31.7.2016 Dubina

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

31.7.2016 Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Júl dnes skončil a veľa pekných dní sme nevyužili. Aj včera bola dobrá Kráľovka len som sa zaoberal výberom vína a na lietanie nezostal čas.
Ráno skoro nakladám a za Braniskom skúmam Kráľovku. Je mimo mrakov, repspektíve základňa 2000. Teda nie to čo predpovedali. Na Dubine pekne pofukuje. Rýchlo rozkladáme, ja, Edmond a Rasťo. Šofér obdivuje a žena zbiera huby.
Zisťujem že nemám španovky, teda letím v kraťasoch. To teda budem musieť dobre pristáť :shock: :roll: Potom mi nejde príjem na rádiu, improvizujem s uchytením na ramene. Bude to asi nanič. Bolo.
Po štarte sa hneď dvíham vario dva metre hore, Musím ale volať, púšťam hrazdu, blembám medzi trapezami, ... dispečer počuje nanič. Akosi som to nakoniec našiel s polohou ruky a tak, tak ma nevykázal. Cestujem na západ, po rebrách to nosí, bubliny sú, ale neviem nájsť nič súvislé. Tak sa presúvam a hľadám. Na konci hrebeňa je to také rozpačité, mraky sú ale sa aj rýchlo rozpadajú. Základňa 1900 m. Frčím s vetrom 18 km v chrbte, miňam kameňolom, pozdravujem chalanov čo mi letia dole oproti.
Nad vydrníkom sú bubliny ale zase sa neviem dvihnúť v niečom normlnom. S vetrom to ide dozadu a aj zaberá. Od Kráľovky sa robí tmavá stena. Treabalo by nejakú tisícku výšky ale tá nie je, vietor je akýsi nervózny, trasľavý, asi sa tiež bojí tej tmy od JZ. Frčím pred Levoču, po ceste mi vario už začína skoro súvisle trúbiť. Teda pípať hore, ja cítim viem že ma to doháňa. Za Levočou stáčam nejakú výšku, vietor pri zemy fúka až duje z JZ. Vyberám si kopček kde je odpočívadlo, všade dookola sú drôty a malé lúky. To nie je na moje "kraťasy". Som rozzipsovaný a vario ma zase presviedča, hore, hore, horeeeeéééé. Ja nie. nie, nieeeéééé. Ponad dolinku nalietam a pristávam na pole 30 m od diaľničného plota odpočívadla. Sadám do sóji. Zase sa nikto nepozerá, tak to krásne kladiem do 40 cm porastu. Za chvíľu je pri mne Mirka ešte balím, nachádza otvorenú bránku v plote. Obliekam krídlo do protidažďového obalu. Sadám do auta lebo práve začalo pršať. Celá dolina, až do Prešova je zatiahnutá a všade prší. Akosi to bolo skôr ako predpoveď kázala.
Tak som si krásne polietal a potrénoval.
Naposledy upravil/-a jaro v Ne Júl 31, 2016 8:57 pm, upravené celkom 2 krát.

Napísať odpoveď