22-23.11.2016 - Stranik

Letové dni 2016
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

22-23.11.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

V praci mi ostali posledne dva dni dovolenky a priroda mi zrejme chcela nadelit neskory darcek k meninam, tak som to vyuzil a spolu s Netopier3 a Matom ako zvozarom sme sa vypravili na Stranik.
Predpoved na utorok bola s vystrahou silneho vetra. Streda zas slubovala kludne polietanie. A tak i bolo.
A dalsia vec co ma hlana do vzduchu bol moj novy potroj :)
V utorok to fukalo tak do 11ms ale pri slabsom intervale sa podarilo odstartovat. Tento rok som popravde taky mrdnik este nezazil. By som to oznacil za boj na zivot a na smrt. Ale to zrejme len my kancelarske krysy by sme chceli olejcek :) A dalsi faktor bol i novy postroj. Skuska v hangari dopadla dobre, len v tom vzduchu sa mi tazko preklapalo a teda je mozne ze som to soferoval v zlej polohe. Alebo som prilis vysoko zapnuty. Este to musism vykoumat.
V stredu to bolo az priliz kludne. Miestami 2-5ms Zacali prichadzat i padackari a kym sme sa spamatali tak ich zopar uz bolo hore. Na moje pocudovanie som sa dokazal pri tom svahu udrzat, ale svahove prudenie a termika. Ta bola miestami celkom svizna. Padakov pribudalo a ja som sa otiahol viac pred kopec, kedze sa mi tazko riadilo. Postroj som neupravoval takze zostal tak ako den predtym. Nakoniec som sa nado vybodol a siel pristat. A potom pozrem hore a v jednu chvilu tam bolo 26 padakov. Trosku privela na svahovacku na tak malom kopci.
Ale lietaci abstak som zahnal, vyskusal postroj a behom zimy mozem upravovat. Jo a este si zvyknut, ze tam nie je tak prijemne preklopenie ako na starom postroji, kde som bol takmer vzpriameny. Tu je to take v hodnom predklone. Spravim nejake videjko casom.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: 22-23.11.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa Maroš »

Pri teplote okolo 10-12 °C sa mi to zdalo ako dobrá blbosť, ale keď som videl cez vikend na Dunaji jazdiť kaitistov a surfistov tak som si povedal, že je to asi v poriadku a len sa na to zle pozerám :D Rád sa pridám na jar, cez zimu sa budem tešiť zo zážitkov ľadových medveďov. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 22-23.11.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja som sa zimy tiez trosku obaval, ale nakoniec som lietal menej naobliekany nez na jar. Ten vzduch bol vazne ako v maji.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22-23.11.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa jaro »

Kto to chcel odo mna obal na rogalo? V sobotu zoberiem so sebou.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22-23.11.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa miro »

Marin Černák.

MartinNR
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ne Máj 17, 2015 8:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 22-23.11.2016 - Stranik

Príspevok od užívateľa MartinNR »

Jaro dnes ti zavolam.
Atlas

Napísať odpoveď