Dubina, 04. aug. 2016

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 04. aug. 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Včera sám aj na prácu aj na lietanie. :(
Najprv bolo treba pobrigádovať na prístupovej ceste, aby som si na aute nezničil lak! Príroda je silná a stále je čo robiť!
Opäť sú tam výmole a mláky, ktoré treba zasypať kamením.
Musím to nejak vymyslieť; môj brigádnicky čas má tiež nejakú hodnotu, nielen vývoz rogala! Aj záhradkárske spoločenstvá účtujú nejakú sumu tým, ktorí sa brigád nezúčastňujú!
Dá sa spočítať na prstoch jednej ruky, koľkí a kedy na Dubine priložili ruku k dielu... :!:
Vývoz krídla nie je len o spotrebe paliva, ale aj o ničení si auta! Lebo veď - je rozdiel jazdiť po asfaltke a po lesnej ceste, kde motor a tlmiče dostanú poriadne zabrať.
Nie je teda OK len prísť, polietať a odísť domov a ani sa nespýtať, koľko za vývoz, prípadne si myslieť, že je v poriadku počítať len priemernú spotrebu paliva!
...a nemám teraz na mysli nikoho konkrétneho.

Aj keď mi milšie byť na kopci s niekým, asi najbližšie nebudem vyvážať krídla tým pilotom, ktorí na Dubine nepohli ani prstom. Aj keď sa na Dubinu nechodí lietať húfne, "spoluúčasť " aj občasných hosťujúcich pilotov musí byť .
Aj keď predpokladám možné odpovede, je mi celkom jedno, čo-kto k téme povie. V tomto prípade ja na Dubine na nikom závislý nie som!
...a ak pôjdem lietať niekde inde, spýtam sa tamojšieho "správcu", koľko mám za neúčasť na brigáde zaplatiť. :wink:

Včerajší let: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2016/14:10
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď