Straník

Letové dni 2016
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Straník

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Dnešný straník bol v celku v pohode. Zišli sme sa z Nitry Bratislavy Mikuláša Ružomberka. Partia sa hecovala a všetci sme sa tešili do luftu. Ked Tarek odštartoval a vozil sa po svahu sme usudili že okej už to drží ...ale čo dalej (: Dalej nič len sa svahovalo ...donemoty svahovačka ..snažil som sa točiť stupania no max do 1000 a z dobrým znosom. Asi po hodine brusenia som si všimol že nad žilinou sa tvoria neake chmarky a idu na Duben. Tak som sa vybral smer Malý straník a tam to bolo ako v inom svete. Začali kludne stupania a boli lahko identifikovatelne. Ako som sa presunul na dubeň potom to už bola iná pesnička. Mráčky cucali a cucali a ja v pohodlnom náklone som si točil 1700. Rozhodol som sa ist smerom k vodnemu dielu cestou som niečo potočil ale to bolo všetko. Smerom k Váhu to fičalo dolu tak som to strelil nad kiu ktora bola výdatná na niečo neskutočne horúce a rozbyte čo sa nedalo ani využit tak som sa vratil do kotla kde začína dubeň a tam to zasa fungovalo. Dotočil som 1300 a vydal som sa smer Straník a nededza kde to bolo presne ako po štarte slabé a chudobné na stupania. Tak som si natiahol rameno smerom na gbelany a šiel sadnut. Pred pristatím som zvažoval ako sadnúť a rozhodol som sa že dnes pristanem na brucho. Prečo? Kvoli horúcemu vzduchu ktorý bol nad zemou neskutočne turbulentný,sylný a další zlomený speed bar by ma asi zamrzel.

http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2016/11:11
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník

Príspevok od užívateľa eduardo »

Congratullieren Milanko.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Paráda.. Tady se myslím píše "Palec hore" ? :)
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník

Príspevok od užívateľa Rebro »

Bolo super. Z toho tepla sa sice doteraz davam do poriadku, ani vela vo vzduchu som nebol, ale co som chel skusat, tak to som i skusal. Teda.. starty a hlavne pristatia. A musim povedat, ze s kazdym dalsim startol bolo i pristatie lepsie :) A viem ze mi neuverite, ale kamera bola vybita, takze to bolo urcite nou :D
Monotrike

Napísať odpoveď