11.9.2016 Kraľová Hoľa

Letové dni 2016
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

11.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa Michal »

Na hrebeni S-Z do 5 m, na starte +- nic pri term. zavane zradne 3m na komoru. Fero utekal o dusu a kopal si do postroja jak otrok do zeliez. Po starte rozsiahle mierne stupaky, ale na jednom rebre mi zazvonili lanka. Na vychode to tmavlo , na zapad bez oblakov , presne podla meteogramov. V Sumiaci uz prehanka , pri Zavadke silnel SZ no hreben uz nedaval, tak otacam na Muran oblietat rumburaky. V doline slabe rozsiahle stupanie a nez som si ulavil.., zistil som ze sa nachadzam kdesi v lesoch nad Muranom. Salas Zbojska bol na doklz, Polomka proti vetru uz horsie. Laborujem na hrane oblacnosti, pri Fabovej holi to zabralo, beriem co je mozne a zvazujem dlhy preskok na Revucu . Napinam prienik na max , v zalohe si nechavam blizsi Tisovec. Az po pristatie vzduch ako olej - ani cuk. Na severe ciernota po zem.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa juraj »

No Mišo, ale vďaka tomu sa ti opäť podaril netradičný prelet, ktorý by možno nebolo od veci zopakovať za priaznivejšieho počasia a dotiahnuť ten FAI trojuholnik naspäť pod KH. Pri typickej j-jz. situácii to potiahnuť k Breznu, tam preskočiť na juh a okolo Muráňa sa vrátiť späť.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

V nedeľu si mal lepšie výšky ale horší vietor. POzreal som čas od Fabovej holi. po 15:30 to už am hore vypínali. Čas štartu si mal podobne už dosť pozde na solidnejší výsledok. Ale obdivujem odvahu ponad tie kopce a lesy.
A Fero to kde dal?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa pegas »

Palec hore za originalitu :D

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa Michal »

Az teraz ked pozeram do mapy , si spominam , uz som tam bol, ze na Murani je zalozne letisko pouzivane v 2 sv. vojne záložné letisko Veľká Lúka / Muráň https://www.gonzoaviation.com/clanok/hi ... -slovensku. https://www.google.sk/maps/dir/48.77796 ... !1e3?hl=cs
Bolo to davnejsie , pocul som ze teraz tam chovaju nejake kone , mozno MZK vedia nieco ?

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 11.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa Rebro »

Heh, po tej luke som siel pred par rokmi ako turista, ked sm esli na Muransky hrad. Luka je to krasna, dlha takmer rovna. Kone boli v ohrade pri statku.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.9.2016 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja som sem vlani prileteo od Tisovca. Kochal som sa lúkou, hradom a nenapadlo ma to potiahnuť na hranu lúky, určite by tam bol stupak, traktor hrabal seno. Tak som sa kochal až som pristál :roll:

Napísať odpoveď