Meduno, 16. 4. 2016

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Včera sme v Medune pekne polietali; pozrite si včerajšie denn skóre z Meduna.
Večer sme sa vrátili na predplatený hotel do Wolsbergu a bratislavčania zostali spať v Medune.
Zatiaľ počko pekné, ale asi to tu, na rozdiel od Meduna, bude ufučané, tak uvidíme po raňajkách, čo urobíme.

...ale včera bolo dobre!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Meduno bolo MEGA! Viacmenej to bola taka extended svahovacka, pretoze sa zatiahlo, na starte fukalo 5-8ms a vo vzduchu to bolo krasne kludne. Dokonca som sa odvazil ist i viacej do priestoru.
Konecne som si vyskusal pilotovanie Stelly ako som vzdy chcel, takze som si to neuveritelne uzival, robil vselijake typy zakrut, spomalovanie, lietanie na rychlosti a k zaveru i prechytavanie sa na trapezky ako pred pristatim. Celkom to pomohlo pred pristatim, ktore bolo pekne na rychlosti a dosadnutie na nohy. Pomaly ziskavam istotu na pristatie. Ale samozrejme to bude chciet este trenovat.
Len si musim vymenit snurku na postroji, ktorou sa rozopinam, lebo sa mi zasekava, je proste nevhodna.


http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2016/12:32
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Neviem, prečo sa mi Tvoj let na XC otvára len v rýchlom náhľade, a normálne nie.

Chlapci, máte u mňa veľké PLUS, že ste neváhali a operatívne ste sa rozhodli za nami vycestovať nielen do Wolfsburgu, ale pokračovať za nami aj ďalej do Meduna. Stále poteší, ak vo svete človek stretne vlastných.

Naša malopočetná partia zastupovala SR čestne a s plným nasadením. :D Veď v piatok vo Wolfsburgu, okrem pilota-organizátora akcie, zleteli Waldrast len naši dvaja piloti - Jaro S. a Marián C. a po nich, až fakticky v podvečer, ešte dvaja piloti z Litvy.
Meduno som si užil aj ja. Škoda, že tá oblačnosť nebola vyššie a slnka nebolo viac. Bolo by to ešte krajšie.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Aby bolo jasné... :wink:
http://www.xcontest.org/world/en/ranking-hg-national:SK" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2016/11:30" onclick="window.open(this.href);return false;

Dúfam, že sa nenecháte predbehnúť nejakým pilotom na dôchodku!
:lol: :lol: :lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Kurna, to sa niekomu lieta, ked ma neobmedzenu dovolenku :D
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa jaro »


Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Pre záujemcov pošlem gpx subor
Prílohy
meduno WP.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja pridavam este trosku "nudne" videjko z Meduna.
Skoda, ze baterka umrela skorej, ako som to stihol pauznut. Bo to pristatie sa mi podarilo pekne, kedze som mal nohy vonku :) A na rozopinani postroja uz intenzivne pracujem

https://youtu.be/-ZXc5tW1H98
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Vo Wolfsbergu bola plánovaná súťaž a keďže nebola veľmi daleko od Bratislavy, podarilo sa mi ukecať Mariana aby sa ku mne pridal a tomu sa zas podarilo ukecať Tamarku, ktorá sa nechtiac stala zvozárkou :)
Cieľ sme mali jasný. Pozrieť si možnosti na lietania v Rakúsku a hlavne zažiť atmosféru veľkých pretekov.
Do Wolfsbergu sme dorazili v piatok okolo štvrtej poobede a hneď sme trielili serpentinkami na štart. Bolo nám oznámené, že sa disciplína na ten deň zrušila pre silný vietor. Podľa našich meraní to bolo 4-6ms
My neznajúc pristávačku sme sa do toho nehrnuli a nechávali si možnosť polietať na druhy deň. Jaro s Maňom však do toho okolo šiestej skočili a polietali niečo cez hodinku. Nevadí, však my si to vynahradíme na druhý deň. Večer však organizátor pre nepriaznivú predpoveď súťaž zrušil. Smutní ochádzame hľadať ubytovanie do hor. Aspoň že sa nám ušiel jeden fajnovy wurstík. :) Je odtiaľ krásny vyhľad na celú dolinu.
Večer sa s chalanmi od nás dohadujeme na lietaní a rozhodli sme sa zamieriť nižšie na juh, do Talianska - Meduno. Bájmi opradený letový terén. :)
Do Meduna dorážame okolo obeda a Majo rieši urgentný problém :) ale nakoniec sa presúvame hore na štart. Asfaltka až úplne na štart. Krása. Len sa natiahla nepríjemná oblačnosť a celú dolinu zatiahlo. Vietor na štarte pofukoval 5-8ms, ale teraz sme už vedeli, kde máme pristávať :) Dávame rogalá do letového stavu a medzitým štartuje Jaro, Maňo a Edmond. Nosí to krásne a pre silnejší vietor sú vo vzduchu len rogalá.
Prvý štartuje Marián, ktorému pomáham na rampe a po peknom štarte stúpa hore. Ja sa vraciam po svoje krídlo, zapínam sa a idem na rampu. Vietor musel trosku zoslabiť, lebo jeden padáčkar sa rozhodol odštartovať. Akurát keď som chcel ísť ja :)
Zdvíham krídlo, stabilizujem ho a vyrážam vpred. Prvý pocit bol, že to veľmi nedrží, ale pomaly sa dostávam nad štart a potom vyššie a vyššie. Vzduch je úžasne kludný. Konečne mám možnosť si vyskúšať ovládanie krídla ako som vždy chcel od kedy ho mám. Nízka oblačnosť mi dovolila sa dotýkať mrakov i bez točenia termiky a potom rýchlo od nich preč aby ma nepohltili :)
Sloboda a radosť z lietania boli neopísateľné. Po hodine a trištvrte pristávam pod kopcom na pristávačke, balím krídlo a už sa teším na taliansku pizzu :) Tá bola fantastická.
Ráno ešte rýchly shopping v Taliansku a šup 600km domov. Cestou ideme obzrieť jeden letový terén pri Grazi, ale veľmi nás nenadchol. V podvečer dorážame domov. Bol to vyčerpávajúci predĺžený víkend, ale určite stál za to. I keď sme nevideli lietať majstrov sveta, spoznali sme nové letové terény a robili sme to, čo nás baví. Lietali. Nabudúce pôjdeme do Meduna aspon na týždeň. :)

ps: dočítal to niekto vôbec do konca? :))
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

:wink: že váhaš.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Ya dva krát prosím pekne ponížene :D
Wills Wing T2C 144

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: Meduno, 16. 4. 2016

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Krásne oživenie spomienok,a ďalšia výzva na lietanie!

Napísať odpoveď