Dubina 21.4.2016

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Dubina 21.4.2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes to počasi bolo asi dobré, vlastne bolo pekne celý deň. Predpovede boli tak rozdielne že nevyšla snáď žiadna. Ja s Robom sme nepolietali, stáva sa, ale naše hviezdy ...
Iné oficiálne správy next time.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Dubina 21.4.2016

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Počas rozkladania krídel prišlo nejaké auto s prívesom a balmi plotového pletiva - vystúpil "vedúci" a dvaja počerní. Trestné oznámenie že nedávajú - šak sme ľudia - ňe? ale štartovisko idú oplotiť a vysadiť smrečky. Už v pondelok. Tak sme to lietanie brali možno aj ako rozlúčku s kopcom. Keď odišli tak mi chýbali rukavice...ešte že len to.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 21.4.2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Rukavice sú pre úspešné polietanie nevyhnutné!!! U mňa to dnes vychádzalo tak, že čo rukavica, to cca 10 Xcontestových bodov k dobru. :lol: :lol: :lol:
Ja som si povedal, že aj z 1.200 m.n.m. sa dá ísť na prelet - minimálne do Spišskej Teplice - modelári tam majú svoje letisko s peknou trávičkou a baliť tam krídlo je fakt paráda. :D ...a naviac, je to neďaleko od cyklistického chodníka, chodí tam jazdiť kopec báb, ...a na pilotov môžu zabrať. :lol: :lol: :lol:

http://www.xcontest.org/world/cs/poradi-hg-narodni:SK" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2016/15:08" onclick="window.open(this.href);return false;

Je však pravda, že za dnešnú predpoveď by si príslušní meteorológovia zaslúžili aspoň oblievanie vodou - také na americký spôsob :lol:
Veď Aladin "hrozil" na Dubine skoro celodenným 6-metrovým vetrom s nárazmi do 12 m/s; a ono to poobede skoro nefúkalo.
Ešte, že prítomný kamarát PG zahlásil, že po 16-tej to začne fúkať. A fakt - seriózne na uchytenie sa začalo fúkať po 16:30.
Lacovi nad Hranovnicou napokon pred pristátím nešlo ani vyklesať - tak bolo fasa!!!
Ľúto mi bolo Roba a Jara - možno posledná Dubina, ...a oni tak! :lol:
Ja to však s tým oplotením nevidím tak čierno - aspoň nám tam nikto nepovolaný nebude chodíť. Dúfam, že od bráničky oplotenia urbariát dá kľúče aspoň mne - však lietať sa musí!!! :lol: :lol: :lol:

Ale vážne! Tá návšteva možno bola na niečo aj dobrá. Ak boli moje pokusy dohodnúť debatu o štartovačke so samotným predsedom urbariátu neúspešné, možno na plánovaní pokec na vyššej inštancii bude musieť predsa len prísť.
S Jarom S. som sa už dohodol, že na zajtra dohodnem stretko na príslušnom lesnom úrade a budeme "bojovať".
Toho nového štartu by bolo naozaj škoda!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď