Kráľová hoľa

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes nie je o čom písať čo sa týka lietania. Ja som to teda nemal, nenašiel. Asi 15 minút pred a 15 minút potom to mohlo byť.
Ale ľudí všade jak maku, hríbov, aj ochranári ich strážili, teda chodili s nimi, asi im pomáhali s ťažkými košíkmi. Náš papier pomohol. Ktovie či čítal malé písmenka, logo je ale dosť veľké. Ale chlapci z Pohorelej boli slušný a ponadávali sme si na kopci spolu na režim.
Teda za zmienku stojí presná predpoveď z SHMU. Na kopci pred 11:30, SZ-S do 10 m, po 12:30 S 3-6 m. Pred štartom som čakal na náfuk spredu lebo sa presadzoval Z do 2 m. Ale prišliel náfuk a šlo to ľahlo s rozbehom hore.
Som rád že sa Edmond odstrihol od Dubiny a ukázal mi to prvými kilometrami z Kráľovky.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Priznám sa, Jaro, že ja som z toho viac nešťastný, ako Ty!
Ale v tomto našom športe je to pri každom lete asi stále o viacerých faktorov, ktoré vplývajú na konečný výsledok .
Načasovanie štartu v súvislosti s vývojom počasia, nasvietenia a ohrevu terénu slnkom a pod. je stále dôležitý faktor úspešného letu. ...a včera asi platilo, že neskôr je lepšie ako skôr!

Keď som čakal na štarte po Tvojom odlete, mrak zatieňoval severné úbočie a lesy pre Kráľovou hoľou. Počkal som, kým mrak odpochoduje preč. Ale aj tak to ešte nebolo ono. Chcelo to ešte aspoň pol hodiny so štartom počkať, lebo aj napriek vetru od severu, ten severný svah nenosil. Ja som urobil chybu, že som po vytočení stupáku niekde nad južným úbočím Kráľovky (nad novostavbou chaty) neletel priamo nad hrebeň. Mal som to urobiť tak a potom pokračovať priamo nad hrebeňom na západ.
Ďalšou možnosťou bolo to, čo si spomínal počas "rozboru" v aute cestou domov - letieť južným okrajom doliny. Obaja sme mohli polietať viac, ale nič hrozné sa nestalo. V mojom prípade to prvé oboznámenie sa s masívom Kráľovej hole bolo poučné a užitočné.
Zamýšľam sa aj nad tým, či včerajší výsledok nedokazuje, že Bautek Fizz je lepší ako Moyes Litespeed. :lol: :lol: :lol:
Sorry, to len vtipkujem!!! :wink:

Jarovi musím poďakovať za nápad a pozvanie na lietanie. Aj keď očakávania boli určite väčšie, bol to pekný výlet v nádhernom dni a v nádhernej prírode. :D


Len nepochopím, prečo na vrchole Kráľovej hole nemajú čo len WC aspoň tí, ktorí tam idú služobne - Lesná stráž a pod.
...a čo tie kvantá turistov a milovníkov prírody! Tak chránime tú našu prírodu, až mi je divnô!!!
Hanba všetkým nekompetentným a impotentným kompetentným!!! Nech sa idú pozrieť do Álp, ako to funguje tam!
...asi majú iné starosti tie malé hlavy vo veľkých čiapkách!!! :cry:

Jaro: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2016/11:21
Edmond: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2016/11:44
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja si z toho ťažkú hlavu nerobím. Platí ale aj to že o polhodku skôr bolo viac slnka a mohlo to byť lepšie tiež. Urobil si úplne štandardnú situáciu, keď nič na severe bude to na južnom svahu. Mne to už nevydalo lebo som veľa čakal od rúbanísk na severe kde bolo slnko. Včera platilo že aj málo je niekedy veľa. Ten mrak nad južnou stranou KH bol tam až do večera.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa Laco »

Edmond, gratulujem k "tvojim rogalistickym vianociam", (alebo mnoho inych prirovnani k letu z Kralovky.)

Ze tvoj vyber Kralovky na severnu situaciu vobec nebol nahodny? Nepojdes predsa lietat niekde do cudziny... ...ale ked uz, tak aspon s vyhladom na Dubinu. :lol:

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Laco napísal:Edmond, gratulujem k "tvojim rogalistickym vianociam", (alebo mnoho inych prirovnani k letu z Kralovky.)

Ze tvoj vyber Kralovky na severnu situaciu vobec nebol nahodny? Nepojdes predsa lietat niekde do cudziny... ...ale ked uz, tak aspon s vyhladom na Dubinu. :lol:
:lol:
Wills Wing T2C 144

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Dúfam že niekedy nebudem museť štartovať na ten sever. :D
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Prečo Milan, ja som bol až prekvapený ako ma to odtrhlo od zeme. A Edmond ti ukázal ako sa to má uletieť :wink:

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa MilanNR »

jaro napísal:Prečo Milan, ja som bol až prekvapený ako ma to odtrhlo od zeme. A Edmond ti ukázal ako sa to má uletieť :wink:
Asi mám len blok z toho že to treba oblietať (: ale ak to výskúšam možno sa bát už nebudem :)
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

S tvojim krídlom nemáš problém.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Kráľová hoľa

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Hahaha..., to sa Ti, Laco , len zdá, že som pupočnou šnúrou naviazaný na Dubinu.
Som vo svojej podstate cestovateľ, ale chodievam lietať podľa časových a aj "personálnych" podmienok. ...asi tak, ako každý z nás. :wink:

Pozeral som ten svoj len cez SeeYou a musím povedať, že tá animácia je naozaj veľmi užitočná a poučná.
Dá sa dobre vidieť, kde som to urobil ináč, než som mohol. Ale meditovať o lete po lete sa dá stále.
Prvé oboznámenie sa s KH stálo za to už aj pre tie pohľady a panorámy, ktoré sa človeku počas letu nad hrebeňom N. Tatier núkajú. Fakt, nádhera!

Rešpekt pred severným štartom som určite mal. Človek to musí mať sám so sebou prekonzultované, čo v prípade, že nad hrebeň nenastúpa - pristávačka pod Dubinou ( :lol: ) ďaleko, takže s preletom sedla medzi KH a Kráľovou skalou treba určite počítať. Teraz však už viem, že sa to dá. Napokon v talóne je ešte stále oblet Kráľovej skaly z východnej strany. :idea:
Prílohy
DSC01923 Kópia.JPG
DSC01922a.jpg
Pristávačka na SZ okraji Heľpy.
Pristávačka na SZ okraji Heľpy.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď