Lanzarote 2017

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

20.1.2017
Famara
cez útesy na Orzolu a späť, podaktorí 2x
MiroP, MarkoM, LacoG, RoboM
pomáhal a zvoz zabezpečoval JaroP

22.1.2017
ElCuchillo
podvečerná svahovačka kvôli autu.
Lietali MiroP, MarkoM, LacoG, RoboM

23.1.2017
Famara
severný vietor nepustil na útesy a zapadajúce slnko osvetľovalo krásne gýčovo
MiroP, LacoG, RoboM

24.1.2017
Mala
MiroP, LacoG, MarkoM, RoboM

25.1.2017
Macher
LacoG, MiroP, RoboM
MarkoM už pred odletom nestihol a Rebro prišiel neskoro.

27.1.2017
Famara horný štart
MiroP, LacoG, Rebro 2*, RoboM
slabý vietor bez výraznejšej termiky nás ďalej nepustil, tak sme lietali miestne.

28.1.2017
Mala
MiroP, Rebro, LacoG, RoboM

29.1.2017
Mala
nádherné termické lietanie, kúpanie v mori, káva a pivo na pláži...
MiroP, LacoG, Rebro, RoboM

Dnes zavladlo celospolocenske nadsenie a ulava.
Ano, i maly Rebro KONECNE trosku povial na Lanzarotskom nebi.
Rano davame trosku shopping v Tequize ci jak sa to pise a vyrazame na Malu. Na Malej lo zisteni ako to fuci mi treba na velku. Pocity a potreby som ignoroval a skacem do toho prvy. Predtym som sa ale presvedcil, ze je to letove i pre jednopotahy pohladom ako nemecki maniaci startovali.
Prichadzam teda na hranu startu za silnej asistencie celej mojej crew(kru) chytam speedbar a odrazam sa do priestoru. Radiokontrolou sa priblizujem k svahu nech to zas nepohnojim a nastava lietajuca nirvana. Pomaly sa prebinam vzduchom a naberam vysku. Prilietam az ku koncu kopca a s dostatocnou vyskou skusam kam sa da letiet. Tracklog zatial nemam. Tak neviem kde vsade som to natiahol. Ale rogal bolo pozehnane no lietalo sa mi vyborne, kludne a dlho.
V jednom momente vsetci vykrachuju a smeruju na pristavacku. Laco sa spolu so mnou trosku motkame pred startom a po desiaticb minutach ale i viac sa to znova startuje. Uz celkom unaveny hlasim odchod na pristatie. Pretlak na runway ma nuti sa drzat vyssie kym sa vsetci odpracu. I daleko pred kopcom to dokaze potesit stupacikom. Nakoniec nasadim kadejake manevre a sadam na pristavacku. Ludom padaju sanky jak dosadam na nozicky. Ked to skromne zhrniem, tak krasny start, fantasticke polietanie a super pristatie. Cas na variu 2:30 v lufte. Chlapci z vypravy si tiez silno pochvalovali. Lietat si a obdivovat pri tom ocean je neskutocne inspirativne.

30.1.2017
Mala
MiroP, Rebro, LacoG, RoboM
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

Tu som na nas FB hodil par obrazkov. Mali by byt dostupne i bez registracie.
https://www.facebook.com/pg/Delta-Club- ... 9426726055
Monotrike

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa Laco »

Takže skúsim niečo z pozície kultúrneho referenta.
Pre tých čo nechcú veľa čítať: Dobre bolo. Tu môžte vypnúť počítač.

Pre ostatných.
Konečne som na druhý pokus dostal od Kanárskeho ostrova to, čo mi mal dať. Letel som útes. Je to zážitok, ktorý reba zažiť, jednoduchý opis nestačí. Dokonca počas letu som si vypočul vo vysielačke poťažkanie na situáciu... vraj ako môže byť niekomu ľúto dať peniaze rogalistovi, aby zažil toto. :?
Znovu som raz prišiel na to, že to naše lietanie je nádherné, ako samotný zážitok z letu, tak aj ľudsky. Stretli sme aj zopár zaujímavých ľudí, povedal by som hviezdy rogalistického neba. Okrem "Karinky", ktorá okrem toho, že lieta ako z veľkej knihy je vlastne také milé dievča... Najväčšia hviezda bol ale aj tak Willi. Ten napriek tomu, že všetkým našim pilotom, ktorí si myslia že už sú starí, by mohol byť otcom, lietal ako "hačur".

