Straník 23.05. 2016

Letové dni 2016
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 23.05. 2016

Príspevok od užívateľa MilanNR »

A já som si konečne troška polietal. Skúšal som to s Mariánom smerom na Gbelany no neak to nefungovalo tak sme sa vracali ku straníku a doberali výšku a zasa šupho na nejaký smer. Dnes to bolo možno ako povedal Jaro.S viac do kopcov. Pred pristátim to už začalo fungovat aj v doline ale to už som išišl za partiou dolu aby dlho nečakali. štart som mal dobrý a pristátie ešte lepšie ....zlomený speed bar hovorý za všetko :lol: :lol: :lol: čo narobím ked som pekný :wink: A lietanie na rogale stojí aj za ten zlomený speed bar. /manželkin komentár po mojom lamentovaní/ Neboj zlato kúpime nový :wink:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 23.05. 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Vyboškávaj Janku za nás všetkých, polepšíme sa.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 23.05. 2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Den to bol skutocne krasny. Ani mracka.
Startoval som ako prvy, nebolo velmi na co caka, fukalo pekne, tak som sa tesil. Svah podrzi a n amojil oblubenych miestach urcite nieco bude. Start som zacal prudkym behom i napriek vetru a bezal som az na hranu kopca. A dobre som spravil, bo pocas behu mi vypli vietor.
Zo zaciatku som sa drzal tesne pod startom a za aktivnej pozemnej asistencie Tareka som sa postupne dostal pekne nad kopec a zacal tocit termicku.
Bolo to riadne rozhadzane, ovladanie kridla vyzadovalo velke kontry. Ale to bude tym, ze nemam este dostatocne vela nalietaneho v takychto podmienkach. Stupaciky mali tendenciu mi odtlacat kridlo do lubovolneho smeru. A najradsej boli ked ma poslali proti svahu :)
A potom som nad Malym Stranikom narazil na stupak dna. Ten ma vytiahol do 1700asl+- a uz som zacinal citit jemne ochladenie oproti vzduchu 300m nad Stranikom. Nebyt tej nevolnosti co ma nahle postihla, tak tam lietam este i dlhsie. Asi nesmiem sa napapat tesne pred lietanim.
Rozpocet na pristati mi nevysiel ani zhola. 2m nad terenom mi zacalo blacat vario a s hrazdou na gulach som preletel az k modelarskej ploche. Nabuduce, ked budem zachytavat tie signaly pred pristatim, budem vediet ze co to znamena.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2016/11:09
Monotrike

Napísať odpoveď