2.4.2016 - Oresany

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

2.4.2016 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

Cez tyzden posielam agitacny mail na nas klub, ze ake su perspektivy lietania na vikend.
Oresany nie su ani tak daleko a smer i sila su podla predpovede idealne. Na take to rozlietanie po zime.
Nakoniec sa nasa vyprava sklada z Maja, Marosa a mna. Ja berem auto a nakladame tri kridla. Maros nas dobehne. Ze musi vybavit prijemnu zalezitost. Tipujeme, ze to bude nieco bez manzelky...
Na pristavacke sme okolo pol dvanastej a zapichujeme rukav do mladej dateliny. Maros potrebuje este hodku, tak ideme autom hore na start, zlozime kridla. Maros potrebuje este 3/4 hodku. Nahadzeme obaly z kridiel do kufra a idem autom dole. Tu zistujem, ze nejaky sikovnik nam udrbal 3m tycku i s rukavom. Na start ideme s Marosom peso. Miestami kolabuje, chyba kondicka :)
Poskladame kridla ja zistujem,ze som si kolieska hodil v obale do kufru auto co je dole. Nervy. Okolo druhej ide Maros na start. S atlasom to lomcuje. trosku zacalo priduvat na 5-7ms ale aspon sa to viac napriamilo nakopec. Predtym to bolo castejsie zprava. Boj s vetrom neustava a tak to Maros rusi. Ozbijal som ho teda aspon o jedno koliesko, bo druhe sa mi tam nenarvalo koli sponovaku a vyrazam do toho.
Raketovy nastup a posiela ma to hore-hore-hore. Tu moze fukat takych 9-10ms a rogalo len velmi pomaly postupuje vpred. Ale za to je to hore uplne kludne. Akoby ani termika nebola a to cely den svietilo slnko.
Chlapcom dodavam odvahu aby sa prisli vozit so mnou.
Sialenym startom vyraza do toho Majo a o nejaku chvilu Maros (za asistencie okoloiduceho turistu).
Mne medzitym dochadzaju baterky vo variu. Vecer mi Dusan hovori, ze to si treba kupit nove pred sezonou a potom mam pokoj :) Jemu umreli baterky vo variu na druhy den :D
Zacina mi byt zas nedobre, tak idem na pristavacku. Dlllho a pooooomaly vyklesavam, obzeram si dedinu a podla toho ako sa chova rogalo upravujem smer pristatia. Ani kolieska som nepotreboval :) Nakoniec som dal nejakych 1:20h
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2016/14:24
https://airtribune.com/9325/tracks__31012 tu sa da spustit animacia vo FF alebo Opere.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2.4.2016 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

S povolenim pilota, davam do placu taky... trosku nestandardny start.
Dufam, ze pre poucenie vsetkym.

https://youtu.be/MFDQwC2Uib0
Monotrike

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2.4.2016 - Oresany

Príspevok od užívateľa juraj »

Ten vták ho schmatol a aj keď sa pilot bránil zo všetkých síl, bol odtrhnutý od rodnej hrudy a vynesený do výšav... :D

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2.4.2016 - Oresany

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

zas to potvrdzuje ze clovek je tam zbytocne zavazie. ono to leti samo... :)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2.4.2016 - Oresany

Príspevok od užívateľa eduardo »

Pane vy ste nerozhodny? Nie. Iba sa neviem rozhodnut. :wink:
Esteze ho rogalo presvecilo, ze je to dobre. :wink:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2.4.2016 - Oresany

Príspevok od užívateľa Laco »

:shock:
Nerozhodny? Nemyslim.
Pilot sa bleskovo a pevne rozhodol po prvom kroku. Aj kridlo sa rozhodlo.
A zaver (poucenie) nech si vyberie kazdy ake chce. Take nekonfliktne by mohlo byt, ze mudrejsi ustupi. :lol:

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 2.4.2016 - Oresany

Príspevok od užívateľa MilanNR »

nie nie nie nie nie nie :shock: noooo tak dobre :D
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: 2.4.2016 - Oresany

Príspevok od užívateľa Maroš »

Krátky report z akcie prinášam aj ja. Pre mňa to bol prvý letový deň v novej sezóne, keďže na Hradisku nám to minule nevyšlo kvôli silnému vetru. Ráno začalo trochu hekticky, ako písal Maťo, ale okolo obeda som bol už pod kopcom, kde sme stratili pár minút hľadaním rukávu ktorý nám pravdepodobne čmajzol nejaký miestny zberateľ. Na zahriatie sme si dali výšlap na Orešany ktorý ma skoro odrovnal, predsa len zima bola dlhá. :D Na štarte dosť fučalo tak nám chvíľu trvalo kým sme sa odhodlali k prvému pokusu. Prvý som sa postavil na štart ja s Polarisom, po chvíli som to vzdal kvôli silnému vetru. Potom tam nabehol Maťo so svojím Xtralitom, odštartoval celkom v pohode a za pár minút už poletoval nad hrebeňom. Chvíľu som mal pocit že visí na mieste, tak ma to len utvrdilo v správnom rozhodnutí. Po pól hoďke sa postavil na štart pilot mm. Možno roztrpčený svojím "novým" a tesným postrojom, možno nervózny zo silného vetra sa polo nasraný rozbehol dole kopcom. Po prvých krokoch bolo jasné že to nebude bežný skok z Orešian. Rozbehol som sa za ním hneď ako začal flekovať nohami ale sila prírody je nezadržateľná. Keď sa rozpačito odlepil od zeme mieril rovno na stromy na konci výseku,v tom dostal náfuk a elegatne ich preskočil. Chvíľu som na nich pozeral ako si tam poletujú, potom som pozrel na svoje krídlo, rukáv a povedal som si že by som to mal zvládnuť tiež. Vietor trochu zoslabol a na šartovačke boli ešte turisti ktorí obdivovali predošlí štart. Poprosil som ich aby mi podržali krídlo pri štarte a o chvíľu som bol vo vzduch aj ja. Štart bol celkom v pohode a let ešte krajší. Bol som prekvapený aké to bolo hore kľudné. Chvíľu sme sa vyťešovali zo spoločného lietania, pokecali trochu cez rádio a keď sa vybral Maťo na pristátie tak sme to otočili tiež. Hlavný ciel dňa bol splnený, prevetrať trochu krídla po dlhej zime, pokochať sa z hora na tú našu malebnú krajinku a unavený a zrelaxovanýí zároveň odfrčať spokojne domov. Cestou sme sa zastavili na večeru v neďalekom motorkárskom klube a potom sme už nasadili na finále, domov, pod sprchu a spať. Foto-video tento krát nebolo keďže karta s kamery zostala bezpečne doma, ale vďaka váriu mám aspoň krátke igc-čko z lietania.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2016/15:21" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2.4.2016 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

A prikladam este videjko take.. postrihane narychlo

https://www.youtube.com/watch?v=kuqjfTy-9yk
Monotrike

Napísať odpoveď