Jeden z benefitov lietania na Lanzarote je aj to, že padáky vo vzduchu by človek spočítal na prstoch jednej (dvoch :( ) rúk. Napriek tomu, že sa nás vo vzduchu občas stretlo viac rogál, ako je bežné, nezažíval som strach, ktorý mám pri lietaní na Straníku počas sezóny "kvitnutia púpav". Točenie stupáku v približne jednej výške 4-5 rogál bolo také pohodové. Ale aby som povedal aj "bé", tak tie stupáky boli dosť široké... 8) takže netrebalo sa veľmi vtesnávať.

Čo sa týka letových hodín, aby ich bolo viac, na to treba, aby prišlo úplne iné zloženie pilotov. Ja som spokojný s tým, čo bolo, predsa som už (a asi nie len ja) v kategórii, že keď letové hodiny budú chcieť, tak nech sami prídu za nmou. :lol: A keby som tých hodín nasekal viac, mohlo by sa to už odraziť na mojom psychickom (nedajbože telesnom) zdraví.

Ešte by som dal aj nejaké hlášky, ktoré by sa mali zapísať do análov... postupne podopĺňame...

Rádiokomunikácia:
Rebro (počas letu, asi 100-150m nad úroňou hrebeňa): "to čo teraz stúpam, to je svah či termika?"
Ja: "S.er na názvoslovie a lietaj!"

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Fotky z lietania
Prílohy
Po lietaní na útese Famara - hneď 1. deň
Po lietaní na útese Famara - hneď 1. deň
PrimozG pred tandemovým letom na kopci Mala poučuje ako spolu odštartovať.
PrimozG pred tandemovým letom na kopci Mala poučuje ako spolu odštartovať.
TomW na ElCuchillo pred svojim 3. odletom na Fuerteventuru.
TomW na ElCuchillo pred svojim 3. odletom na Fuerteventuru.
CorinnaS si vyprosila spoločnú fotku s tímom SK..tak nech.
CorinnaS si vyprosila spoločnú fotku s tímom SK..tak nech.
WilliD (78) znova na Lanzarote. Škoda že nevieme po nemecky a Willi po slovensky a pravidelné stretávky sa oklieštia na potľapkávanie po pleci
WilliD (78) znova na Lanzarote. Škoda že nevieme po nemecky a Willi po slovensky a pravidelné stretávky sa oklieštia na potľapkávanie po pleci
Kontrola z BA - MarianM+Tamara. Našťastie sme mali aj piloťáky, techničáky aj poistenie v poriadku a mohli sme pokračovať.
Kontrola z BA - MarianM+Tamara. Našťastie sme mali aj piloťáky, techničáky aj poistenie v poriadku a mohli sme pokračovať.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ty Karinka! Si ma ale dostal. Normálne som musel ponamáhať mozgové závity. Ešte že Robo poslal fotky, bo do teraz by som Ti zááááááávidel. Pravdu povediac má svoje čaro, ktorým opantala aj mňa keď som ju prvý krát videl.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

..a keď ti poviem že mi držala lanka na štarte keď sme ostali poslední na kopci..

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa eduardo »

Robo ani nehovor.... až toto som s ňou nezažil, (teda nedokázal som ju na také niečo nahovoriť) takže má uctivá poklona Pane. Inak vyzerá to ako keby tam nemci trénovali počas všedných dní, keď sa inde nedá. Myslím tým aj Primoša, tej je "už ich".

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa juraj »

Chlapci, to je nič, ja som s ňou sedel na jednej lúke na ME v Innsbrucku. Boli sme tam sami dvaja, čo Vám budem rozprávať...... Bola vtedy (a ja tiež) o 17 rokov mladšia :D

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa miro »

S Korinou v opačnom garde ako Robo.
Prílohy
IMG_1894.JPG

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa juraj »

Miro, to tak býva, keď Ti už ona nemá čo držať :D

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

Karin bola super. Aj sme si veselo pokecali a teraz i vie, ze i na Slovensku sa da lietat. Doteraz tu nebola.

Co sa Lanzarote tyka, tak ako sa mi tam nechcelo ist, tak by som tam este aspon tyzden ostal. Mozno by som sa i lietat naucil. Ale tie kolme starty boli namakane. To treba zazit.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Rebro napísal:Doteraz tu nebola.
a ME 1998 ??

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ani vtedy. Mozno len robila dojicku na miestnom JZD.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa jaro »

Určite bola, nie v 98 ale teraz tak 10 rokov dozadu.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lanzarote 2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

Vidis, a to som sa jej pytal, ci pozna Kralovu Holu a nic jej to nevravelo.
Monotrike

Napísať odpoveď