30.4.2016 Zobor Nitra

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa jaro »

Briefing pred 12:30, mohli sme skôr. Kým sa obliekame a filmujeme vietor pokúša zo západu. Niet za čím čakať. Prífuk spredu a pálim to dole rampou, okolo skál to hodne kope, tak som to pre oko kamery zalomil a krásne to šlo hore. Ustredil som 1, metra potom to zosilnelo nad vysielačom na 2 metre potom na 3 potom na 4 a viac. Až do základne 2200 m. Padák podomnou nestíhal, Marian na rampe, po 10 minútach utekám z 3 m stupania, už som v mraku. Po hrebeni sa robia mraky tak popod ne ku hradu Gimeš, zase zdravé jadro. Zase za mrakmi, hrebeň je zatiaľ čistý ale možností je pod mrakom dosť. Smerom na WP1 je čisto, niet za čím čakať, nikoho za mnou nevidím. Otáčam Klatovu Ves ale kam teraz? Probujem akože kus naspäť kus na kopce. Ak to zaberie vrátim sa na hrebeň kde sú mraky. Nezabralo tak ako som chcel a nemal som odvahu na tie ploché kopce. V podstate som nemal dobrú stopu a nič ineho som nevymyslel. Pristávam pekne ponad miestny cintorín.
Kameru som pred štartom nezapol, a ani som si v návale stúpavých prúdov na pyramídou nespomenul. Ale pekné fotky a konečne dobré pristátie.
https://youtu.be/tyX1zBNKAQk
https://youtu.be/PyIwJ4fw-gM
Naposledy upravil/-a jaro v Ne Máj 01, 2016 10:28 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa jaro »

Príbeh o hľadaní pilota
Po pristáti ma kontaktuje Miro či neviem kde je Robo, neviem, ani na hrebeni nevidím.
Potom ma berie MarianD a my berieme Netopiera z Oponíc. O Robovi už 2 hodiny nikto nič nevie, blíži sa 18ta hodina. V aute riešime, čo urobíme po 18tej a hrešíme na to prečo si piloti nedajú Airtribune. Je to pre iných hodne motivačné a z pohľadu bezpečnosti neoceniteľné.
Prichádzame pred Nitru a hľa :shock: , na horizonte rogalo :shock: Asi motorák, ale nie, Netopier hovorí "Nemá Robo rádio?" "Asi má, Marian zavolaj" "Robo, Robo ešte letíš pred Nitrou?" "Ano letím a asi budem sadať"
Tak sadol, naložili sme ho, volali Mirovi "to je lepšie že ešte letí, ako pristáť v lese :lol: "
Robo to bravúrne trpezlivo dotiahol z WP1 späť ku kopcu a dalo to to, čo bolo treba. Nabudúce bude v cieli. Blahoželám k víťazstvu.
Nabudúce budme štartovať o hodku skôr a bude 12 ľudí v cieli.
Teším sa o dva týždne.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Krásny deň super partia. Všetko dobre dopadlo. Pre mna zasa jedna velká škola. Štart už nebudem omielať vieme o tom všetko no čo sa dialo po štarte bolo jedno velke fiasko. Absolutne som nevedel čítať čo sa vlastne vo vzduchu deje. Na kopci JV a ja sa v stupaku orientujem zo zapdu ku štartu presne naopak. Vela vela chýb ... aspoň to pristátie zachránilo moju zoborskú mizériu. Inak bol celý deň úžasný. Videá asap
Wills Wing T2C 144

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa Laco »

Negativa:
-Skore vstavanie
-z vychodu je vsade daleko
-moznost druheho letoveho dna v pozicii dobre zahrabaneho konika

Pozitiva
Konecne sme sa my "vychodnare" zmohli a netlacime sa v jednom aute. :lol:
Letovy den nadherny, pocasie som absolutne nepochopil. Polietal som sice k spokojnosti, aj som pretal nejaky cilinder, ale nebol to ten, co chcel Majo :lol:
Robo sa blizi k veku, kedy by mal dostat metal, zatial mi to tak vychadza, este to potrebujem matematicky vyjadrit a budeme presne vediet kto sa kedy stane majstrom.
Potesujuci bol pohlad na rozlozene rogala, kde pomer bezantenovych rogal (akoze sutaznych pilotov) a "atlasoidov" (akoze nadejnych mladych pilotov) bol 1:1

Znovu som zistil, ze viem preco lietam. A nie je mi luto obetovat "energiu" (cas, peniaze...) a ist hoci aj na jeden den...

