Háj 23.10.2016

Letové dni 2016
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Háj 23.10.2016

Príspevok od užívateľa juraj »

Išli sme dnes na zleťák a ani som si nevzal vario. Pri Šaci som síce na horách registroval nejaké kumulky, ale predpokladal som, že sú z vlhkosti. Keď sme prišli na rampu, dokonca to začalo vyzerať celkom nádejne, len tie základne boli len pár metrov nad štartom a oblačnosť mala tendenciu sa rozlievať. Napokon som chlapcov vyduril bez ohľadu na podmienky (na východ od nás to bolo úplne zatiahnuté a oblaky, ktoré vznikali na hrebeni hradu sa nad Hájom začali rozpadávať, vietor na rampe zoslabol na 1-2 m/s jv.) a Stano a Braňo skutočne zleteli. Mňa po štarte pred rampou začalo držať, tak som to podľa citu trochu povrtel do asi 50 m nad štart a potom som sa presunul nad dolinu, kde sa mi zdali mraky aktívnejšie a skutočne to tam bublalo. WW Sport má na mňa veľkú plochu a tých asi 15 minút letu bolo v dnešných podmienkach vyložene pôžitkom a pohladením na duši. Zvozára nám dnes robil Peter Pavlík (Edo, Gašpi, Kiško, Rasťo si na neho iste ešte spomenú) a na Podháji si dal tri štarty na vrane.. Možno budeme mať ďalšieho rogalistu

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: Háj 23.10.2016

Príspevok od užívateľa eatngo »

Ja som vario mal, ale tesne pre štartom v ňom došla baterka. Celkom ma teší, že sa takáto vec nestala len mne :D
Pripájam video:
https://youtu.be/tGfKpb5Vc_M

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 23.10.2016

Príspevok od užívateľa juraj »

Braňo, nabudúce dáme kameru na koniec priečnika, bude tam toho viac. Teraz veľmi nevidím predozadný pohyb hrazdy.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 23.10.2016

Príspevok od užívateľa juraj »

Konečne som spracoval Stanovo video, akosi som na to zabudol :(
https://goo.gl/photos/rtL4iJfKYRQ3opZ49
Stanov jediný problém bola letová poloha, musíme mu vyriešiť postroj a presunúť ho na Atlas

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Háj 23.10.2016

Príspevok od užívateľa Stanik »

Mas pravdu s polohou, lezacka je pohodlna, no letovu polohu je v nej tazko najst. Zletak bol koli kludnemu ovzdusiu prijemny. :) Pracujem na hladani postroja dalej.

Napísať odpoveď