Háj 1.11.2016

Letové dni 2016
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Háj 1.11.2016

Príspevok od užívateľa juraj »

https://goo.gl/photos/mXHtb1BSBz8k2sap6
Jesenné lietanie má pomerne veľa prívržencov (ja som toho dôkazom) a aj keď včerajšok moji žiaci z rôznych dôvodov vynechali, zišlo sa na Háji 7 krídel s pilotmi, trojčlenný sprievod a 3 ks PG. Počasie sa nechovalo exaktne podľa Aladina a preto nás o dvanástej zaskočil pomerne čerstvý západný vietor. Hru nervov ako prvý vzdal Marián a keď sme mu pomáhali s krídlom k auto, cestou naspäť sme vzali pracovné nástroje a čistili terén a cestu. Potom začali chodiť intervaly (to treba vnímať tak, že smer vetra sa zmenil na južný až juhozápadný) a pri jednom pomerne dlhom som to vyhodnotil tak, že treba letieť. Kým som sa nachystal, interval skončil, ale po pár minútach sa dalo do toho skočiť. Nuž, poznám aj príjemnejší úvod letu, než bol tento, ale v podstate sa na Háji pri jz. situácii ani nič iné očakávať nedá. Preto rýchly presun do veľkej muldy, kde ma čaká príjemné svahovanie a postupné naberanie výšky (trochu som ponaháňal sokolíka). Vo výške asi 300 m nad štartom už pociťujem silu vetra a vnímam turbulenciu od hrebeňa Turnianskeho hradu. Cítim, že až takú radosť z toho lietania nemám a rozmýšľam, ako to vyriešiť. Na štarte nevidím žiadnu aktivitu a hoci dole na pristávačke stojí Mariánovo auto, nemám chuť tam čakať niekoľko hodín vo vetre a rozhodujem sa na preskok k motorestu Orgován. Bolo to super rozhodnutie, lebo trvalo cez tri hodiny, kým prišli ostatní.
Čo sa dialo na štarte (po mne odštartovali už len jaro Sojka a Mišo Gala), nech ostane na štarte (nie v Moravskom Lieskovom, však Laco :D )
Inak pekný deň, veľa sme popracovali.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 1.11.2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Vcelku krásny deň s veľkými očakávaniami, ale... JZ bol skôr ZSZ. Pomohli sme čo sa dalo. Na rampe to bolo nanič, veľa, veľa bočáku, keď fúklo akože kus spredu, dole na flere, na krídle som mal stále riadny bočák. Vo vzduchu to prekvapilo pekne žilo, škoda preškoda.
https://drive.google.com/open?id=0BzHPd ... 0ZjRDNaSzA

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 1.11.2016

Príspevok od užívateľa eduardo »

Konečne som videl Miša pristávať. Palec hore Mišo, super pristátie na to že je to Aeros a nič moc nefúkalo.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 1.11.2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ked sa niekde docitate, ze trombikuli su teplomilne, tak je to kravina..
Kym robo cakal na zavan, tak som si k nemu lahol na rampu asi na 20s .. moj chrbat vie o tom dodnes :mrgreen: nastastie len par ich mam, ale aj tak. ked sa neviete poskrabat je to sranda.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 1.11.2016

Príspevok od užívateľa Laco »

sidewinder napísal:Ked sa niekde docitate, ze trombikuli su teplomilne, tak je to kravina...
Potvrdzujem. :evil:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 1.11.2016

Príspevok od užívateľa Michal »

Tohto roku s tym mam bohate skusenosti , aj Fero N. bol napadnuty. Su o nich rozpoluplne informacie , v Cesku su asi viac rozsirene. Hoci maju cca 0,6mm nikdy som ich lupou nevymakol. Prejdu aj cez topanky , takze nepomoze si nelahat. Nechuti im kazdy . Napr. Duri sa tam vyvaloval bez tricka a nic. Zaujimave, ze ani PG nic nespominaly. Bohuzial , slaba zima im prospieva tak ako cestarom. Takze Juraj, po Tvojom starte stupala uz iba nervozita a trombikuly. :D

Napísať odpoveď