DUBINA, 7. apr. 2016

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

DUBINA, 7. apr. 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes som mal pôvodne ísť na záhradku. Ale počas rannej kávy v meste mi volal Jaro M., či nejdem na Dubinu.
Ja som po troch dňoch lietania (NE, PO, UT) už aj prestal sledovať počasie, lebo v predpovedi, myslím, už dobré počasie ani nemalo byť. Operatívne som teda zmenil plány. Frčal som do garáže, naložil najprv vercajch na cestné a lesné práce a potom pre istotu aj postroj s rogalom.

Na SHMU dávali na Chopku vietor 7m z juhu, na pristávačke vial slabý východ, ale na štarte fúkal ustálený juh okolo 4m-5m/sec. Pre ZK bingo, pre PG trochu silné. Tak som teda na štart išiel prvý a Jaro išiel do vyčkávacieho módu.

Oblačnosti bolo trochu viac, než by bolo dobré, ale termika fungovala pekne a bola celkom pokojná. S výškou boli komíny širšie a termika ako maslo. :D
Pri prvom vytočení necelých 1 850m som sa rozhodol letieť okolo Sp. Teplice na sever smerom na Tesco. Asi som mal ešte trochu posnoriť, dostať sa vyššie a na prelet ísť až z nejakých 2100m - 2300m. Na odlete som nenatrafil ani len na nulku a Thalhofer - aj keď je fantastické pohodové krídlo :) , s jeho kĺzavosťou veľké prelety asi neurobím. :(
Pristál som teda "až" pri Spišskej Teplici na lúke, ktorá slúži ako letisko pre leteckých modelárov.
Konečne som pristával na rýchlosti - tak ako mi radil inštruktor Laco a ako som to videl na videu jedného rogalistu z Portugalska, môjho FB priateľa.

http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2016/12:12" onclick="window.open(this.href);return false;
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď