Dubina 04. 09. 2016

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina 04. 09. 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Včera z predbežne možnej účasti viacerých pilotov na lietaní na Dubine sme zostali len dvaja - Rasťo a ja. :(
Neviem, ako sa v nedeľu lietalo na Straníku; rád by som si pre porovnanie tamojších letových podmienok prečítal nejakú "reportáž" odtiaľ.

Aj keď predpoveď dávala silnejší vietor, dúfal som, že to až také silné a až s takou silnou západnou zložkou vetra nebude. :(
Na štarte to bolo bez problémov; tam sa dalo počkať na interval aj s vetrom na komoru. Ale vo vzduch to bola proti JZ/Z vetru aj s VG šnúrou na doraz aj tak makačka.
Keďže hrebeň Dubiny je západne od kameňolomu nasmerovaný trochu na JZ, preletel som čo najskôr ako sa dalo nad Krížovú a tam "precvičoval" :lol: svahové lietanie. Napokon sa mi, asi aj s pomocou termiky, podarilo nastúpať niečo nad 1200 mnm. Vyššie to bolo už o čosi lepšie; dokonca som so dovolil točil aj 360-tky. :lol: Po vyšše hodinovom brúsení nad svahom ma to už prestalo baviť, tak som rozhodol ísť na pristátie.

Zo starého štartu mi na pozdrav kývali nejaké osôbky, tak som im na pozdrav vrelo odkýval tiež. Najlepšie bolo, keď som po pristáti s prekvapením zistil, že to bol Marek s manželkou a ich neterkou, ktorí sa prišli pozrieť na "báječných mužov lietajúcich na báječných strojoch". ...vlastne len na jedného, lebo Rasťo lietal nad východným štartom a pristál aj tak skôr ako ja. :lol: :lol: :lol:
Aj touto cestou im ďakujem za milú spoluúčasť. :D



Môj včerajší let:
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2016/12:44
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ut Sep 06, 2016 7:15 am, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 04. 09. 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmond, nikde v tlači som sa ešte nedočítal čo znamená reportáž v úvodzovkách. Vysvetli mi to prosím Ťa. Ja to poznám len prosté bez úvodzoviek. Alebo som chýbal v škole?
Chalani mali celý deň bohatý program, v nedeľu asi tiež tak im daj šancu aby po robote večer dačo popísali. Ja sa teším na kadý príspevok či je včas alebo v nečas, tak ako dnes.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 04. 09. 2016

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

No, vysvetli si slovo reportáž v uvodzovkach ako chceš!
...veď si chodil do školy.
Mimochodom, nezdá sa mi, že by som v mojom príspevku čo len slovom tlačil na chalanov, aby niečo o lietaní v Žiline napísali; vyjadril som len prianie dozvedieť sa, aké podmienky na lietanie boli na Straníku.
Netreba robiť arbitra tam, kde je to bezpredmetné!
:(
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď