10.9.2016 Kraľová Hoľa

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

10.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno sa nakladáme v PO, ja, Rasťo a Braňo bez krídla, v PP Edmond. Pristávačka a obchod v Šumiaci, cyklisti po ceste hore hrešia a škrípu zubami. My sme o 10:45 na kopci. Pofukuje do 2 m S a SV, vpredu na J štarte V. Skladáme a čakáme že sa osvieti a začne juh, pobehujeme skúmeme. Nefúka nič, potom JV, S, ...
Po 13 ideme na S štart pekne fuka do 2 m. Kým sa presunieme mrak a vietor Z, V a nič a nič. Vraciam sa na juh, slabý JV, štartujú PG. Ja si nájdem svoj okamžik a kus s bočným náklonom to odpaľujem. Letím pod padák na JV rebre a ustredujem 2-3 m. Nechápem odkiaľ sa to tu berie keď na zemi je to také posr... Dotáčam mrak v 2435 m a frčím na západ, komunikujem z vežou, mraky pekne držia, voči zemi letím s verom vzadku aj cez 75 km/hod. Prvý stupak beriem až pred Veľkou Vápenicou. PO závadku rozprávam občas s vežou aby chlapci vedeli kde letím. V Bacúšskom sedle ma už veža nepočuje a le ja ich po celú dobu. Sťahujem hlasitosť na minimum a kochám sa Slovenskými horami a dolinami. Už dávno ma let osamote tak nebavil ako dnes.
Nad Beňuškou som za pol hodinu, híkam od úžasu, také nebýva. Vpredu nad Mýtom je chmarka a pred Breznom nad Skalkou sa robí krásna buchta. Nad Mýtom to pekne zaberá a za chvíľu som v mraku, oblietam chmary´podo mnou a pozerám že dolina je vymetená. Otáčam sa proti Chopku, Na Gápeľoch, Babe, všade to rebrá dávajú, je to ale riadna gymnastika. Many, trener, by mal radosť.
Chopok a okolie my pripadá ako jedno veľké stavenisko. Je to dosť neprirodzený pohľad. Ale lyžovačka je tu určite úžasná.
Za Žiarskou hoľou pred Skalkou 1980 m je v úbočí pekné chata, útulňa, na hrebienku to dáva do 3 m do základne. Skúšam letieť na hrebeň. Dostupy ale len 2050 m a na hrebeni tmavá vrstva mrakov, nerobí mi to očiň dobro. Vraciam sa aby som mal jednoduchší zvoz. Je už veľa hodín a mraky sa rozlievajú. Zase popred Chopok a Ďumbier 15 minútová gymnastika, ... dokedy ešte?
Kĺžem ku Beňuške na JZ svahy, zase vietor v chrbte, no paráda teké nebýva. Ale nič, len prdy, letím na Edove miesto pod Babinou nad Bacúchom. Sú tu bublinky chytám 1,5 metrík. Dotáčam asi 1800 a letím na hrebeň, vidím padák ale nič netočí. Postupne po hrebeni ako pred dvoma týždňami. Tie isté rebrá bublinkujú, tie isté svahy držia. Ale slnko je až v doline. Prelietam pred Pohorelú na moju obľúbenú pristávačku. Mám ale ešte výšku tak to ťahám za dedinu a pristávam do čerstvo zoraného dobre vyhnojeného poľa. Nik ma nevidí tak pristávam dobre, dokonca aj s kus napnutým krídlom.
Až potom sa dotelefunejem že chalani neleteli, véééľka škoda. Nakladáme sa a frčíme domov. Som dosť zničený tak asi zajtra bude oddychovka.
Už som niečo odlietal ale taký výživný vzduch som už dávno nezažil, preto je veľká škoda tých mizerných podmienok na štarte.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 10.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Tak veľmi som dnes chcel byť len zvozárom, až sa mi to napokon vďaka podmienkam na štarte podarilo! :( :lol:

Na KH pri slabom vetre, nevhodnom podklade pod nohami pre dobrý rozbeh, spolu s riedšim vzduchom - tak to sa mi dnes naozaj nepáčilo!
Prekvapilo ma však, ako Jaro po štarte trielil do výšok a letel si v pohodičke plynulo po hrebeni na západ. Raz darmo - kto to vie, tomu aj šťastie praje!

Cestou dole, kde končí asfaltka, v novej chate už funguje bufet. Ani nepamätám, kedy som naposledy pil zalievanú kávu. Ale keď iná nebola...!
Pod Šumiacom sme zbalili veterný rukáv, ktorý tam márne čakal, aby niekomu poslúžil :( a hajde pre Jara do Pohorelej. Vysmiaty nás čakal - však aj mal prečo! :wink:
Ešte sme sa zastavili v reštaurácii v Telgárte, aby sme si posilniť aspoň telo, keď už sme boli poniektorí poriadne skleslí na duchu. :lol:

Nuž čo? Lepšie je vrátiť sa domov celý a zdravý, než za každú cenu odštartovať v nevhodných podmienkach a koledovať si o maródku. Dnes to bolo také na nervy.
Jaro to kratučké štartovné okno stihol len tak-tak; nám potom pofukovalo všetko možné, len nie to, čo malo a čo sme chceli!!! :cry:

Jaro, Tvoje body na môj Xcontest! :lol: :lol: :lol:
...a gratuláciu za dnešok si určite zaslúžiš!
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ne Sep 11, 2016 8:12 am, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 10.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Nabudúce sa musíme pozrieť na tú východnú stranu a nájsť tam dobrý pľac. Raz tam štartoval Bohuš lebo vysielač bol v mraku.
Mám krásne videa, skusim to dnes strihnuť. Som dolámaný ako by som bol 3 dni v gyme.
Ale radosť na duši. Na tej holi to bolo včera naozaj o prežití. Keby sme sa asi nepresúvali a čakali na juhu asi by sme aj skôr odskočili ale kto to mal vedieť dopredu. Buhužiaľ predpoveď bola kus optimistickejšia.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 10.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaro, v sobotu okolo 13stej som z dialnice pred Popradom jednym ockom sledoval Kralovu Holu a cely hreben Nizkych Tatier. Ticho som Ti zavidel, lebo vsade tam boli krasne kumuli. Ach jaj, sepkal som si v duchu tak, aby ma Janka nepocula. Urcite to bolo super lietanie. Ja som si take uzil minuly rok, posledny den na Podbrezovej. Skoda ze tento rok, po cele styri dni bola sucha termika a nizke dostupi. Dufam ze nam jesenne pocasie dlho vydrzi. Najblizsie uz idem aj ja!
Gratulujem!

Napísať odpoveď