Organizacia uplne perfektna, aj ked to kazdy vie.., nepamatam akciu ktoru by organizoval Miro a nebola dotiahnuta do posledneho detailu. Aj ked este trochu s tym pocasim by mohol popracovat. :lol:
Miro vdaka.

(Uz som sentimentalny ako zena v periode, radsej koncim :mrgreen: )

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa Maroš »

Caute, pridavam kratky pokec z pohladu zacinajuceho rogalistu. Povodne som chcel ist lietat na Oresany kde boli podla predpovede slubnejsie podmienky, ale nakoniec som sa nechal strhnut davom a vyrazil som s chalanmi na Zobor. Nelutujem, bola to vydarena akcia s dobrou partiou a k tomu vsetkemu vyslo aj pekne pocasie. Pre mna to bol prvy start z rampy, takze som si to celkom uzival. Prevysenie kopca s jednopotahom nedava cloveku vela priestoru na laborovanie, ale zo startovacky je nadherny vyhlad na mesto a ten let aj napriek zletaku bol paradnym zazitkom. Dakujem organizatorom za vydarenu akciu a sponzorom za kvalitne ponosky ktore uz poctivo testujem. ;) Z nasho klubu dorazili skoro vsetci letuschopni clenovia a aj piloti v zalohe takze nalada v time bola super, skoda ze nemohla dorazit aj nasa legendaz UK. Snad to klapne pri dalsom kole MSR. Vdaka Matovi K. mame aj zopar peknych fotiek z akcie, ktore som zavesil na nas web http://www.deltaclubba.sk/2016-04-30_1- ... Zobor.html.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja mám tak špeciálnu kameru že aj keď som ju zapínal, furt a furt si na to dávam pozor, tak som ju na štarte vlastne nezapol. Teda z úžasného štartu nad Nitrou a úžasného 4,5 m stupaku do základne za 10 minút nemám nič. Teda zážitok neskutočný, nad stožiarom som si musel dvakrát riadne zakašlať kvôli uvoľneniu napätia.
Po pristáti som aj kukal ne kopec ale nikoho som nevidel. To som ešte netušil že Robo to letel o 10 minút ale ešte len smerom tam. Som rád že to Robo tak dal, ja som bol málo dôrazný po 1.WP, mal som sa vrátiť do kopcov. Podľa času Roba vidím že to tam stále fungovalo, ja som myslel podľa stavu doliny bez mrakov, že to pôjde aj v bezoblačnej.
Druhá vec je, keby nás bolo viac človek by sa rozhodoval tiež kúsok inak.
Teším sa na repete o dva týždne.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Dal som dokopy pár materiálov a polepil neaké memories nech je na čo kukať cez dlhe zimne večere.

https://youtu.be/S8-Zw3VX6lE" onclick="window.open(this.href);return false;
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa Rebro »

Namakaneeeee Milaanko. A pristatie si mal fajnove. :wink:
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Opravdu krásné video Milane, s dobrou hudbou. Trochu mi tam chybí Mirův Relief. Ty starty musíš trochu vylepšit (nepatřím k těm, co by to sváděli na konkurenční éro)...
Karel

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa eduardo »

Milanko konecne som Ta videl poriadne odtlacit. GRATULUJEM. Nakoniec Ta ten Ajeros nauci pristavat. Ale v tej poslednej faze bolo potrebne este chvilu vydrzat a neprepadol by si do predu. Inak fasa.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa Laco »

eduardo napísal:Milanko konecne som Ta videl poriadne odtlacit. GRATULUJEM. Nakoniec Ta ten Ajeros nauci ... ... Ale v tej poslednej faze bolo potrebne este chvilu vydrzat... .... Inak fasa.
Edu, taky vzletny komentar Milanovho startu :shock: To som od teba necakal :lol: :lol:

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa MilanNR »

eduardo napísal:Milanko konecne som Ta videl poriadne odtlacit. GRATULUJEM. Nakoniec Ta ten Ajeros nauci pristavat. Ale v tej poslednej faze bolo potrebne este chvilu vydrzat a neprepadol by si do predu. Inak fasa.
Nebodaj si si kukol video až dokonca :-) no neverím :-)
Inak mohol by si sa aj ty ukazať ;-)
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 30.4.2016 Zobor Nitra

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jasne ze do konca. Nie ako Laco. Zaciatok aj to letmo :lol:

Napísať odpoveď