesim, ze v praci sa nemusim vela hybat a
tak rychlejsie zregenerujem sily na dalsie polietanie :)

PS: ked som povytahoval spiry tak ta jedna krajna(9), ktorej sa Dusan chytil bola ohnuta, takze zrejme preto mi to furt tak besne zatacalo. Ja to berem ako test mojich schopnosti a ponaucenie do buducna :)

https://airtribune.com/9325/tracks__31202
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2016/12:16
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 03.04.2016

Príspevok od užívateľa MilanNR »

čawte čawte. Erika som v piatok jemne podpichol že to vyzerá na nedelu dobre a to hovado ma prekvapilo a šlo lietať. Tak celý štastný sme sa stretli ako za starých dobrých čias v Novej bani. Dušan čonka nesklamal a zas klasicky meškal. Na straníku na štarte to boli jedny velké rogalistické hody ktoré znepríjemnovali /neprisposobivý zákonom chránený/ Paragrc. Moj report zo vzduchu .... vela roboty ale v mnohých prípacdoch mojou vinou. Ešte to neviem riadit. dostup do 1300. Skúšal som trošku smerom za Gbelany ale bolo to tam hluché. Ale hluché iba pre mna lebo Vlastík Batas to dal na Martinky takže letiet sa asi dalo aj dalej. Aj on vravel že na martinkach čistý Z. štart som mal odtlačený a na pristatí som drbol špicu o zem tak som troška nahnevaný na celý svet :lol:

Video asap a fotky skusim dáke capnuť

P.s A bol aj Marťin s nama
Wills Wing T2C 144

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 03.04.2016

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Kukajte na tohto Hemigveja :D :D :D je to drsoň kukajte na pred koncom

https://www.youtube.com/watch?v=yRH4wICUtFM" onclick="window.open(this.href);return false;
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 03.04.2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Aaa, to je ten co sme mu tipovali ako sa s tou bradou dostane do integrali. :)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 03.04.2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

V mojom videjku by som upozornil na zaver.. ako inac, ked som musel pristat na boinga, kedze sa mi nedal odzipsovat postroj. Totok musim si skontrolovat este pred dalsim letom

https://www.youtube.com/watch?v=lrQpae8L4YU
Monotrike

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 03.04.2016

Príspevok od užívateľa Laco »

Toto video je nedostupne.
:roll:

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 03.04.2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Co mi pise, tak toto video nie je dostupne v Nemecku a neda sa prehrat na mobiloch. Koli hudbe :roll:
Monotrike

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 03.04.2016

Príspevok od užívateľa juraj »

To vrtenie sa v postroji na zemi sa mi páčilo najviac :D

Napísať odpoveď