1. a 2.9. letisko Nitra aerovleky

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

1. a 2.9. letisko Nitra aerovleky

Príspevok od užívateľa jaro »

Na letisku sme sa zišli poobede aby sme pokračovali vo výcviku aerovlekov. V piatok potom skoro od rána. Miro mal už nachystaný dvojzámkový upínací systém, Ja som si svoj pákový zabudol tak som použil ihlový.
Vietor bol z juhu do 1 m a kus zo strany ale na štarte sa to nijak extra neprejavilo. Zrýchlenie trojkolky je parádne a išlo všetko tak ako malo.
Mne sa podarilo dvakrát sa trhnúť, to len dokazovalo fungovanie trhačky lebo som sa trhal už v dosť neprirodzenej polohe trojkolky v zákrute (cca 300 m AGL). Krátka strata koncentrácie na polohu ma vyniesla vysoko a na stranu. Potom som samozrejme zistil že pravá ruka nekeruje a ja len "fidlikam" speedbar (príznačné pomenovanie z Balatonu od Maďarov).
Mirkove vleky s lanovým dvojbodom boli tiež krásne.
Stav plochy v Nitre je úplne fantstický, trávička a kolieska si robili to čo mali, odpor a sily, pri rozbehu, sa v podstate rýchlo strácali.
Je teda veľa technických detailov z tohoto, vedieme o tom aj nejaké záznamy a budeme k tomu zrejme dopĺňať nejaké smernice alebo pokyny a podobne.
V každom prípade to ale ide, ide to so všetkou zodpovednosťou za seba aj za kolegu na druhej strane šnúry.
Hádam sa podarí toto dotiahnuť do úspešného konca, aby sme boli po všetkých stránkach sebestační.
Ďakujem priateľom z ČR, MR a z nitrianskeho okolia za úsilie a strávený čas.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1. a 2.9. letisko Nitra aerovleky

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Jste perfektní a držím Vám palce. Myslím, že to děláte dobře a pokud budete takto pokračovat, budete za chvíli nejdál ve vlekání široko daleko....
Karel

Napísať odpoveď