Dubina, 18. jún 2016

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dobre bolo včera!
Škoda, že zvozár nebol k dispozícii, aby sme mohli pomýšľať aj nad nejakým preletom. Včera sa určite dalo!!! :(
Aspoň som si v pohode zaletel až k západnému okraju Kozích chrbtov a odskúšal na Fizze naplno aj VG šnúru. :D
Ale včera Thalhofer lietal ako besný. Už som skoro začal ľutovať, že som ho okašľal a vymenil za nové. :lol:
Hej, v termike ten Thalhofer lieta jedná radosť, pozri druhý záznam letu. :wink:

Edmond: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2016/12:20
Rasťo: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2016/12:47

Som vás vystríhal! Neseďte u Pažravca, ale lietajte!!! :lol: :lol: :lol:
http://www.xcontest.org/world/cs/poradi-hg-narodni:SK

8) 8) 8)
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Po Jún 20, 2016 9:38 am, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Nacase ukazat kvality fizza na inych kopcoch a porovnat to s kvalitami ostatnych kridel co tu mame..
Ale asi dolezitejsie by bolo ukazat svoje pilotne kvality na jednotlivych kolach MSR a kvalitnym vykonom tam zaroven posunut dalej cele MSR.. treba to ako sol..

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Marián, ja nikomu nič nepotrebujem dokazovať! ...dokonca, ani sebe!
Mne stačí lietať si pre potešenie - to jediné má pre mňa zmysel. Súťaženie nechám mladším a ambicióznejším.
:-)
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

zeby v tom nebola stipka podrypnutia to neobhajim, sak ma poznate.. ale primarne som narazal na nieco ine.
Treba skusit aj ine podmienky ale hlavne ine tereny. Dubina je dubina, to bez diskusie.. Lietanie v slabom vetre bez svahovania v cistej termike ma tiez svoje caro, ale to sa na dubine nedat.. atd atd..
Su aj tazsie kopce kde si moze clovek skusit a posunut svoje kvality..
Vymierame a ked si bude kazdy pidlikat svoj piesocek zanikneme uplne. A myslim, ze cim viac kvalitnych pilotov sa zucastni MSR tym viac to podvihne kvalitu sutaze,
a nakopne mladsich.
"Súťaženie nechám mladším a ambicióznejším" - u nas je to tak ze ty mladi aj ked maju sutazne ambicie maju priority ako praca a rodina.. a k sutaznym sa dostanu v neskorsom veku.. - treba sa zapojit v kazdom veku !!!
" ja nikomu nič nepotrebujem dokazovať! ...dokonca, ani sebe!" - nie je chlap co nie je minimalne v kutiku duse pretekar, mame snahu posuvat svoje vykony dalej a vyssie .. ci to nazveme sutazenie alebo dokazovanie ..

Sak staci sa pozriet na historiu na SK.. kde nebola partia, ale sa to osekalo na osobu, tak to zomrelo uplne.. naposledy vid ZA..

To len take moje nabadanie k zapojeniu sa do verejneho diania v zavesnom lietani .. mate naslapnute krasne.. tak preco to nevyuzit..

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Edmond,už v druhej vete si naznačil,že to bolo počasie na prelet...Aj Gončarenko spomína vo svojej knihe,že dobrý plachtár lieta ďaleko,a snaží sa vydržať vo vzduchu čo najdlhšie!
Marián ostatné veci popísal....

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Páni, asi ste môj príspevok nečítali pozorne.
Prečo sme nešli na prelet:
- z objektívneho dôvodu neskorší výjazd na kopec
- chýbajúci zvozár a auto na štartovačke
- obaja aktéri letového dňa vo vzduch

Naviac, Rasťo nasledujúci deň o šiestej ráno nastupoval na 16-hodinovú smenu a po lietaní sa potreboval zbalit a odšoférovať to ešte domov do Košíc! Pri akejkoľvek preletovaj "nadržanosti" to nebola ideálna konfigurácia na vzletné preletové ambície, aj keď boli podmienky priaznivé. Hej, stačilo nad Kozími chrbtami otočiť k Tatrám a letieť. Určite by som z výšky 2 500 m čo i len kĺzavým letom zaletel bez väčších problémov aj k Novej Lesnej!

Som dosť starý na to, aby som sa potreboval hrať na hrdinu a ísť sa s novým krídlo predvádzať do sveta.
Aj výrobca vo svojom manuáli pre krídlo odporúča urobiť prvé lety a zžiť sa s novým krídlom na domovskom kopci (!). To je predsa úplne prirodzené a pre každého pilota určite aj celkom zdravé (!!!). :!:

Tie Tvoje rady a odporučania (aj ako inštruktora!) vôbec nechápem!
Včetko má svoju postupnosť - aj zálet nového krídla! V prípade prvých letov s novým krídlom "pidlikať na svojom piesočku" považujem za rozumnejšie, ako ísť na "tazsie kopce kde si moze clovek skusit a posunut svoje kvality.." :(

Je určite lepšie nechať zálet nového krídla na rozhodnutí a uvážení samotného pilota. Všetky iné rady považujem nielen za nezodpovedné ale aj neúprimné! :(
Všetko má svoj čas! Netreba kopať do otvorených dverí. :!:

Chceš mi vyčítať, že nemám dušu pretekára!? Hahaha..., tak si dobre pozri poradie pilotov v tomto linku:
http://www.xcontest.org/world/cs/poradi-hg-narodni:SK :!:

Neviem, aké "zápájanie sa do verejného diania v ZL" máš na mysli. Myslíš tie debaty na pokračovanie "U Pažravca"? :lol: :lol: :lol:

Príkladom, ako sa "pilným snažením" a bezhraničnou samoľúbosťou dá dopracovať k zániku ZL je práve vaša uzavretá a neomylná košická partia!
Rešpektujem tento stav ale musím to povedať takto:
"Nie, ďakujem!

Mimochodom, ja som jedného, práve vami odkopnutého pilota (!), pre lietanie zachránil!!!
Nemáš mi teda čo vyčítať! :!:

Ak budeš mať Ty toľko entuziazmu pre lietanie a aj pre iné aktivity, koľko ho mám vo svojom terajšom veku ja, tak Ti budem už ako starček alebo z druhého sveta, veľmi, veľmi držať palce!
8) 8) 8)
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa Norbert »

Podla mna Tvoje lety Edmond vyzeraju cim dalej tym lepsie a odvaznejsie.
Ked si spomeniem, ze este pred par rokmi si to mydlil na Dubine od Kamenolomu po start a naspat nespocetne krat tak je to super.
Naposledy upravil/-a Norbert v Po Jún 20, 2016 3:41 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Tak a je von co ste mali na srdci..
Je jasne, ze vas rasto s tomasom uz "nastavili" tak ako vas chcu mat..
Obhajovat kosicku partiu ( a v podstate ostatnych clenov LAA za rogalistov na sk ) nejdem lebo vas pravda nezaujima.
Lebo keby hej tak si zistite vsetky informacie vsetkych stran a urobite si obraz sam.
Len jedna prosba, vo Vasom vlastnom zaujme si obvolajte kompetentych v LAA, pripadne Kosicanov.. a kludne aj ostatnych rogalistov na SK ohladom problemu Tomas Fussganer. Aj google napriklad poskytne kopu info. A potom si urobte vlastny nazor. Tych informacii a historie za tie roky je dost.
Aby ste potom raz neostali oklamany, alebo aby ste aspon boli pripraveny nato co cakat. A kde sa dat vmanevrovat a kde nie.

Sak mna pan Fussganer tiez odpisal.. a to som sa dozvedel od zapadniarov na zobore. A to som sa dokopy s nim asik 2x stretol na klube, raz na Haji a 2x sme spolu telefonovali ohladom fora, a to som mu maximalne pomohol. A ked som pocul na Zobore a co mi porozpravali co vsetko som mu vyviedol :-) len som sa cudoval.. Ale to je asik koli tomu ze som sa mu pekne az po clenky nevopchal do z*d*u.

Ste rodina a je mi uprimne luto, ze uz vas maju na lopate. Prosim prosim nedajte si vymyt mozog uplne. :-(

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Aj ja chcem letet Dubinu ... budem preletár? :D
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 18. jún 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ach jaj! ...jedna veľká katastrofa a samá voda, Marián!
Ja si vystačím s vlastným úsudkom.
...a porozprávam sa s každým, kto je dobrej vôle.

Mimochodom, z diskusného fóra už odišlo viacero ľudí, ktorí s rozčarovaním konštatovali, že tu sa viac diskutuje, než lieta!!!
Máš pravdu - som individualista - hlavne však v úprave cesty na Dubinu! ...aby, ak občas príde "návšteva z centrály", bolo všetko pripravené..., len do toho skočiť!
...čo to trepem, však tu na východe sa už vlastne ani nelieta, len diskutuje.

Radšej nič nepíš, lebo sa strápňuješ hneď minimálne dvakrát...
:( :( :(
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď