Kohut 7.jun 2016

Letové dni 2016
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Kohut 7.jun 2016

Príspevok od užívateľa Laco »

Pocasie podla hesla "po dazdi pride pondelok". V podstate predpoved sadla, mozno ak by sa dalo skor, ...ale nechcem o tom, ked nemame s cim porovnavat.
Ked som na kopci uvidel Misa a doprovod jeho "stajne", tak som sa zacal pohravat aj s myslienkou preletu bez navratu. Akurat ze Miso sa rozhodol ze nebude startovat. Skoda ze sa tak rozhodol az po dvoch krokoch po zaciatku startu. A kedze rogalo je pre rozhodnych chlapov, tak nastal konflikt zaujmov. Miso nakoniec vyhral, ale tak pyrrhovsky. Trapeza...
Druhy startoval Jaro, celkom tomu nerozumiem, ale asi vymakol medzeru medzi intervalmi. Tak nejak to hodnotim, ze ten celkom dlhy interval, ked fukalo viac zo severu az severozapadu bol fajn, a ked sa zrovnal vietor, tak interval pominul...
Pristal pekne.
Posledny som startoval ja. V tej nepokosenej trave to bola zabava... Uchytavanie bolo bojovne, dakujem Jarovi za pozemnu podporu. Do tych 1000m MSL to bola celkom kovbojka, vyssie sa uz dalo. Kedze som nemal ziadny ciel, ani spoluletca ani sofera a auto pod kopcom tak som Jara poprosil, ci mozem ist pristat na letisko do Raznan, aby som nenicil polnohospodarske plodiny pod Kohutom.
Dobre bolo.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohut 7.jun 2016

Príspevok od užívateľa juraj »

Laco, chceš tým nebodaj nenápadne naznačiť, že si včera porazil takmer kompletnú slovenskú špičku? :D Ty sa nezdáš.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kohut 7.jun 2016

Príspevok od užívateľa Norbert »

Vcera bol nadherny letovy den na dlhe prelety s vetrom vzadku.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kohut 7.jun 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Chýbal si Noro, dalo sa štartovať po 11tej ale to sme my ešte len vyrážali z domu. Buď lietať alebo pracovať oboje sa v takýto ďeň "D" nedá robiť.
Po 12:30 na kopci to naozaj stíchlo, mali sme smolu že PG neboli, teda nebolo púpav dosť na ukážky a iné :?
Málo lietame na takýchto štartch a preto je z toho aj prirodzene rešpekt. Malý vietor spredu a dobré krídlo to ale nekompromisne spája do dobrého štartu aj na vykričanom Kohúte. Na koni svahu to vždy bolo hore + 2 metre, teraz nie. Pod úrovňou štartu ostré krátke kopnutia, ale pri rýchlosti ku 40 za hodinu to nebolo bohvie čo. Pristávam do obylia, pozde som sa zbadal tak do tej najlepšej zelenej farby, do najvyžšieho, chcel som kus vpravo ku ceste. Tak to dokráčam a navigujem Laca, ... smerom hore samozrejme. Ale veď on to vie, tak mu už len ticho závidím :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohut 7.jun 2016

Príspevok od užívateľa Laco »

Hej, teda ano.
Akurat ze uz nemam "ten sutazny duch". To som vcera pocul taku hlasku, ze lietanie by som nemal brat ako spolocensky sport.
:lol:

Napísať odpoveď